Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#379527 Δεσμοί αίματος ανάμεσα στα δύο ιταλικά αυτοκινητιστικά σύμβολα, ή όπως έλεγε ο Enzo σχέση μάνας με κόρη! Η ειρωνεία είναι ότι προπολεμικά οι Alfa έτρεχαν με σήμα Ferrari και σήμερα οι Ferrari τρέχουν με σήμα Alfa. :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#379535 Δηλαδή "Το σόι μου" στον Alpha κάθε βράδυ στις 9'.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#379550 Άμα άρχισαν οι (έμμεσες) φάπες και στη φόρμουλα....άστο. Πάμε για μεγάλα πράγματα. :superman:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380297
Άβαταρ μέλους
By markvag
#380341 Πήγα τη μεγάλη στην αυλή του σχολείου της για να παίξει με τις φίλες της και πιάνει το wifi του δήμου και είδα το συγκεκριμένο βιντεάκι και σε σκέφτηκα... Είπα να του το βάλω μπας και ξεκολλήσει από τα γερμανικά τάνκερ... :shifty: :innocent: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380355
markvag έγραψε:Είπα να του το βάλω μπας και ξεκολλήσει από τα γερμανικά τάνκερ... :shifty: :innocent: :svivhaha:


Σε μένα τα λες;
Άκουσες τι είπε ο Brandon στο video;
Αυτά τα λέω εδώ και χρόνια και μας κοροϊδεύετε (όχι εσύ βέβαια) τους πραγματικούς alfisti, ποστάροντας πινακάκια με δέκατα sec και χρόνους σε πίστες.
Η πεμπτουσία και η επιτυχία των Alfa Romeo και βέβαια το πάθος που έχουν πολλοί ιδιοκτήτες τους, έχει να κάνει με αυτό που απολαμβάνεις πίσω από το τιμόνι μιας AR, συγκριτικά πάντα με την κατηγορία της εκάστοτε κατασκευής.

Διάβασα που οδήγησες το S2000 και σου φύγαν υγρά από το βρακάκι.
Φαντάσου ότι τόσα χρόνια έχω ένα S2000 μικρομεσαίας κατηγορίας και τo λατρεύω.
Καλά, δεν είναι rwd. Πάλι γελάω.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#380442 :s_roses
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#380510 εκεινο το κοκκινο λαμπακι (ορθογωνιο στο κεντρο) που δεν εσβηνε ποτε εχει αποτυπωθει στον μυαλο μου

Εικόνα

οπως και ο ηχος της...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380520
sargus έγραψε:"Βιδωμένη" στο δρόμο!


Οι άνθρωποι ξέρουν να στήνουν σωστά αυτοκίνητα.
btw ωραίο χρώμα αυτό. Για αρχόντους.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#380529 Δείτε η υπερκατασκευή το Μ2 πως βγαίνει από το σλάλομ με τα ίδια χλμ. :svivhaha:

Βέβαια ποτέ δεν πολυκαταλάβα το συγκεκριμένο τεστ μιας και βασίζεται πολύ στον ανθρώπινο παράγοντα.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#380536
Deleted User 1 έγραψε:Δείτε η υπερκατασκευή το Μ2 πως βγαίνει από το σλάλομ με τα ίδια χλμ. :svivhaha:

Βέβαια ποτέ δεν πολυκαταλάβα το συγκεκριμένο τεστ μιας και βασίζεται πολύ στον ανθρώπινο παράγοντα.


Γενικά τα BMW τα περίμενα λίγο καλύτερα. Το εντυπωσιακό είναι ότι η 2άρα active tourer τα πάει όσο καλά και η 3άρα ενώ η καινούργια 5άρα τα πάει ακόμα καλύτερα. Τα mercedes γενικά τα πάνε χάλια σε αυτές τις δοκιμασίες ενώ audi δε βρήκα :whistlink: .
Με εντυπωσίασε η ford (με πετρελαιοκίνητο fiesta και με focus rs) ενώ ένα Golf gti 2013 είναι απλά τραγικό!!

Βασίζεται προφανώς στον ανθρώπινο παράγοντα αλλά όχι πολύ. Είναι μια στάνταρ διαδικασία αυτή που κάνει ο οδηγός που νομίζω μπορεί να την επαναλάβει αυτούσια στα διαφορετικά αυτοκίνητα. Επίσης υποθέτω ότι κάνουν μερικές δοκιμές σε κάθε πέρασμα ώστε να εξαλείψουν τυχόν λάθος χειρισμό του οδηγού. Το αν είναι αδιάβλητο αυτό που βλέπουμε είναι άλλη κουβέντα.

Giuseppe Busso έγραψε:
Οι άνθρωποι ξέρουν να στήνουν σωστά αυτοκίνητα.
btw ωραίο χρώμα αυτό. Για αρχόντους.


Όντως, πολύ ωραίο χρώμα. Νομίζω επίσης, ότι στις "απλές" Giulia η συγκεκριμένη ζάντα ταιριάζει πιο πολύ!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380539
sargus έγραψε:Όντως, πολύ ωραίο χρώμα. Νομίζω επίσης, ότι στις "απλές" Giulia η συγκεκριμένη ζάντα ταιριάζει πιο πολύ!


Είναι πολύ ωραία αυτή η 18άρα αλλά θέλει απαραίτητα να επιλέξεις και το χρωμιωμένο κάδρο στις πόρτες ενώ εικάζω πως θα είναι μπελάς στο καθάρισμα.
Είναι για πιο classy look της Giulia και πάει στα "σοβαρά" χρώματα.
Πάντως αν έχεις δει το αμάξι από κοντά, η γνώμη μου είναι ότι στο φακό, χάνει. Από κοντά είναι κούκλα και με τέλειες αναλογίες και σιλουέτα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#380542 Ολα ειναι θεμα στησιματος. Η Μ2 δεν ειναι στημενη για να πηγαινει τραινο, το esp ειναι λιγοτερο παρεμβατικο και πιο αργο κλπ κλπ

< >