Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#380578 Θα πληρώσεις την αλλαγή κεφαλής; :lipsealed: Δεύτερη γνώμη πήρες;
Άβαταρ μέλους
By ahouliar
#380579 Μόνο εκεί μπορώ να το αποδώσω κι εγω... Ωστόσο, το αυτοκίνητο δεν έχει περπατήσει ποτε χωρίς λαδια, ούτε ανέβασε ποτε υψηλή θερμοκρασία... Οπότε το βλέπω κι αυτό χλωμο...Έπιασα το τυχερό λαχείο.. Το θέμα είναι να είναι όντως η κεφαλή το πρόβλημα και να μην μπω σε αλλες διαδικασίες έχοντας πληρωσει ένα σκασμό λεφτα...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380584
ahouliar έγραψε:Μόνο εκεί μπορώ να το αποδώσω κι εγω... Ωστόσο, το αυτοκίνητο δεν έχει περπατήσει ποτε χωρίς λαδια, ούτε ανέβασε ποτε υψηλή θερμοκρασία... Οπότε το βλέπω κι αυτό χλωμο...Έπιασα το τυχερό λαχείο.. Το θέμα είναι να είναι όντως η κεφαλή το πρόβλημα και να μην μπω σε αλλες διαδικασίες έχοντας πληρωσει ένα σκασμό λεφτα...


δενειναιθεμα εάν το εχεις λειτουργησει χωριςλαδια/νερα.Ειναι θεμα αστοχιας υλικουκαι μπορει να συμβει.
Άβαταρ μέλους
By ahouliar
#380585
drdino έγραψε:Θα πληρώσεις την αλλαγή κεφαλής; :lipsealed: Δεύτερη γνώμη πήρες;


Πήρα από έναν μη εξουσιοδοτημένο που μου είπε τα ίδια (χωρίς βέβαια να έχει ελέγξει τίποτα).. Δεν μπορώ να πάω το αμάξι σε άλλη σοβαρή πόλη π.χ. Λάρισα λόγω του προβλήματος. Επίσης, θα πρέπει να στάξω πάλι ένα σωρό λεφτα εξτρά και στο τέλος να αλλάξω και την κεφαλή, πιθανόν!!! Θέλω η επισκευή να γίνει στην αντιπροσωπεία για να έχουν και την ευθύνη εννοείται, συν το γεγονός ότι τους έχω ήδη στάξει 250 ευρώ χωρίς αποτέλεσμα
Άβαταρ μέλους
By ahouliar
#380592 Μου λένε ότι λόγω πολύ σφιχτών ανοχών δεν μπορεί να γίνει ρεκτιφιε.. Να βγεί η κεφαλή να πλαναριστεί να γίνει πρεσσάρισμα της κτλ.. Ισχύει αυτό? ¨εχετε δει ή ακούσει κάποιους που να το έχουν κάνει και να δούλεψε?? Γιατί εδω στην αντιπροσωπεία Βόλου είναι κατηγορηματικοί
Άβαταρ μέλους
By xenos
#380652 Εγω στην θεση σου θα το εβαζα οδικη και στην αθηνα. Θα δωσεις το 1/4 της αξιας του αμαξιου ετσι;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#380655 Συγγνώμη, εγώ δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει καταρχήν και προσπαθούν να το λύσουν με αλλαγή κεφαλής (γεμάτη άραγε ή σκέτη). Αν δεν χάνεις νερά κι αν δεν περνάνε καυσαέρια στο κύκλωμα ψύξης τι πρόβλημα υπαρχει στην κεφαλή και πώς συνδέεται με τα συμπτώματα που έχεις; Εγώ θα πίεζα να πάρω απάντηση, στο κάτω κάτω δικά σου λεφτά είναι, δεν περνάει στην εγγύηση. Στη χειρότερη νοίκιασε ένα αμάξι για μερικές μέρες, πιο φτηνό θα ειναι.

Ελπίζω να διεκδικήσεις μέρος των 250 πίσω εφόσον δεν λύθηκε το πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By ahouliar
#380674 Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει!!Δεν πήρα απάντηση ούτε από τον τεχνικό σύμβουλο στην Αθήνα αλλά ούτε και από Βόλο!! Η μόμιμη απάντηση τους είναι αυτό λένε οι Γάλλοι. Αύριο θα πιέσω για απαντήσεις και εγγυησεις για το αποτέλεσμα. Να σκεφτείτε ότι η τιμή έπεσε στα 2175 ευρώ μετά από δικες μου πιέσεις και συζητησεις με τη Peugeot στην Αθήνα. Οι Βολιώτες καμιά κίνηση να βοηθήσουν και μια ουσιαστική διάθεση να λύσουν το πρόβλημα
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#380676 @ahouliar, καλωσόρισες στην παρέα μας.

Τι σχέση μπορεί να έχει το σφάλμα p1340 με το καπάκι μηχανής; :hmmm:
Άλλαξες ή πείραξες κάτι στην καδένα χρονισμού; Δεν κάνεις έναν έλεγχο στις φίσες, ιδιαίτερα των αισθητήρων του εκκεντροφόρου;
Άβαταρ μέλους
By ahouliar
#380679
Pitt έγραψε:@ahouliar, καλωσόρισες στην παρέα μας.

Τι σχέση μπορεί να έχει το σφάλμα p1340 με το καπάκι μηχανής; :hmmm:
Άλλαξες ή πείραξες κάτι στην καδένα χρονισμού; Δεν κάνεις έναν έλεγχο στις φίσες, ιδιαίτερα των αισθητήρων του εκκεντροφόρου;

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.. Δεν μπορώ να το καταλάβ κι εγω.. Δεν έχω πειράξει τιποτα. Αυτοί στην αντιπροσωπεία κάναν έλεγχο χρονιμού και μου είπνα ότι είναι ολά ΟΚ. Δεν υπάρχει καμιά φθορα ούτε σε γλυσιέρες, τεντωτήρες...κτλ. Επίσης αλλάξαν αισθητήρες 3 στον εκκεντυροφόρο και στρόφαλο χωρίς αποτέλεσμα...
Άβαταρ μέλους
By billis100
#380949 Καλησπερα σας
Το γλομπακι εσβησε εναντι 275+20 ευρουλακιων .
Θερμοστατης και ρελε βεντιλατερ. Ο Θερμοστατης ειχε κολλησει ανοιχτος (ευτυχως γιατι θα ειχαμε εκτροπα).
Η δουλεια εγινε στην Peugeot Ιωαννινων .
Άβαταρ μέλους
By famas
#381087
billis100 έγραψε:Καλησπερα σας
Το γλομπακι εσβησε εναντι 275+20 ευρουλακιων .
Θερμοστατης και ρελε βεντιλατερ. Ο Θερμοστατης ειχε κολλησει ανοιχτος (ευτυχως γιατι θα ειχαμε εκτροπα).
Η δουλεια εγινε στην Peugeot Ιωαννινων .

Θερμοστάτης και κέλυφος θερμοστάτη πάνε μαζί, έτσι;
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#381089
billis100 έγραψε:Καλησπερα σας
Το γλομπακι εσβησε εναντι 275+20 ευρουλακιων .
Θερμοστατης και ρελε βεντιλατερ. Ο Θερμοστατης ειχε κολλησει ανοιχτος (ευτυχως γιατι θα ειχαμε εκτροπα).
Η δουλεια εγινε στην Peugeot Ιωαννινων .

Ωπ , απο Γιαννενα κι εσυ ?
Άβαταρ μέλους
By billis100
#381235 Ο θερμοστατης ηταν ενα ανταλλακτικο περιεργο και δεν καταλαβα πιο ηταν το κελυφος .
Για το ρελε του βεντιλατερ το σηκωσαν στο ανυψωτικο και δουλεψαν απο κατω .