Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#379990 Θα στα πει κι ο γιατρος αυριο μεν, αλλα δυο πραγματα κατα νου.
Για το φαϊ, αν θες να τον ταϊσεις με συριγγα πχ πιαστον, κρατα τον ανασκελα και δωστου με τη συριγγα στο στομα.
Κατουρημα και κακα υπαρχει περιπτωση επειδη ειναι μικρουλι να μην μπορει να κανει κιολας μονο του ακομα. Σε αυτην την περιπτωση, γαντακι στο χερι, βαμβακι βουτηγμενο σε χλιαρο νερο, κρατημα μπρουμυτα και απαλο τριψιμο με το βαμβακι στην κοιλια με φορα απο μπρος προς τα πισω.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#380006 Παίδες το γατάκι ειναι μιαμιση φορα η παλαμη του μπιχλα. Πινει και χεζει μονο του άνετα μην τρελαινεστε! Το γατακι αυτό ειναι περίπου ενός μήνα + Τόσο και μικρότερη βρήκα την δικιά μου. Από την στιγμή που μπηκε στο σπιτι, μια που της δείξαμε την λεκάνη με την αμμο και μια που άρχισε να τα κανει ολα εκεί μέσα! Οσο για το φαγητό, μαλακή τροφη whiskas junior 1-12 μηνών που εχουν σε φακελάκι και διπλα νερακι σε χαμηλό κουπακι/ φλιτζανακι. Γαλατάκια αγελαδινα κλπ τα πινουμε εμεις με τα δημητριακά...
Αποπαρασιτωση μεσα έξω (για σκουλήκια εντερου παστουλα και ψυλλους με ειδικο σπρευ) και προσοχη τον πρωτο καιρό για μύκητες.
Αν δεις να "καραφλιαζουν" διάφορα σημεία στο σώμα της 90% ειναι αυτό. Κολλάς και εσυ αλλα μην τρελαθεις. Φάρμακο για αυτην και αλοιφή για εσένα. Να σου ζήσει :D

< >
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#380011
Billopoulos έγραψε:Για το φαϊ, αν θες να τον ταϊσεις με συριγγα πχ πιαστον, κρατα τον ανασκελα και δωστου με τη συριγγα στο στομα.

Το δοκίμασα αλλά ζήτημα να ήπιε 3-4ml με το ζόρι και μετά την χτυπούσε. Παρατήρησα ότι έχει
μόνο κυνόδοντες και άλλα 4 επίσης μυτερά πιο πίσω. Δεν έχουν βγει ακόμα τα υπόλοιπα ή είναι
τόσο μικρά που δεν φαίνονται?
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#380056 Αν είναι 25 ημερών θέλει μπιμπερό και εξαναγκασμένα κακάκια και τσισάκια για καμια εβδομάδα ακόμα μέχρι να μπορεί να φάει την τροφή απογαλακτισμού Royal για 1-2 μηνών (5€/ σακουλάκι) οπότε θα τα κάνει και στην άμμο.
Από μέγεθος πάντως τον βλέπω μεγαλύτερο οπότε λογικά θα μπορεί και μόνος του, αλλά θα στα πει ο κτηνίατρος αυτά.

Όπως και να έχει, :inlove:
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#380161 Αυτή είναι η Βίδα όταν την βρήκα πέρσι τον Απρίλιο.

Εικόνα

Εικόνα


Έκανε την διαδρομή Π. Φάληρο - Καμίνια μέσα στον χώρο του κινητήρα. Όταν για καλή της τύχη με έπιασε κίνηση δίπλα στις γραμμές του ηλεκτρικού και χαμήλωσα το ραδιόφωνο για να μιλήσω στο τηλέφωνο, άκουσα νιαουρίσματα. Νόμιζα ότι ήταν απ'έξω στους θάμνους. Όσο προχωρούσα σταμάτα -ξεκίνα η ένταση στο νιαούρισμα δεν μειωνόταν οπότε και κατάλαβα ότι έχω γατάκι μέσα στον κινητήρα. Χέστηκα πάνω μου γιατί λέω ή θα πέσει κάτω και θα το πατήσω εγώ ή οι από πίσω ή θα μπλεχτεί σε κανέναν ιμάντα, βεντιλατέρ ή θα γίνει ψητό και πάει το γατί, μαζί και ο κινητήρας. Πάλι καλά που είχε κίνηση και με το που βρήκα κάπου να σταματήσω άνοιξα καπό να το πιάσω αλλά εκεί που είχε χωθεί ήταν αδύνατο, στην γωνία του προφυλακτήρα.

Είδα ένα φανοποιείο λίγα μέτρα παρακάτω και πήγα όπως όπως και τους παρακάλεσα να με βοηθήσουν να το βγάλω.
Ένα παλικάρι άρχισε να ξηλώνει το πλαστικό από το θόλο της ρόδας για να βάλει το χέρι αλλά με το που το έβγαλε το πλαστικό και έβαλε το χέρι έφυγε από εκεί και πήγε στην άλλη μεριά.
Τελικά σηκώσαμε το αμάξι και έβαλε τα χέρια μέσα στην ποδιά το παιδί και το έβγαλε.
Τι το κάνουμε τώρα; Ζήτησα μια κούτα το έβαλα μέσα, το πήρα μαζί, πήγα στο ραντεβού που είχα και πάλι καλά που βρήκα να παρκάρω ακριβώς μπροστά για να αφήσω τα τζάμια ανοιχτά.

Γυρίσαμε σπίτι το είδε και η :inlove: και έγινε το τρίτο μέλος του σπιτιού εδώ και ένα χρόνο. Αυτή ήταν ενός μήνα περίπου.

Βίδα την έβγαλα γιατί ήθελα να έχει κάτι από μηχανή. Τα μπουζί, ιμάντας, τροχαλία κλπ δεν νομίζω ότι ταίριαζαν :lol:
Στην κτηνίατρο βέβαια που ήξερε Ισπανικά μας είπε ότι το βίδα σημαίνει ζωή. :s_thumbsup

Τώρα είμαστε αχώριστοι...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Βλέπουμε και τον γαύρο μαζί

Εικόνα

Αλλά και ριλαξάρουμε μαζί

Εικόνα

Πάντα ήμουν του σκύλου και είχα σκυλί, αλλά με διάλεξε και δεν την αλλάζω
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#380166 Πρέπει να ήταν μικρότερη όταν την βρήκες, τον δικό μου τον έκοψε 35 ημερών ο γιατρός. Για εμβόλιο μου είπε σε καμιά βδομάδα να τον ξαναπάω και του έδωσε πάστα για σκουλήκια.

.
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#380209 Αμμο απο τωρα για να την μαθαινει. Εμεις με τον γατο μας επειδη ηταν πιο μικρος (περιπου 15 ημερων), τον βαζαμε οσο μεγαλωνε πανω απο αμμο για να του τριψουμε την κοιλια και να τα κανει εκει. Μετα πηγε απο μονος απευθειας εκει και τελειωσε το ζητημα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380316 δακρυσα :lol: :lol: σαν τον Μαρλευ του fokion σε μαυρο δεν μοιαζει?

fokion βαλε καμια φωτο του κουκλου ρε συ!

Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380338 Μπίχλα ωραίος. Μόνο μην ξεκινήσεις και της δίνεις να ατμίζει high VG υγρά από τώρα. :lol:

Ρε Χρήστο μπράβο μπράβο μπράβο. Αυτό. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#380397 Ότι θα καθόμουν 87 κιλά μαντράχαλος να ταίζω ζωάκι μισού κιλού με μπιμπερό δεν το περίμενα.
Έχει πλάκα πάντως, οποιαδήποτε στιγμή βαριέσαι έχεις κάτι να ασχολείσαι.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380692 @fokion τι κουκλι είναι ο ατιμος!! :inlove: είναι λιγο ψιλοβασιαναρης στο βλεμα του :inlove:
θηριο εχει γινει παντως,για πολύ πιο μικροσωμο τον ειχα φανταστεί.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#380697 Κι ακομα "παιρνει" παναθεμα τον.....

Αλλα ειναι αποοσα σκυλια ειχα ΤΟ σκυλι για οικογενεια......
Σα παιδι.... μα τελειως σα παιδι....