Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#378850 για βεβαιώσεις αποδοχών; αν ήμουν τζογαδόρος θα έπαιζα άνετα το στοίχημα ότι θα παιχτεί παράταση

έδωσαν στις μυφ που λογικά δε θα δώσουν άλλη, οπότε κατά 90+% θα παιχτεί και παράταση τουλάχιστον 15νθημέρου και στις αποδοχές :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#378941 ναι αλλά ο λογιστής-στατιστικός που παρακολουθεί τι γίνεται κατά το παρελθόν και προβλέπει το μέλλον σου λέει ότι μάλλον θα παίξει

επίσης στις βεβαιώσεις μπορείς να υποβάλεις μια βλακεία και κατά τη διάρκεια των δηλώσεων να το διορθώσεις, αρκεί βέβαια ο άλλος να μην πάει να την υποβάλει

στην αρχική υποβολή είναι που μπορεί να είσαι εκπρόθεσμος

τέσπα μόνο και μόνο που βγήκε αυτό που πόσταρες τελευταία στιγμή θα αρχίσουν να κλαίγονται οι συνδικαλιστές και θα τους δώσουν μερικές μερούλες παράταση, με κάτι τέτοια μένουν ικανοποιημένοι αυτοί
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 24 Μαρ 2017, 18:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Andy
#378942 Θα παιξει παραταση μην αγχωνεστε. Απο τη στιγμη που δεν εχει ανοιξει η εφαρμογη για τις δηλωσεις εισοδηματος, δεν εχει νοημα να μη δωθει η παραταση
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#378943 εγώ δεν αγχώνομαι τις έχω στείλει

επίσης δε το βλέπω να ανοίγουν και οι δηλώσεις όσο γρήγορα όσο πέρυσι (06/04) γιατί άλλαξε το έντυπο και αυτό σημαίνει ψηφιακό κωκομπλόκο για το taxis

τεσπά, χέστηκα έχω άπειρη δουλειά που τίποτα καλό δε θα μου ξημερώσει και τον Απρίλιο... :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#381332 Αν εννοείς τις ΜΥΦ, τότε το ίδιο γελοία είναι και τα διάφορα λογιστήρια, που μέχρι χθες δεν είχαν στείλει ΤΙΠΟΤΑ για το '16...

Προσωπικά, οι συνεχείς παρατάσεις υποβολής, άρα και οι ΠΛΗΡΩΜΕΣ των φετινών ΑΠΔ μου φαίνονται τραγικότερες :( .
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#383163 ωχ ωχ ωχ αρχίσανε :omg:

Εικόνα


τους λέω οι τράπεζες δεν έχουν ανεβάσει καν τόκους, δεν καταλαβαίνουν..
Άβαταρ μέλους
By famas
#384726 Έχει εκτυπώσει κανείς βεβαιώσεις συντάξεων από τ οΓενικό Λογιστήριο για το 2016; Μου βγάζει μέχρι το 2015, αλλά τα ποσά έχουν ανεβεί στις δηλώσεις, οι οποίες φέτος θα είναι πολλές χρεωστικές.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#384735 φυσικό είναι φέτος να παίξουν πολλές χρεωστικές αφού το '16 άλλαξαν τη φορολογία στο μέσο της χρονιάς

όπως έλεγα πέρυσι, φέτος είναι η χρονιά που θα φάμε ξύλο

και του χρόνου με τις αποδείξεις ακόμα χειρότερα

επίτηδες το κάνουν, να παρουσιάσουν "έργο" στους θεσμούς :shifty:
Άβαταρ μέλους
By famas
#384754
QsisVTS έγραψε:φυσικό είναι φέτος να παίξουν πολλές χρεωστικές αφού το '16 άλλαξαν τη φορολογία στο μέσο της χρονιάς
όπως έλεγα πέρυσι, φέτος είναι η χρονιά που θα φάμε ξύλο
επίτηδες το κάνουν, να παρουσιάσουν "έργο" στους θεσμούς :shifty:

Εντάξει όχι πολλά, αλλά π.χ.με κάτω από 9Κ, βγήκε μια 40ρα φόρο και μιλάμε για απλούς μισθωτούς χωρίς τίποτα έξτρα, τουλάχιστον θα είναι ομαλότερη(όσο...) η προσαρμογή του χρόνου
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#384782
QsisVTS έγραψε:και του χρόνου με τις αποδείξεις ακόμα χειρότερα


Όλοι γι΄εσένα δουλεύουν Κιούση κι ακόμη κλαίγεσαι... :lol:

Τέλος η συλλογή χάρτινων αποδείξεων.

Παρελθόν αποτελεί η συλλογή χάρτινων αποδείξεων για το χτίσιμο του αφορολόγητου! Αυτό προκύπτει από την απόφαση της ΑΑΔΕ γεγονός που διευκολύνει στην αποφυγή του γνωστού "αλαλούμ" με τις αποδείξεις αλλά κυρίως στην ενίσχυση των προσπαθειών για την εξάπλωση της χρήσης του πλαστικού χρήματος. Ως εκ τούτου από φέτος το 2017 όσοι πολίτες (μισθωτοί, αγρότες, συνταξιούχοι) δικαιούνται το αφορολόγητο δεν θα χρειαστεί να συλλέξουν χάρτινες αποδείξεις για να λάβουν την έκπτωση φόρου.

Πηγή