Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimik
#378777 Plug n Play, καλαίσθητο, με πολλές πληοροφορίες, όπως θα έπρεπε να είναι το εργοστασιακό :hmmm:

http://www.dynavin.com/products/n6_e9x.php

Άβαταρ μέλους
By GTS
#378806
dimik έγραψε:Αν μου έλεγε ότι έβαλες μπρος πριν από 1 ώρα και έχεις κάνει 47χλμ με μέση ταχύτητα 47χλμ/ω τι καταστροφικό θα μπορούσα να κάνω δηλαδή;


Δεν εχει το καταλληλο εξοπλισμο το αμαξι. Τι να πω και εγω στο προηγουμενο αμαξι το 2000 δεν ειχα καθολου τριπ κομπιουτερ ουτε καν εξωτερικη θερμοκρασια. Αν επερνα την επομενη εκδοση θα ειχε το τριπ. Οτι πληρωνεις περνεις.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#378808
xenos έγραψε:Mα αυτή τη γαμωθερμοκρασία λαδιού τι την βάζεις μόνο στο κρυφό; :rant: Και δεν το δείχνει και το torque!


Εχει την θερμοκρασια λαδιου η σειρα 3...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#378809
GTS έγραψε:
dimik έγραψε:Αν μου έλεγε ότι έβαλες μπρος πριν από 1 ώρα και έχεις κάνει 47χλμ με μέση ταχύτητα 47χλμ/ω τι καταστροφικό θα μπορούσα να κάνω δηλαδή;


Δεν εχει το καταλληλο εξοπλισμο το αμαξι. Τι να πω και εγω στο προηγουμενο αμαξι το 2000 δεν ειχα καθολου τριπ κομπιουτερ ουτε καν εξωτερικη θερμοκρασια. Αν επερνα την επομενη εκδοση θα ειχε το τριπ. Οτι πληρωνεις περνεις.



Εγώ συγκρίνω την 320 του 10 με το Golf του 09, αξία πρώτης 37000€ αξία Golf 23.000€, το Golf τα έχει όλα αυτά
Άβαταρ μέλους
By GTS
#378817 Δεν βγαζεις ακρη με τετοιες συγκρισεις. Το προηγουμενο ηταν 2000 Jetta Vr6 2.8 lt αμαξι και δεν ειχε ουτε καν τριπ οταν Golf 1.6 σε αλλες αγορες ειχαν τριπ και κλιμα.

Επισης απο την στιγμη που αλλαζεις αμαξια συχνα δεν θα επρεπε να γκρινιαζεις αφου το βλεπεις τι εχει και δεν εχει πριν το παρεις. Στο επομενο αγοραζεις παλι ενα αμαξι που εχει ολα τα ηλεκτρονικα καλουδια και εισαι μια χαρα. Αν πληρωσεις θα στα δωσουν.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#378820 Οπως και να εχει ειναι γελοιο να υπαρχει η πληροφορια και να μην σου την δειχνουν.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#378824
bibendum έγραψε:Οπως και να εχει ειναι γελοιο να υπαρχει η πληροφορια και να μην σου την δειχνουν.


Δεν καταλαβαινω σε τι βοηθανε τετοιες δηλωσεις. Αφου πριν το αγορασεις το ειδες τι εχει και τι δεν εχει. Εδω το 2104 δεν ειχαν στανταρ ΒΤ. Επρεπει να δωσεις για Χ1 30 χιλιαρικα και παλι δεν ειχες ΒΤ το οποιο ειναι ποιο βασικο απο την θερμοκρασια λαδιου.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#378826 Δεν πρεπει να κανουμε κριτικη δηλαδη;

Το αυτοκινητο εχει ενα πακετο συνολικα. Τα 9 σου αρεσουν, το 10ο ειναι αδιαφορο μεν αλλα γελοιο να μην το εχει.

Ας πουμε τοτε ποσο τριζει που δεν το ξεραμε πριν το αγορασουμε και το βλεπουμε τωρα...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#378829 Γενικότερα η Ε90 είναι καλή, χρυσή στο δρόμο αλλά σε όλα τα υπόλοιπα (χαμηλού κυβισμού μοτέρ, infotainment κτλ) είχε μείνει πίσω ηδη από τη μέρα που παρουσιάστηκε. Το iDrive ήταν η λύση αλλά σε φθηνές εκδόσεις πρέπει να κόστιζε όσο το 10% της συνολικής αξίας. Εδώ καλά καλά δεν ήταν στάνταρ (έστω χωρίς νάβι) στην 335i.

Γενικά η BMW ήταν μεγάλος τσίπης στους εξοπλισμούς. Πχ αυτοκίνητα των 30Κ με ηχεία μόνο μπροστά. Από την F20 και μετά έστρωσε κάπως, θέλοντας και μη.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#378830
GTS έγραψε:
bibendum έγραψε:Οπως και να εχει ειναι γελοιο να υπαρχει η πληροφορια και να μην σου την δειχνουν.


Δεν καταλαβαινω σε τι βοηθανε τετοιες δηλωσεις. Αφου πριν το αγορασεις το ειδες τι εχει και τι δεν εχει. Εδω το 2104 δεν ειχαν στανταρ ΒΤ. Επρεπει να δωσεις για Χ1 30 χιλιαρικα και παλι δεν ειχες ΒΤ το οποιο ειναι ποιο βασικο απο την θερμοκρασια λαδιου.


Όντως. :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#378925
dimik έγραψε:Άλλη μλκια της BMW σου δείχνει απλά το σήμα για καμένο φως και πουθενά δεν λέει ποιο φως.

Άρε μαμά VW πόσο μπροστά είσαι, μόνο εσύ και η Xiaomi

< >



Pls little pussy cats / kittens... :lol:

Τα Saab όχι μόνο σου λένε ποια λάμπα κάηκε, αλλά αν είναι πίσω στοπ, ανάβουν την αντίστοιχη λάμπα θέσης όταν πατάς φρένο για να αναπληρώσουν! :rtfm: Πόσο μπροστά οι Σουηδοί; :inlove:

Στις BMW δεν ξέρω τι παίζει γιατί α) δεν μου έχει τύχει και β) το κωλο-manual (τραγικά ελλιπές), δεν αναφέρει τίποτα.


Deleted User 1 έγραψε:Γενικά η BMW ήταν μεγάλος τσίπης στους εξοπλισμούς.


Ήταν και ακόμα είναι. Απλά όταν πάρεις γεμάτη BMW βλέπεις απίστευτα πράγματα... Όχι ότι με νοιάζει αυτό, η οδήγηση με νοιάζει και αυτή ήταν κορυφαία, μέχρι που έσκασαν οι νέες Alfa και Jag! :oops:


GTS έγραψε:Εδω το 2104 δεν ειχαν στανταρ ΒΤ.


British Telecoms? :hmmm:


GTS έγραψε:Εχει την θερμοκρασια λαδιου η σειρα 3...


Για το κρυφο λες;
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#378985 Στη Ζετούλα πάντως 6,5 χρόνια ειπχε καεί μόνο η μία από τις 2 λάμπες πινακίδας.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#378986
KWSN-Men έγραψε:Στη Ζετούλα πάντως 6,5 χρόνια ειπχε καεί μόνο η μία από τις 2 λάμπες πινακίδας.



Bravo λοιπόν στην εταιρεία που έβγαζε τις λάμπες. :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#378990
REALZEUS έγραψε:
dimik έγραψε:Άλλη μλκια της BMW σου δείχνει απλά το σήμα για καμένο φως και πουθενά δεν λέει ποιο φως.

Άρε μαμά VW πόσο μπροστά είσαι, μόνο εσύ και η Xiaomi

< >



Pls little pussy cats / kittens... :lol:

Τα Saab όχι μόνο σου λένε ποια λάμπα κάηκε, αλλά αν είναι πίσω στοπ, ανάβουν την αντίστοιχη λάμπα θέσης όταν πατάς φρένο για να αναπληρώσουν! :rtfm: Πόσο μπροστά οι Σουηδοί; :inlove:



Σιγα τα δεντρα... :lol: Και το δικο μου Vectra ΜΥ2000 το λει στον υπολογιστη ταξιδιου, ακριβως ποια λαμπα εχει καει μπρος-πισω/αριστερα δεξια... :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#378995 Αναπληρώνει την λάμπα, ανάβοντας την διπλανή .; Δεν το λέω ειρωνικά, ρωτάω. Δεν το είχα ξαναδεί.