Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#379497
markvag έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Πρέπει να είμαστε η μοναδική ίσως οικογένεια που πετάμε ληγμένες κόκα κόλες

Από το Redmi Note 4


Όντως... εμείς δεν αγοράζουμε καν... σιχαινόμαστε τη γεύση οικογενειακώς...



Αγοράζω αναγκαστικά μήπως κάποιος επισκέπτης ζητήσει, αλλά επειδή μένουν αζητητες , λήγουν.
Η γεύση της δεν είναι κακή αλλά αφού δεν σε ξεδιψαει γιατί να την πιείς;

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#379503 Ιεροσυλία, η κόκα είναι ΛΑΤΡΕΙΑ! Αν και την έχω περιορίσει γιατί βαριέμαι να κουβαλάω από το σούπερ μάρκετ μέχρι το αυτοκίνητο για το σπίτι :lol:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#379524
Νίκος Παππάς έγραψε:Αγοράζω αναγκαστικά μήπως κάποιος επισκέπτης ζητήσει, αλλά επειδή μένουν αζητητες , λήγουν.
Η γεύση της δεν είναι κακή αλλά αφού δεν σε ξεδιψαει γιατί να την πιείς;

Από το Redmi Note 4


Αν καλεις εμενα και drdino, θα δεις οτι δεν ειμαστε ακατάδεκτοι και πως δεν θα περισσευει ποτε τιποτα για να παει για πέταμα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#379542
dimik έγραψε:Τουλάχιστον μαριναρετε το κρέας με την κόκα, κρίμα να πετιέται.

< >


:omg: Απαράδεκτος, άκου coke στο μαρινάρισμα. Μόνο σόδα ή μπύρα :rtfm: :eat:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#379544
Dodger έγραψε:
dimik έγραψε:Τουλάχιστον μαριναρετε το κρέας με την κόκα, κρίμα να πετιέται.

< >


:omg: Απαράδεκτος, άκου coke στο μαρινάρισμα. Μόνο σόδα ή μπύρα :rtfm: :eat:

Δοκίμασε το πρώτα και μετά πες μου

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#379553 Ισχύει. Σαν μαριναδα στο κρέας το μαλακωνει και το αρωματιζει ωραία. Η μάνα μου τακτικά την χρησιμοποιεί ιδίως στο χοιρινό. Μπριζόλες ή φιλέτο.
Έχει πολλές χρήσεις η κόλα. Από καθαριστικό έως σαν πρόσθετο στα φυτά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#379559
cosneo έγραψε:Ισχύει. Σαν μαριναδα στο κρέας το μαλακωνει και το αρωματιζει ωραία. Η μάνα μου τακτικά την χρησιμοποιεί ιδίως στο χοιρινό. Μπριζόλες ή φιλέτο.
Έχει πολλές χρήσεις η κόλα. Από καθαριστικό έως σαν πρόσθετο στα φυτά.


Ότι το μαλακώνει ισχύει, αλλά το ίδιο κάνει και η μπύρα και οτιδήποτε αεριούχο. Το να τρώω κρέας όμως με άρωμα κόλας το βρίσκω τρολλιά! :lol:

Μου άρεσε το ποτό που ήπια χθες. Gluhwein all;a σε θερμοκρασία δωματίου και γενναίες δόσεις Μεταξά! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#379580
Thomas_C200K έγραψε:Ιεροσυλία, η κόκα είναι ΛΑΤΡΕΙΑ!


Εικόνα

:hmmm: :hmmm: :innocent: :innocent: :lol: :lol:


Πέρα της πλάκας, περιέχει τόσο πολύ ζάχαρη που καταντάει αηδία... :vava:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#379668
markvag έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Ιεροσυλία, η κόκα είναι ΛΑΤΡΕΙΑ!


Εικόνα

:hmmm: :hmmm: :innocent: :innocent: :lol: :lol:


Πέρα της πλάκας, περιέχει τόσο πολύ ζάχαρη που καταντάει αηδία... :vava:

Και η σωστή Κοκαϊνη καλή είναι :shifty: , αλλά πολύ ακριβή για την τσέπη μου :lol: , θα προτιμήσω το φάρμακο :inlove: , επίσης η ζάχαρη κάνει καλό :rtfm: , το λένε οι γιατροί :shifty: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#379736
Thomas_C200K έγραψε:επίσης η ζάχαρη κάνει καλό :rtfm: , το λένε οι γιατροί :shifty: :ninja:


Ποιοι γιατροί;;; Αυτοί που δούλευαν εδώ;;; :lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα... η ζάχαρη είναι από τα χειρότερα φαγητά που υπάρχουν, ιδίως αν καταναλώνεται σε ποσότητες... με μέτρο δεν βλάπτει βέβαια, αλλά 1 ποτήρι coca cola την ημέρα είναι περισσότερο απ' όσο πρέπει... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#379824 Μου αρέσει (στα χαρτιά) αυτό το διαμαντάκι.
Δεν μου αρέσει που δεν προβλέπεται να περισσέψει μαρούλι για το παραπάνω στο άμεσο μέλλον.
Δεν μου αρέσει που εξοπλιστικά έχω μείνει στο 2008 :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#381609 Μου αρέσει που ακόμη περνά η μπογιά κ το χαρτάκι που έδωσαν 2 τύπισσες σε ένα παιδί από την παρέα να μου το δώσει αφού βγήκαμε από το μπαρ...

Εικόνα

Να πω στον φίλο Μπούσο πως η πρώτη φράση σημαίνει "ωραία παπόυτσια". Πάει στα New Balance δλδ που φορούσα κ δεν του αρέσουν! :superman:

Να μας διαφωτίσει ο Ολλανδός παρακαλώ αν το μετάφρασα καλά, νομίζω πως η τελευταία φράση πρέπει να σημαίνει "1+1 δώρο"... :help: :s_whiteflag

Είχαμε βγει αντροπαρέα. Επίσης να πω πως δε φορώ βέρα ποτέ, αν κ παντρεμένος...


< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#381616 Εγω πάλι κατάλαβα το 5άστερος(!!!!!) και το caro.

Θα μπορούσες να βγάλεις όμως την φωτό λίιιιγο πιο χαμηλά :innocent:

Έμπαινε... :superman: