Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#378915
RXristos έγραψε:@Κυριάκο ξαναλέω, το τι αρέσει σε σένα να κάνεις και τι απολαμβάνεις γιατί έτσι έχεις μεγαλώσει και αυτή είναι η κουλτούρα σου δεν σημαίνει ότι συνάδει με του Ελβετού, Γερμανού, Νορβηγού...
Φυσικά θα προτιμούσα το μπαλκόνι σου από ένα μπαλκόνι με θέα τις Άλπεις π.χ. Αλλά έτσι είμαστε εμείς... ο Γερμανός όμως μπορεί όχι!

@blinkys δε βαριέσαι... καλή καρδιά!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#378918 Kilomeater το ξερα , το ξερα μολις διαβασα αυτο για το καλοκαιρι οτι dis gonna be good :s_thumbsup :s_thumbsup :metalo: :metalo:
Λεπον:

- Αλλο καυσωνας (>35 Κελσιους, ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :s_shout ) και αλλο ηλιοφανεια.

-Αλλο συννεφια και αλλο Μορντορ. :shifty:


Δια, ΔΙΑ ΛΕΓΩ :adminpower:

Εικόνα

(Νικοπαππας που δεν ακουσε G για κοχλια :s_laughat )

Εικόνα

Μαντεψε γιατι μουντζωνει Δια. :s_wink

Μαντεψε επισης ποια απο τις δυο φωτο χρησιμοποιειται για να υποδηλωσει μελαγχολια.

EMPIRE OF THE SUN Διααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :s_shout

SOL INVICTUS Διαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :s_shout

Βασιλιας Ηλιος Διααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :s_shout

Κατακλυσμ...ψεμματα----------------------->

Εικόνα
:metalo: :metalo:
Δεν ειπε ο Γιαχβε

"Φακιν μπιτσες, γιου γουιλ CEBECTE, θα φατε 30αρια Κελσιου για 40 χρονια μεχρι να βρειτε που διαολο ειναι το Αραρατ"
:s_no

Οχι βεβαια.Τι να παθουνε οι Σοδομαιοι απο τον ηλιο; :s_dunno Το πολυ πολυ στο τελος της συμβασης να μοιαζανε με τον Λακη Γαβαλα στις 18 Αυγουστου. Κλαιν.

40 χρονια squirting απο Χερουβιμ και Σεραφιμ διεταξε. :adminpower: :adminpower: :rtfm:


ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :s_shout :s_shout :s_shout


(Εχω ξελαρυγγιαστει , παω να βρασω τσιπουρο, μια μπουκαλα κρυο δεν βοηθησε. :s_coffee )
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#378922
kyr80 έγραψε:Τα πιο ακριβά σπίτια(κόστος τετραγωνικού μέτρου) είναι στη Λεωφόρο Νίκης. Ο λόγος που πάει πλούσιος κόσμος στο Πανόραμα, είναι γιατί εκεί μπορούν να έχουν βίλα.


Εξαρτάται σε ποιο μέρος του Πανοράματος είναι η βίλα. Έχει κι εκεί τιμές επιπέδου Νίκης και παραπάνω (στον κεντρικό πάνω, καμία σχέση με 751). Η δε Νίκης ήταν ακριβή (δεν είναι τόσο πολύ πια) λόγω promenade κλπ της Γαλλικής ψευτοαριστοκρατίας πριν τον Πόλεμο...


kyr80 έγραψε:Έχω ταξιδέψει σε όλη την Ευρώπη. Άντε να μου έχουν ξεφύγει κάτι Ουκρανίες και Μολδαβίες. Φυσική ομορφιά και συνδυασμό βουνού-θάλασσα δεν έχω δει πουθενά σε τέτοια ομορφιά.


Δηλαδή τι λιγότερο έχουν Ιταλία, Ν. Γαλλία, Ισπανία, ακόμα και Τουρκία;


RXristos έγραψε:Για τον Νορβηγό όμως ο υπέρτατος συνδυασμός βουνού θάλασσας που τον κάνει και ανατριχιάζει μπορεί να είναι αυτός:


Θα σκότωνα για κάτι τέτοιο!!! :inlove: :inlove: :inlove:


blinkys έγραψε:Το υπεργαμάτο όμως νοσοκομείο που μπορεί να πάει ο κιλομήτερ στην Αυστρία ΔΕΝ μπορούν να το απολαύσουν όλοι.


Αν είναι Δημόσιο, φυσικά και μπορούν!


blinkys έγραψε:Ο καθένας προσπαθεί να "δικαιολογήσει" την επιλογή του είτε να μείνει Ελλάδα είτε να φύγει.


Δεν το βλέπω έτσι. Ο καθένας μας εδώ απλά λέει τις εμπειρίες και τις επιθυμίες/προτιμήσεις του. Σεβαστά είναι όλα αυτά. Αυτό που προσωπικά με βουρλίζει είναι όταν ανάγουμε κάτι υποκειμενικό, όπως η θερμοκρασία ή η ηλιοφάνεια, σε κάτι αντικειμενικό. Ο πολυχρονεμένος μας admin για παράδειγμα λατρεύει τον ήλιο, με γεια του με χαρά του! Δεν σημαίνει όμως ότι η λιακάδα είναι προτιμητέα απ' όλον τον κόσμο. Για παράδειγμα, εγώ περιμένω το καλοκαίρι να πέσει πρώτα ο ήλιος και μετά να βγω έξω για βόλτα (στην δουλειά δεν το γλιτώνω προφανώς), καθώς σιχαίνομαι την αίσθηση του καψίματος στο πρόσωπο (και γενικά το μαύρισμα που είναι επίκτητη μόδα και που πριν 100 χρόνια στην Ευρώπη ήταν σημάδι κατώτερη ζωής - δεν λέω τάξης - γιατί σήμαινε ότι δουλεύεις έξω χειρωνακτικά, ενώ σήμερα σημαίνει ότι αποκτάς καρκίνο στις παραλίες και στα σολάριουμςςς).


blinkys έγραψε:Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι όσο και να πεινάσω στην Ελλάδα, την απόλαυση του να βλέπω ήλιο και χιόνι και γενικά όλη την ποικιλία που υπάρχει δεν μπορεί να μου τη στερήσει κανείς. Κι αυτό το πράγμα το θεωρώ πολύ σημαντικό και δε θέλω να το χάσω.


Προφανώς και κανείς δεν θα προσπαθήσει να επιβάλει κάτι. Και συμφωνώ ότι είναι όμορφο και το βουνό και η παραλία. Όπως το πολύ χιόνι μπορεί να σκοτώσει, έτσι μπορεί και η πολύ ζέστη όμως. Και φυσικά και τα δύο δυσκολεύουν την ζωή μας όταν έχουμε να μετακινηθούμε και να δουλέψουμε. 10-20 βαθμοί είναι το ιδανικό νομίζω για βόλτα. Κάτω από 5-10 για σκληρή χειρωνακτική δουλειά. Ο δε ήλιος είναι καλός μόνο όταν κρυώνουμε (στον φουλ χειμώνα), ενώ κατά τα άλλα ενόχληση προκαλεί (προβοκατόρικο σχόλιο το τελευταίο για να γίνει τζέρτζελο :s_tongue )!


@gianik: Η χειρότερή μου ήταν η Θερινή κάθε Ιούλιο. Το χειμώνα στην Χειμερινή και στο ΚΕΟΑΧ... Αρντάν! :lol:


@877777777777777777777777777777: Πασά μου και τα δύο όμορφα σκηνικά είναι από φωτογραφικής απόψεως. Στην συγκεκριμένη θα προτιμούσα να είμαι με την κοπελιά, απλά επειδή είναι γυναίκα. :inlove: Αν ήταν όμως στην βροχή η κοπελιά, με εκείνη θα προτιμούσα να βρίσκομαι. Δεν έχεις ακούσει την φράση "κρύο, καιρός για δύο!; Τι; Μη μου πεις ότι δεν γνωρίζεις... Και σε ερωτώ Τζι! Πόσες φορές αντέχεις να βάλεις γκολ στους 35 και πόσες στους 15; Απορώ με τον Ελτέο πως πηδάει στους 40 χωρίς AC. :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#378926 Δεν μου αρέσει που το τοπικό μαμήθηκε ! :x
Μου αρέσει που γράφτηκαν κάποιες απόψεις , με τις οποίες συμφωνώ απόλυτα.


























ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΚΙΟ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#378931
dimitrisB έγραψε:Δεν μου αρέσει που το τοπικό μαμήθηκε ! :x
Μου αρέσει που γράφτηκαν κάποιες απόψεις , με τις οποίες συμφωνώ απόλυτα.


























ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΚΙΟ!

Συμφωνώ με τον συνονοματο,περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#378936
REALZEUS έγραψε:Απορώ με τον Ελτέο πως πηδάει στους 40 χωρίς AC. :s_laughat


Αμα εισαι cool τυπος... :iconcool: Καλα βεβαια ο Ελτεος δεν ειναι απλα cool, αλλα και inverter.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#378940
corsair έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Απορώ με τον Ελτέο πως πηδάει στους 40 χωρίς AC. :s_laughat


Αμα εισαι cool τυπος... :iconcool: Καλα βεβαια ο Ελτεος δεν ειναι απλα cool, αλλα και inverter.... :lol:


Ελπίζω το cool να μην σημαίνει κρυόκωλος... :oops:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#378947
corsair έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Απορώ με τον Ελτέο πως πηδάει στους 40 χωρίς AC. :s_laughat


Αμα εισαι cool τυπος... :iconcool: Καλα βεβαια ο Ελτεος δεν ειναι απλα cool, αλλα και inverter.... :lol:


Εικόνα

άλλοι τρώνε ταχίνια, μέλια, καρύδια και δαμάσκηνα Μοζαμβίκης όμως :shifty:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#378950
g8777 έγραψε:Kilomeater το ξερα , το ξερα μολις διαβασα αυτο για το καλοκαιρι οτι dis gonna be good :s_thumbsup :s_thumbsup :metalo: :metalo:
Λεπον:

- Αλλο καυσωνας (>35 Κελσιους, ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :s_shout ) και αλλο ηλιοφανεια.

-Αλλο συννεφια και αλλο Μορντορ. :shifty:


Δια, ΔΙΑ ΛΕΓΩ :adminpower:

Εικόνα

(Νικοπαππας που δεν ακουσε G για κοχλια :s_laughat )

Εικόνα

Μαντεψε γιατι μουντζωνει Δια. :s_wink

Μαντεψε επισης ποια απο τις δυο φωτο χρησιμοποιειται για να υποδηλωσει μελαγχολια.

EMPIRE OF THE SUN Διααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :s_shout

SOL INVICTUS Διαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :s_shout

Βασιλιας Ηλιος Διααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :s_shout

Κατακλυσμ...ψεμματα----------------------->

Εικόνα
:metalo: :metalo:
Δεν ειπε ο Γιαχβε

"Φακιν μπιτσες, γιου γουιλ CEBECTE, θα φατε 30αρια Κελσιου για 40 χρονια μεχρι να βρειτε που διαολο ειναι το Αραρατ"
:s_no

Οχι βεβαια.Τι να παθουνε οι Σοδομαιοι απο τον ηλιο; :s_dunno Το πολυ πολυ στο τελος της συμβασης να μοιαζανε με τον Λακη Γαβαλα στις 18 Αυγουστου. Κλαιν.

40 χρονια squirting απο Χερουβιμ και Σεραφιμ διεταξε. :adminpower: :adminpower: :rtfm:


ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :s_shout :s_shout :s_shout


(Εχω ξελαρυγγιαστει , παω να βρασω τσιπουρο, μια μπουκαλα κρυο δεν βοηθησε. :s_coffee )


|λογοκρισία| μου τι επος έγραψε παλι!!

Με αποκορύφωμα manilla road δισκαρα....... Γαμας ρε! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#379028
RXristos έγραψε:HF το ότι πληρώνουν εκατομμύρια για να έρθουν για 10-15 μέρες στην Ελλάδα το καλοκαίρι δεν λέει απολύτως τίποτα.
Άλλα τόσα εκατομμύρια πληρώνουν τον χειμώνα για να κάνουν διακοπές στις Ελβετικές, Γαλλικές, Αυστριακές Άλπεις και χιλιάδες επίσης πληρώνουν για να πάνε στον βόρειο αρκτικό. Δεν είναι μέτρο αυτό για το καλύτερο κλίμα...

γενικά ένα πολύ μικρό ποσοστό των γερμανών έρχεται ελλάδα για διακοπές... οι περισσότεροι κλείνουν πακέτα για ίμπιζα, ισπανία, Bali, καραϊβική, σεϋχέλες, μπαχάμες, κ όπου αλλού βρουν...

γενικά ένα ταξιδάκι τον φεβρουάριο για να πάρουν το χρωματάκι τους θα το κάνουν... και ελλάδα έρχονται, αλλά σχετικά λίγοι ποσοστιαία... οι πορωμένοι γερμανοί πάνε επίσης στα βουνά για πεζοπορίες κ στη βόρια θάλασσα, στο Sylt που θεωρείται η μύκονος τους...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#379034 Όπως το πάμε, θα καταλήξουμε πως δεν έρχεται κανένας στην Ελλάδα...
Αυτοί που πετυχαίνουμε το καλοκαίρι, είναι επειδή δεν πρόλαβαν τα πακέτα για τις Άλπεις, και είπαν να μας κάνουν την χάρη...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#379038
PeterPan έγραψε:
RXristos έγραψε:HF το ότι πληρώνουν εκατομμύρια για να έρθουν για 10-15 μέρες στην Ελλάδα το καλοκαίρι δεν λέει απολύτως τίποτα.
Άλλα τόσα εκατομμύρια πληρώνουν τον χειμώνα για να κάνουν διακοπές στις Ελβετικές, Γαλλικές, Αυστριακές Άλπεις και χιλιάδες επίσης πληρώνουν για να πάνε στον βόρειο αρκτικό. Δεν είναι μέτρο αυτό για το καλύτερο κλίμα...

γενικά ένα πολύ μικρό ποσοστό των γερμανών έρχεται ελλάδα για διακοπές... οι περισσότεροι κλείνουν πακέτα για ίμπιζα, ισπανία, Bali, καραϊβική, σεϋχέλες, μπαχάμες, κ όπου αλλού βρουν...

γενικά ένα ταξιδάκι τον φεβρουάριο για να πάρουν το χρωματάκι τους θα το κάνουν... και ελλάδα έρχονται, αλλά σχετικά λίγοι ποσοστιαία... οι πορωμένοι γερμανοί πάνε επίσης στα βουνά για πεζοπορίες κ στη βόρια θάλασσα, στο Sylt που θεωρείται η μύκονος τους...


Για τους Αυστριακους παντως η Ελλαδα ειναι νο#1 καλοκαιρινος προορισμος
με οποιονδηποτε τυχει να μιλησω και πω ελλαδα , χαλαρα θα μου πει οτι εχει παει σε νησια, 'Kalimera' κτλ