Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elvet
#379742 Tα NB 574 προφανώς για βόλτα είναι σήμερα μια χαρά, αλλά μέχρι εκεί.Τα είχα αγοράσει για αθλητικά το 1991, και ο πωλητής μου είπε οτι ήταν τότε το πιο νέο μοντέλο. Θυμάμαι οτι διαφημιζε το πλαστικό πεταλάκι που κρατάει σταθερά τη φτέρνα και το διαγώνιο κόψιμο στο μεγάλο δάκτυλο για να μην σκίζεται στη ραφή (μεγάλο πρόβλημα τότε στα πάνινα). Ωντας αθλητής στίβου τα χρησιμοποίησα για τρέξιμο και δεν είδα κάτι, ούτε καλό ούτε κακό, μάλλον αδιάφορο για τρέξιμο. Στο εξάμηνο που σκίστηκαν (όχι στο μεγάλο δάκτυλο, στο πλάι!)βγήκαν τα adidas torsion :inlove: Εικόνα και δεν ξαναφόρεσα άλλη μάρκα αθλητικών
Άβαταρ μέλους
By xenos
#379873 Να ρωτήσω κάτι μπας και μπορείτε να βοηθήσετε.
Λόγω εργασίας φοράω κάθε μέρα πουκάμισο. Γενικά είχα διαφόρων εταιριών μέχρι που πήρα από US (Macy's) για 1η φορά CK non iron, slim fit. E αυτά λοιπόν μου έκατσαν πολύ ωραία, μου αρέσουν και δεν τσαλακώνουν πολύ (μεγάλο + για μένα που φοράω μπουφάν μηχανής). Είχα πάρει κάποια ακόμα σε επόμενη επίσκεψή μου, αλλά πλέον αρχίζουν και χαλάνε. :(
Υπάρχει περίπτωση να βρω εδώ ίδια; :hmmm: Γενικά παίζουν πολλές μούφες.
Εναλλακτικά κάτι παρόμοιο που έχετε να προτείνετε (καλή ποιότητα, να μην τσαλακώνουν πολύ); :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#379891
xenos έγραψε:Να ρωτήσω κάτι μπας και μπορείτε να βοηθήσετε.
Λόγω εργασίας φοράω κάθε μέρα πουκάμισο. Γενικά είχα διαφόρων εταιριών μέχρι που πήρα από US (Macy's) για 1η φορά CK non iron, slim fit. E αυτά λοιπόν μου έκατσαν πολύ ωραία, μου αρέσουν και δεν τσαλακώνουν πολύ (μεγάλο + για μένα που φοράω μπουφάν μηχανής). Είχα πάρει κάποια ακόμα σε επόμενη επίσκεψή μου, αλλά πλέον αρχίζουν και χαλάνε. :(
Υπάρχει περίπτωση να βρω εδώ ίδια; :hmmm: Γενικά παίζουν πολλές μούφες.
Εναλλακτικά κάτι παρόμοιο που έχετε να προτείνετε (καλή ποιότητα, να μην τσαλακώνουν πολύ); :hmmm:


http://www.ctshirts.com/eu/mens-shirts/ ... ron-shirts

απόλυτα ευχαριστημένος
Άβαταρ μέλους
By mirage
#379893 Yeap

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#379902 +1
Άβαταρ μέλους
By xenos
#380043 Δηλαδής ψωνίζετε και οι 3 από εκεί και είστε απόλυτα ευχαριστημένοι; :hmmm:
Φοβάμαι λίγο το fitment. Slim παίρνετε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dstou
#380051 Δοκίμασες να πας σε κάποιον πουκαμισά αντί για αγορά ονλινε?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#380454
xenos έγραψε:Δηλαδής ψωνίζετε και οι 3 από εκεί και είστε απόλυτα ευχαριστημένοι; :hmmm:
Φοβάμαι λίγο το fitment. Slim παίρνετε; :hmmm:


Τι slim ωρέ, θες να μας κρεμάσουν κουδούνια; :lol:

Έχω ψωνίσει 3-4 φορές από εκεί, δλδ 10-12 πουκάμισα και ένα ζευγάρι παπούτσια για μένα και κάτι πουκαμισάκια-ζακέτες για την σύζυγο. Η ποιότητα τους είναι πολύ καλή έως πάρα πολύ καλή, η αγορά online απροβλημάτιστη, δεν έχω κάτι αρνητικό να τους προσάψω, ίσως ότι με έχουν ζαλίσει με τους καταλόγους που στέλνουν μέσω ταχυδρομείου και τα vouchers.

Η σύζυγος πίνει νερό στο όνομα των non-iron τους, από εκεί και πέρα έχει διαστάσεις ακριβώς μετρήσου με μια μεζούρα και ψώνισε.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#380455 Εγω Slim αγοραζω αλλα οπως ειπε και ο αποπανου μετρησου. Τα non iron τους ειναι εξαιρετικά.

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#380457 και μετ α κουδούνια τι κάνεις; Δεν ενοχλούν στη δουλειά; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#380463
mjacob έγραψε:και μετ α κουδούνια τι κάνεις; Δεν ενοχλούν στη δουλειά; :hmmm:


Θες να με δεις με slim ένα καλοκαιρινό μεσημέρι; :lipsealed:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#380465 θες να δεις το mirage με slim κοντομάνικο πουκαμισάκι; :inlove: :s_roses :s_roses :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By dimik
#380467
mjacob έγραψε:θες να δεις το mirage με slim κοντομάνικο πουκαμισάκι; :inlove: :s_roses :s_roses :s_airkiss



προτιμώ με thong αντί για κοντομάνικο :s_blush
Άβαταρ μέλους
By mirage
#380558 Λυσσαρες

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#381290
PeterPan έγραψε:Μπουσέ καλά όλα αυτά, αλλά τα nike δεν πάνε σε μερικές περιστάσεις...

πχ σκέψου τώρα να πηγαίνεις σε course , σεμινάριο, συνέδριο κ να φοράς τα nike... ενώ ο ομιλιτής φορά σακάκι-τζιν-σκαρπίνι...

ένα NB αν κ οριακό πάει... το δικό μου που είναι κ μπλε, πηγαίνει με τζιν κ με "casual μπλέιζερ" ακόμη... με nike δεν πάει κανένα...

άλλη λύση που κάνουν πολλοί μπρούκληδες στην Ελλάδα για να το παίξουν λεφτάδες είναι τα Hogan...

Εικόνα


< >