Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#376000 Καλοτάξιδο κ καλούς δρόμους κ μονοπάτια. Το μόνο σίγουρο ότι σε περιμένουν ευχάριστες εκπλήξεις! Κάνεις δεν μπορεί να σε πιάσει. Αν σε κυνηγάει γρήγορο σπορ βγες στο χώμα, αν έχεις από πίσω σκληρο πυρηνικό τζιπ, βγες στις στοφοδιαδρομες!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#376001
tsilis έγραψε:Πάντως με αυτό το αυτοκίνητο είναι η πρώτη μου φορά σε πολλά πράγματα:
- Πρώτη φορά "ψηλό"
- Πρώτη φορά τετρακίνητο
- Πρώτη φορά τόσο δυνατό
- Πρώτη φορά Ιαπωνικό
- Πρώτη φορά που δεν αγόρασα ΚΑΙ με αισθητικά κριτήρια
Παρθενική κατάσταση... :oops: :roll: :lol:

+1 σε όλα :lipsealed:
:lol: :thumbsup: :thumbsup:
+ :inlove: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#379015 Μερικά χρωστούμενα.. :s_wink

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Έγραψε τα πρώτα 1000χλμ στα χέρια μου...εντυπώσεις σύντομα! :s_smile
Άβαταρ μέλους
By xenos
#379027 Πολύ ωραίο. Καλοτάξιδο. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#379029 Ωραίο αμάξι αλλά τελείως εκτός εποχής. Τέλη και κατανάλωση που ματώνουν. Θα μου πεις βέβαια ότι για αυτό το πήρες τσάμπα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#379041 Τσιλικο !! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#379044 Και πολύ ωραίο χρώμα. [THUMBS UP SIGN]

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#379296 Θα σε βολεψει για πολλα χλμ και για οσα χρονια το επιθυμησεις. Και απο μηχανικη αποψη και οδηγικη συμπεριφορα σε χωμα (εκτος δρομου), κ.λ.π. δεν θα σε κανει να μετανοιωσεις για να μην πω οτι θα εκπλαγεις απο την ολη συμπεριφορα του.. με γεια και καλοταξειδο... λοιπον :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#379815
tsilis έγραψε:Μερικά χρωστούμενα.. :s_wink

Εικόνα


Έγραψε τα πρώτα 1000χλμ στα χέρια μου...εντυπώσεις σύντομα! :s_smile

πολυ ωραιο αμαξι και ακόμα καλυτερο το χρώμα :s_thumbsup
τετοιο χρωμα ηθελα κι εγω, αλλα ειχε 50 ημερες αναμονη και δεν ειχα ...υπομονη... :s_yummy

Καλοταξιδο σου ευχομαι, να το χαρεις :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#384889 Εγώ γι'αλλού ξεκίνησα κι αλλού η ζωή μας πάει....

Κάπως έτσι θα μπορούσε να είναι ο τίτλος της απόκτησης του Φόρεστερ από μέρους μου.
Ήταν περίπου 6 μήνες μετά την απόκτηση της πανέμορφης Ε46 Coupe , όταν κατάλαβα ότι δεν θα μακροημερεύσει μαζί μου...
Οι λόγοι διάφοροι, αλλά κυρίως η έλλειψη δύναμης , που δεν με άφηνε να χαρώ το σασί (αυτό που βρίζει ο dimviii :) ) με το γκάζι ..

Μού μπήκε ο διάολος λοιπόν, να την πουλήσω και ας ήταν στα μάτια μου μια κούκλα που δεν χόρταινα να τη βλέπω κάθε φορά που άνοιγα το γκαράζ .

Σημείωση γενική:
Αν σού καρφωθεί η ιδέα να πουλήσεις το αυτοκίνητο , μην το αναβάλλεις , έχει τελειώσει η σχέση μαζί του!

Πίσω στο θέμα τώρα ...
Αποφασίζω ότι θέλω κάτι σχετικά δυνατό , τετράθυρο ( αν γίνεται ) , στυλάτο στα δικά μου μάτια και με ηλιοροφή , γιατί μου είχε λείψει πολύ από τα δυο τελευταία αυτοκίνητά μου.

Ψάχνοντας , έρχεται η ιδέα μιας Jaguar X -type. Ενδιαφέρουσα στυλιστικά, ενδιαφέρουσα και στα χαρτιά , αμφιλεγόμενη σε πολλά , αλλά δεν γ@με€s, δεν θα την παντρευτώ κιόλας

Πήγα και είδα 3-4 και μάλιστα σε μια της Autopolis ήμουν και πολύ κοντά στην αγορά της, αλλά φοβόμουν το αυτόματο και ποσό αργό θα ήταν . Βλέπεις , δεν είχα όρεξη να ξαναψαχνω αυτοκίνητο σε 6 μήνες
Οι υπόλοιπες που είδα, ήταν απλά μέτρια αυτοκίνητα

Το πάλεψα και για BMW , και μάλιστα το πάλεψα πολύ. Όπου καθαρά για λόγους κωμικοτραγικούς δεν βρέθηκα με γνήσια 330 Coupe Ε46 f/l ( είναι μια ιστορία ενοχών δικών μου , όπου ουσιαστικά ξαναγόρασα το παλιό μου Βmw. Δράμα , τί να λέμε τώρα.. :) :) ).

Και κάπου εκεί , ξεκινά η ιδέα να πάρω Saab. Είχε προηγηθεί η αγορά από τον Popolaros και τον Δια, έκανα και μια κουβέντα με το Γιάννη και το αποφασίζω ...
Πιστέψτε με έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου για να πάρω ένα !
Τι Aero station (που αυτή τη φορά ανεστάλη η αγορά από τον πωλητή το προηγούμενο βράδυ) , τι παλαιά 9-3 Aero είδα , τι καμπριο 9-3 ( κόντρα στις αρχικές προδιαγραφές ), όλα κάτι είχαν ή κάτι γινόταν και δεν τα προλάβαινα ! Και δεν είμαι και ιδιαίτερα αργός όταν αποφασίσω κάτι ..
Τίποτε, το σύμπαν μού έλεγε δεν θα πάρεις Saab!!

Κάπου εκεί , έχω ξέμεινει με το κώλοPolo για 2 μήνες σχεδόν και είμαι απογοητευμένος .
Η γυναίκα μου , επιμένει: SUV , να γίνουμε επιτέλους άνθρωποι! :)
Εγώ πάλι , σκεφτόμουν "ψηλό " αμάξι και έβγαζα σπυράκια !

Αλλά , ο πανδαμάτωρ χρόνος όλα τα νικά :
Κάποια μέρα , έκανα το λάθος και έψαξα τα Forester turbo.
Σε 7 ημέρες είχα αυτοκίνητο !

Και το χειρότερο ?
Μού αρέσει όλο και περισσότερο!

Έχω κάνει 2500 χλμ σε ένα μήνα που το έχω και ελπίζω να κάνω πολλά περισσότερα ..

Τα περί συμβίωσης και βελτιώσεων ( ναι , ξεκίνησα ήδη! ) σε κάποιο επόμενο ποστ, που θα έχω χρόνο και διάθεση
Άβαταρ μέλους
By drdino
#384896 Πάλι καλά που γλίτωσες από αυτά που είδες (x-type, saab κλπ). Η 330 θα ήταν καλή φάση (κι ας το σχίζει το σασί :lol: ).
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#384901 :lol: :lol:

Έτσι μού λένε όλοι !!
Εμένα μου άρεσαν , ενώ ο Σκούμπης όχι !

Η 330 ήταν μ@υνάρα!
Μέχρι και του Dim θα άρεσε! :lol:
Ας όψεται που είμαι μαλ@κας...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#385337 Καλοταξιδο.

Πολυ καλη επιλογη.

Πισω στο 2004 ειχα αυτό με τα 211 .... απο τα καλυτερα αυτοκινητα που περασαν απο τα χερια μου.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#385364
drdino έγραψε:Πάλι καλά που γλίτωσες από αυτά που είδες (x-type, saab κλπ). Η 330 θα ήταν καλή φάση (κι ας το σχίζει το σασί :lol: ).


Η Ε46 330 θα ήταν μάλλον και η δική μου επιλογή, κυρίως λόγω του εξακύλινδρου και δευτερευόντως της πίσω κίνησης. Εύκολα όμως θα έπαιρνα και Χ. Για 9-3 δεν έχω να πω κάτι, ψήφισα με την τσέπη και δεν μετάνιωσα. Σασί επιπέδου Ε90 και όχι Ε46! Τα πιο φτηνά 200 άλογα ever επίσης. :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#385380 Καλοτάξιδο tsili! Ο συμπλέκει πιάνει και στο δικό σου πολύ ψηλά;