Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#379502
Pitt έγραψε::lipsealed:


τι να μας πει και το r8 εδω δες τα smart
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#379697 Διακρίνω ιδιαίτερο μένος εναντίων των αγοριών, ενώ τα κοριτσάκια σχεδόν την γλύτωσαν. Κι εδώ ανισότητα ρε γμτ! :shifty:



Στο 1:16 βγαίνει στο πλάνο ένας μ@λάκας και γελάει! Φαίνεται να το απολαμβάνει... :lipsealed: :s_omg :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimik
#379701 Ο προτελευταίος μαγκακος με τα χέρια στις τσέπες το έκανε, αμύνεται κιόλας στα χτυπήματα.

Κατα τα άλλα είναι να στριμωξεις τον δάσκαλο σε μια γωνιά και να του ματωσεις τα μάγουλα από τις σφαλιάρες.

< >
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#379809 Ότι ακριβώς κάναν οι δάσκαλοι και στα δικα μας σχολεία την εποχή των πατεράδων μας.
ΑΚΡΙΒΩΣ ομως.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#379810 Και από την στιγμή που το ξύλο σταμάτησε να βγαίνει από τον παράδεισο... οι δάσκαλοι/καθηγητές φοβούνται τους μαθητές. Και άμα λάχει ακούνε και κανένα γαμοσταυρίδι, οι καθηγητές...όχι οι μαθητές, γιατί κάνανε παρατήρηση στο μούλικο που κάνει φασαρία. Και σιγά μην πάνε κόντρα στο κακομαθημένο... την άλλη μέρα θα βρουν το αμάξι περιποιημένο και στολισμένο. Αν δεν έρθει ο γονιός να ζητήσει τα ρέστα από τον καθηγητή που πέταξε έξω, προσέβαλε, έκανε παρατήρηση στο παιδί του...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#379832
Bayern7 έγραψε:Ότι ακριβώς κάναν οι δάσκαλοι και στα δικα μας σχολεία την εποχή των πατεράδων μας.
ΑΚΡΙΒΩΣ ομως.

+1000
Και όχι μόνο των πατεράδων μας, αλλά και πιο πρόσφατα.

Ο τίτλος εντωμεταξύ του βίντεο... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#379844
axel12p έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Ότι ακριβώς κάναν οι δάσκαλοι και στα δικα μας σχολεία την εποχή των πατεράδων μας.
ΑΚΡΙΒΩΣ ομως.

+1000
Και όχι μόνο των πατεράδων μας, αλλά και πιο πρόσφατα.


Δεν ξέρω πότε πήγαν σχολείο οι γονείς σας, ή πόσο πιο πρόσφατα εννοείς ότι γίνονταν αυτά, εγώ πάντως που πήγα σχολείο την δεκαετία του 60 ποτέ μου δεν είδα τέτοιες σκηνές ομαδικής βίας!
Άβαταρ μέλους
By otso
#379860 αναταση δεν σας εβαζε ο δασκαλος ;

αναταση ηταν να πας στον τοιχο , να γονατισης και τα χερια ορθια ψηλα ,απο τα γονατα και πανω επρεπε να εφαπτεσαι στον τοιχο , αν απομακρυνοταν λιγο τα δαχτυλα σου η ο κωλος σου , ο αριστος αυτος εκπαιδευτικος ηταν πισω σου και χτυπουσε με την βεργα κωλο και χερια. ακομα θυμαμαι τον συχωρεμενο τον αγγελο , ειχε στην κωλοτσεπη καθρεφτακι με την ομαδα του την αεκ και του το εσπασε οπως βαραγε , του μπηκαν και γυαλια ασε .
ακομη πιο εκπαιδευτικο ηταν στην αυλη και στον εξωτερικο τοιχο που κατω ειχε ψιλο χαλικι με κοντα παντελονια που ματωναν και τα γονατα.

πιττ δεν ειχατε βεργα ; αυτο το αριστο εκπαιδευτικο εργαλειο;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#379951
RXristos έγραψε:Και από την στιγμή που το ξύλο σταμάτησε να βγαίνει από τον παράδεισο... οι δάσκαλοι/καθηγητές φοβούνται τους μαθητές. Και άμα λάχει ακούνε και κανένα γαμοσταυρίδι, οι καθηγητές...όχι οι μαθητές, γιατί κάνανε παρατήρηση στο μούλικο που κάνει φασαρία. Και σιγά μην πάνε κόντρα στο κακομαθημένο... την άλλη μέρα θα βρουν το αμάξι περιποιημένο και στολισμένο. Αν δεν έρθει ο γονιός να ζητήσει τα ρέστα από τον καθηγητή που πέταξε έξω, προσέβαλε, έκανε παρατήρηση στο παιδί του...

Δεν ξέρω αν εσυ θα ήθελες να επανεισαχθει η βία του δασκάλου σαν εκπαιδευτικό εργαλείο, πάντως εγώ τη στιγμή που κάποιος θα απλωνε χέρι πάνω στο γιο μου θα του το έκοβα από τη μασχάλη.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#379956 :( :(
Δεν αντεξα να δω ολο το βιντεο...θλιβερο.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#379959
kovathe έγραψε:
RXristos έγραψε:Και από την στιγμή που το ξύλο σταμάτησε να βγαίνει από τον παράδεισο... οι δάσκαλοι/καθηγητές φοβούνται τους μαθητές. Και άμα λάχει ακούνε και κανένα γαμοσταυρίδι, οι καθηγητές...όχι οι μαθητές, γιατί κάνανε παρατήρηση στο μούλικο που κάνει φασαρία. Και σιγά μην πάνε κόντρα στο κακομαθημένο... την άλλη μέρα θα βρουν το αμάξι περιποιημένο και στολισμένο. Αν δεν έρθει ο γονιός να ζητήσει τα ρέστα από τον καθηγητή που πέταξε έξω, προσέβαλε, έκανε παρατήρηση στο παιδί του...

Δεν ξέρω αν εσυ θα ήθελες να επανεισαχθει η βία του δασκάλου σαν εκπαιδευτικό εργαλείο, πάντως εγώ τη στιγμή που κάποιος θα απλωνε χέρι πάνω στο γιο μου θα του το έκοβα από τη μασχάλη.

Ελπίζω αυτή η μηδενική ανοχή να μην περιλαμβάνει και ξύλο μεταξύ μαθητών, γιατί τότε θα πρέπει να κόψεις πολλά χέρια.
Επίσης, θα κόψεις και το χέρι τού δικού σου γιου, όταν θα το απλώσει σε άλλα παιδάκια;
Γενικώς καλό είναι να αποφεύγονται αυτές οι βαρύγδουπες δηλώσεις (Η δική σου + Ξένου περί στριψίματος λαρυγγιών), ο κόσμος μας δεν είναι αγγελικά πλασμένος και δεν πρέπει να προετοιμάσουμε τα παιδιά μας για κάτι που δεν υπάρχει. Και θα φάει και θα ρίξει. Σε λογικά πλαίσια γίνεται σχεδόν από όλα τα παιδάκια, δε μιλάω για τους Ταλιμπάν των σχολείων.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#379963
Dimsabas έγραψε:
kovathe έγραψε:
RXristos έγραψε:Και από την στιγμή που το ξύλο σταμάτησε να βγαίνει από τον παράδεισο... οι δάσκαλοι/καθηγητές φοβούνται τους μαθητές. Και άμα λάχει ακούνε και κανένα γαμοσταυρίδι, οι καθηγητές...όχι οι μαθητές, γιατί κάνανε παρατήρηση στο μούλικο που κάνει φασαρία. Και σιγά μην πάνε κόντρα στο κακομαθημένο... την άλλη μέρα θα βρουν το αμάξι περιποιημένο και στολισμένο. Αν δεν έρθει ο γονιός να ζητήσει τα ρέστα από τον καθηγητή που πέταξε έξω, προσέβαλε, έκανε παρατήρηση στο παιδί του...

Δεν ξέρω αν εσυ θα ήθελες να επανεισαχθει η βία του δασκάλου σαν εκπαιδευτικό εργαλείο, πάντως εγώ τη στιγμή που κάποιος θα απλωνε χέρι πάνω στο γιο μου θα του το έκοβα από τη μασχάλη.

Ελπίζω αυτή η μηδενική ανοχή να μην περιλαμβάνει και ξύλο μεταξύ μαθητών, γιατί τότε θα πρέπει να κόψεις πολλά χέρια.
Επίσης, θα κόψεις και το χέρι τού δικού σου γιου, όταν θα το απλώσει σε άλλα παιδάκια;
Γενικώς καλό είναι να αποφεύγονται αυτές οι βαρύγδουπες δηλώσεις (Η δική σου + Ξένου περί στριψίματος λαρυγγιών), ο κόσμος μας δεν είναι αγγελικά πλασμένος και δεν πρέπει να προετοιμάσουμε τα παιδιά μας για κάτι που δεν υπάρχει. Και θα φάει και θα ρίξει. Σε λογικά πλαίσια γίνεται σχεδόν από όλα τα παιδάκια, δε μιλάω για τους Ταλιμπάν των σχολείων.


Έχει τεράστια διαφορά το να παίζει ξύλο μεταξύ των παιδιών (σε λογικά πλαίσια) και το να τα σαπίζουν στο ξύλο οι δάσκαλοι... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#379964 Προφανώς και δε μιλάω για ξύλο με άλλα πιτσιρικια, λογικό είναι θα παίξουν και ξύλο κάποια στιγμή.
Μιλάω για ενήλικα και ειδικά δάσκαλο.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#379997