Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#373419 σε αυτό το σημείο θα ήθελα να δείξω στο κοινό μου, όλα τα κόκαλα που έχω κατά καιρούς σπάσει, ραγίσει, μετατοπίσει, παραμορφώσει, οι αρχαιολόγοι του μέλλοντος (γιατί θα πάω να με θάψουν σε μια ερημιά, να μη με βγάλουν σε λίγα χρόνια) πραγματικά θα απορήσουν με αυτό που θα δουν, τώρα πάντως που άλλαξε ο καιρός μόνο το πρόσφατο με πόνεσε :lol:
τα υπόλοιπα τα έχω συνηθίσει

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By DAP
#373425 Δια την υπερθεν φωτογραφία ενα εχω να πω....Γερό κόκκαλο ο κιούσης...... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#373426 παραδόξως μου λένε οι γιατροί ότι έχω γερά κόκαλα (πχ στο τελευταίο που έπαθα στα μετατάρσια είχα καθαρά σπασίματα και όχι θραύσματα πράγμα που για κάποιο λόγο υποδηλώνει γερά κόκαλα)

απλά δε σκέφτομαι και πάω γυρεύοντας :innocent:

τουλάχιστον δεν έχω κάνει ακόμα επέμβαση
Άβαταρ μέλους
By famas
#373591 Όχι ότι δεν τα ξέρουμε, αλλά δεν παύουν να μας εκπλήσουν.
http://www.ethnos.gr/koinonia/arthro/to ... -65036178/
Ο άτυχος νέος έμεινε ουσιαστικά αβοήθητος, καθώς συνοδευόταν από αγροτική γιατρό στην πρώτη της εφημερία, που λόγω της θαλασσοταραχής έκανε εμετό, ενώ λίγο πριν φθάσει, με καθυστέρηση λόγω καιρού, το θαλασσοδαρμένο σκάφος στο λιμάνι, τέλειωσε η φιάλη οξυγόνου και μαζί της κάθε ελπίδα για τον τραυματία, αφού στο καΐκι δεν υπήρχε δεύτερη.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#373636 Κρίμα, κάποτε είχα κάνει διακομιδή ένα μωρό 40 ημερών με αναπνευστική δυσχέρεια από την Άρτα στο Ριο για Μονάδα, κάπου στην Παλιοβουνα τελείωσε το οξυγόνο του ασθενοφόρου, ευτυχώς είχα πει στον οδηγό και είχαμε φορτώσει και μια φορητή εφεδρική με την οποία οριακά φτάσαμε μέχρι το Νοσοκομείο....

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#373710
mjacob έγραψε:
PeterPan έγραψε:Πχ υπέρηχο ισχίων σε νεογνά κατά Graf δεν ξέρω πολλούς που να ξέρουν. Βασικά δεν κάνουν στην Ελλάδα.

Φυσικά και κάνουν.

Απ´ όσο ξέρω κ μου έχουν πει όσοι φίλοι νου γέννησαν Ελλάδα , δεν τους έκαναν υπέρηχο. Δλδ δεν είναι στη στάνταρ εξέταση...


< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#373711
QsisVTS έγραψε:σε αυτό το σημείο θα ήθελα να δείξω στο κοινό μου, όλα τα κόκαλα που έχω κατά καιρούς σπάσει, ραγίσει, μετατοπίσει, παραμορφώσει, οι αρχαιολόγοι του μέλλοντος (γιατί θα πάω να με θάψουν σε μια ερημιά, να μη με βγάλουν σε λίγα χρόνια) πραγματικά θα απορήσουν με αυτό που θα δουν, τώρα πάντως που άλλαξε ο καιρός μόνο το πρόσφατο με πόνεσε :lol:
τα υπόλοιπα τα έχω συνηθίσει

Εικόνα

Εσύ πρέπει να πάρεις μηχανή και να κάνεις update σε 2-3 χρόνια :lol: Μου είχε φανεί πολύ βαρύ που
έσπασα την κνήμη μου το καλοκαίρι του '15, δεν περίμενα ποτέ να σπάσω κόκκαλο εφόσον δεν κάνω
τίποτα απολύτως σε extreme sports ή πολεμικές τέχνες αλλά και 180 κιλά μηχάνημα πάνω στη γάμπα
κάνει δουλειά τελικά.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#373713
PeterPan έγραψε:
mjacob έγραψε:
PeterPan έγραψε:Πχ υπέρηχο ισχίων σε νεογνά κατά Graf δεν ξέρω πολλούς που να ξέρουν. Βασικά δεν κάνουν στην Ελλάδα.

Φυσικά και κάνουν.

Απ´ όσο ξέρω κ μου έχουν πει όσοι φίλοι νου γέννησαν Ελλάδα , δεν τους έκαναν υπέρηχο. Δλδ δεν είναι στη στάνταρ εξέταση...


< >

Δεν ειναι στις υποχρεωτικές εξετάσεις του ΕΣΥ (ή οπως λέγεται πλέον) αλλά παντού στο προτείνουν. Μαζί με 1-2 άλλες εξετάσεις. Εγώ όσους ξέρω, έχουν κανει.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#380403 Έχουμε καλό επαγγελματία για να φτιάξω πάτους; Κατά προτίμηση στα Νότια Προάστια.
Συνήθως το πελματογράφημα είναι δωρεάν. Τι να περιμένω για τους πάτους;
Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#380651 Προς τους γιατρους του φόρουμ,...Από το πρωί έχω τρελές ζαλάδες και δε λένε να σταματήσουν, υποχωρούν ναι μεν αλλά θέλω να ξαπλώσω και δεν μπορώ, με το που γέρνω γυρνάν όλα. Σήμερα τα ιατρεία είναι κλειστά οπότε υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να με βοηθήσει; Μου παν για κάτι ασκήσεις αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τις δοκιμάσω.
Άβαταρ μέλους
By makis_kanatselis
#381449 Γιατρός δεν είμαι. ...αλλά μέχρι να απαντήσει κάποιος γνωστής. ..

Έχεις δει πίεση? Κοιμήθηκες καλά τις τελευταίες μέρες? Έχεις καμιά άλλη ενόχληση? Από διατροφή πώς είσαι? Τρως κανονικά? Σε οφθαλμίατρο τελευταία φορά πότε πηγές? Επαναλαμβάνω δεν είμαι του αντικειμένου. Ιδέες σου βάζω μπας και βοηθήσω λίγο.

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#381453 Άλλο ζαλάδα και άλλο γυρνάνε όλα. Το δεύτερο λέγεται ίλιγγος και είναι πιο πιθανό να έχει σχέση με τα αυτιά.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#381464
rx8_drifter έγραψε:Τελικά το αποφάσισα και θα μπώ κι εγώ για διάφραγμα στη μύτη, τέλος Μαή. Αντε να δουμε :superman:



Ελλαδα;