Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#379257
Deleted User 1 έγραψε:
Samsung Galaxy S8
– Οθόνη: 5.8in WQHD+ Super AMOLED dual-curved-edge, Force Touch, always-on display
1) Επεξεργαστής: Snapdragon 835/ Exynos 8895
– Γραφικά: Adreno 540/ARM Mali-G71
– Μνήμη RAM: 4GB
2) Αποθηκευτικός Χώρος: 32GB, με υποστήριξη microSD
– Δίκτυα: 4G LTE, dual-band 802.1ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, GLONASS, OTG, USB-C, fingerprint scanner πίσω, και iris scanner
– Κύρια camera: 12Mp, f/1.7
– Μπροστινή camera: 8Mp, f/1.7 με autofocus
– Ήχος: Harman Kardon stereo speakers , USB-C audio, 3.5mm headphone jack, AKG earphones
– Waterproofing: IP68
– Λειτουργικό: Android 7.1 Nougat με TouchWiz και Bixby AI assistant
3) Μπαταρία: 3.000 mAh none-removable με Adaptive Fast Charging και fast wireless charging
4) Διαστάσεις: 140.14×72.20×7.30 χλστ.


Αν ισχύει το bold τότε γίνεται μονόδρομος το τηλέφωνο. Έλεος τόσα χρόνια που δίνουμε χιλιάρικα για ναυ@ρχίδες και ακούμε λες και είναι το τρανζιστοράκι της γιαγιάς μου.



1) Ο Snap835 θα αργήσει, άρα εικάζω ότι θα αργήσει και το S8 να κυκλοφορήσει στην αγορά. Μου φαίνεται κουλό να κυκλοφορήσει αυτό με τον Exynos στην Ευρώπη πχ τον Απρίλιο και 2 μήνες μετά στις ΗΠΑ αυτό με τον 835.

2) Λένε για βασική έκδοση με 64GB

3) Ε όχι. Κοροϊδία οι 3χίλιαρη μπαταρία, αν ισχύει.

4) 150.9 x 72.6 x 7.7 mm είναι οι διαστάσεις του S7 Edge με 5.5 ίντσες οθόνη. Αν είναι αλήθεια τα 140mm ύψους του S8 με 5.8, τότε μιλάμε για κατασκευαστικό επίτευγμα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#379262 Stefan defies electricity.... it will not end well.

Stefan, απο εκει και πέρα... αν παιρνεις κινητο για να το χεις για τρανζιστορακι... u r using it wrong.
Ps: branding τυπου Harman Kardon και πιπες... σαν τα Leica της Huawei. Πληρώνει για να βαλει το ονομα.

@τζουζεπε: Ισχυει. 3000 και 3500 το PLUS. Γενικα αυτη η γενια failed in the details. Του χρονου και παλι.
Τελευταία επεξεργασία από corsair και 25 Μαρ 2017, 21:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#379263
corsair έγραψε:Stefan defies electricity.... it will not end well.

Stefan, απο εκει και πέρα... αν παιρνεις κινητο για να το χεις για τρανζιστορακι... u r using it wrong.
Ps: branding τυπου Harman Kardon και πιπες... σαν τα Leica της Huawei. Πληρώνει για να βαλει το ονομα.


+1

Στέφανε αν δεις το Huawei με τη Leica τι φωτογραφίες βγάζει σε σχέση με το δικό μας, θα κλάψεις φίλε.




Θέλει κανένας S7 Edge; Σκέφτομαι να το δώσω.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#379265
Giuseppe Busso έγραψε:
Στέφανε αν δεις το Huawei με τη Leica τι φωτογραφίες βγάζει σε σχέση με το δικό μας, θα κλάψεις φίλε.



Χμμμ... σε απολυτα κριτηρια δεν ξέρω, αλλα στα DXO mark ειναι εξαιρετικα κοντα με S7. Δεν το λες ασχημο αποτελεσμα. Και οι φωτος που εχω δει ειναι καλές. Απλα το LEICA branding ηταν πιο πολυ πυροτεχνημα παρα ουσια (οτι ασχοληθηκε η Leica ουσιαστικα)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#379267 Το πλας λέει θα έχει βασική έκδοση 64GB. Οι διαστάσεις αυτές πρέπει να είναι από κάτι συγκριτικά που έβλεπα με τη διαφορά ότι μάλλον είναι χοντρούτσικο. Σ' ένα βιντεάκι που πέτυχα ήταν σίγουρα πιο χοντρό απ' το S7 Edge.



corsair έγραψε:Stefan defies electricity.... it will not end well.

Stefan, απο εκει και πέρα... αν παιρνεις κινητο για να το χεις για τρανζιστορακι... u r using it wrong.
Ps: branding τυπου Harman Kardon και πιπες... σαν τα Leica της Huawei. Πληρώνει για να βαλει το ονομα.

Άντε πάλι. Tη ΗΚ ρε μάστορα την κότσαρε επειδή την αγόρασε. Εμένα με νοιάζει το στέρεο. Και ναι όταν αράζω στο μπάνιο και κάνω τις κουρευτικές μου πχ ή όταν παίζω τύμπανα, θέλω τον καλύτερο δυνατό ήχο απ' το κινητό μου. Άρα Ι'm not using it wrong, i'm using it in a different way than you. :iconcool:

Να κλάψω ρε Γιάννη που ένα κινητό σχεδόν 2 χρόνια νεότερο απ' το δικό μου βγάζει καλύτερες φώτος? Ότι και να λέμε τόσα λεφτά από την τσέπη μου μόνο η Samsung μπορεί να βγάλει. 600€+ για να πάρω Huawei με 5.1" οθόνη όταν δεν άλλαξα το Edge+ τόσο καιρό με το κορυφαίο S7 μόνο και μόνο για το μέγεθος? No thanks.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#379271 Αν την πεταει πανω απλα επειδη την αγορασε, καταστρεφει το ονομα πιθανα.
U r using it wrong. Το αν θα παιζει high end sound για να κανεις καλυτερο μπανιο, δεν ειναι ουσιωδες χαρακτηριστικο κινητου. Οποιος το χρησιμοποιει ως κριτηριο αυτο για την αγορα κινητου, he is about to get a valouta.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#379272 Δεν κατάλαβες τι έγραψα.
Ότι δεν είναι καλύτερες οι φωτογραφίες του.

Κορσέρ, άστο, δεν είναι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#379275
corsair έγραψε:Αν την πεταει πανω απλα επειδη την αγορασε, καταστρεφει το ονομα πιθανα.
U r using it wrong. Το αν θα παιζει high end sound για να κανεις καλυτερο μπανιο, δεν ειναι ουσιωδες χαρακτηριστικο κινητου. Οποιος το χρησιμοποιει ως κριτηριο αυτο για την αγορα κινητου, he is about to get a valouta.

Και ξαναλέω...so says you. Για μένα είναι και παραείναι ουσιώδες γιατί ξέρω (στο μέτρο του δυνατού) ότι στα υπόλοιπα περισσότερο ουσιώδη δε θα υστερεί. Επομένως και εφόσον κινητό πρέπει να αλλάξω έτσι κι αλλιώς, προκρίνεται έναντι των υπολοίπων επιλογών. Ούτε λέω ότι είναι το καλύτερο ούτε πάω να ψήσω κανέναν να το πάρει. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερο εξάλλου. :shifty:

Giuseppe Busso έγραψε:Δεν κατάλαβες τι έγραψα.
Ότι δεν είναι καλύτερες οι φωτογραφίες του.

Κορσέρ, άστο, δεν είναι.

Α οκ τώρα κατάλαβα! :s_thumbsup Να το ξαναγράψω πάντως ότι δεν κολλάω στο Harman Kardon ή στα AKS. Και μόνο το στέρεο μου αρκεί. Τώρα σε κομμάτια με σόλο από 2 κιθάρες, ακούς το ένα. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#379277 Και πες του επιτέλους ρε Στέφανε. Τι ζητάμε στο φινάλε; Ένα γ@μήδι κινητό που να βγάζει στοιχειώδης ντικπικ αμαλαχειναουμε. :shifty: :lol:


Oneplus 3T gun metal ή midnight black;;; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#379278
Giuseppe Busso έγραψε:
corsair έγραψε:Stefan defies electricity.... it will not end well.

Stefan, απο εκει και πέρα... αν παιρνεις κινητο για να το χεις για τρανζιστορακι... u r using it wrong.
Ps: branding τυπου Harman Kardon και πιπες... σαν τα Leica της Huawei. Πληρώνει για να βαλει το ονομα.


+1

Στέφανε αν δεις το Huawei με τη Leica τι φωτογραφίες βγάζει σε σχέση με το δικό μας, θα κλάψεις φίλε.




Θέλει κανένας S7 Edge; Σκέφτομαι να το δώσω.



Υπερβολές, εδώ το καλό κλάμα:
ΕικόναIMG_20170319_154449 by drdino1985, on Flickr

Σίγουρα τα S7/S7e είναι καλύτερα, αλλά δεν είναι και τραγικό.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#379280
Deleted User 1 έγραψε: ότι στα υπόλοιπα περισσότερο ουσιώδη δε θα υστερεί. Επομένως και εφόσον κινητό πρέπει να αλλάξω έτσι κι αλλιώς, προκρίνεται έναντι των υπολοίπων επιλογών. Ούτε λέω ότι είναι το καλύτερο ούτε πάω να ψήσω κανέναν να το πάρει. Όσο λιγότεροι τόσο καλύτερο εξάλλου. :shifty:



1) αγνοησες πριν λιγα ποστ ενα πολυ βασικο που σου υπεδειξε ο Ντινος. Compromise yes, το κάνουμε ολοι. Αλλα να θυσιασεις μπαταρία για να κανεις ποιο ευχαριστα το μπανιο σου? :lol: Anytime θυσιαζω τον ηχο... γιατι αμα δεν εχω μπαταρία δεν θα εχω καθολου ηχο.

2) Αμα το παρουν λιγοι... πιθανα κατι ειναι seriously flawed. Βεβαια με Samsung συσκευη, θα το παρει και η κουτση μαρία ακομα και αν δεν επερνε τηλέφωνο. To hype παει συννεφο. Οποτε μην ποντάρεις στο exclusivity (σιγα το vertu εγω θα πω...) Αμα θες Exclusivity σοβαρό, σου πουλάω το Doogee μου :shifty: Κυριολεκτικά ελάχιστα κυκλοφορουν.
Τελευταία επεξεργασία από corsair και 25 Μαρ 2017, 22:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#379284
Giuseppe Busso έγραψε:Και πες του επιτέλους ρε Στέφανε. Τι ζητάμε στο φινάλε; Ένα γ@μήδι κινητό που να βγάζει στοιχειώδης ντικπικ αμαλαχειναουμε. :shifty: :lol:


Oneplus 3T gun metal ή midnight black;;; :ninja:

Εμα ναι. Μόνο κάτι girls next door τις βλέπουν τις φώτο που βγάζουμε. :shifty: Σάμπως τις βλέπει και κάνας άλλος ή μήπως θα κάνουμε καμιά έκθεση σε κάνα χιπστερομάγαζο?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#379345 Αν κρινω απ το αρχαιο μου Nokia N97, αρκετα ικανοποιητικο και σιγουρα καλυτερο απ οτι mono.

<
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#379353
corsair έγραψε:
1) αγνοησες πριν λιγα ποστ ενα πολυ βασικο που σου υπεδειξε ο Ντινος. Compromise yes, το κάνουμε ολοι. Αλλα να θυσιασεις μπαταρία για να κανεις ποιο ευχαριστα το μπανιο σου? Anytime θυσιαζω τον ηχο... γιατι αμα δεν εχω μπαταρία δεν θα εχω καθολου ηχο.

Ξερεις κατι παραπανω για τη μπαταρια ή απλα ηλπιζες σε αλλα νουμερα? Θα εχει δηλαδη τοσο χειροτερη αυτονομια απο τα ανταγωνιστικα? Αϊ χαϊλι νταουτ ιτ.



<