Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By pik.
#377747
GTS έγραψε:Ωραια είναι και αυτά αλλα το εσωτερικο είναι υπερβολικο και δεν νομιζω ότι εχουν κατι το ιδιαιτερο από τεχνολογια. Προτιμω Aventador.

η πλακα ειναι οτι η Aventador και η Huracan παιζει να ειναι πιο γρηγορα ενω στοιχιζουν 1/5

Τα Λαμποργκινι εξελισσονται σε πολυ ομορφα αυτοκινητα χωρις σχεδιαστικα λαθη.
Οπως και τα Maserati.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#377767 pik έβαλες φωτιές να το ξέρεις.
Άλλη ερώτηση για το factory tour, βλέπεις τίποτα στην πράξη ή μούφες? Σε πάνε στα light κομμάτια και δεν έρχεσαι σε επαφή.
Έχω κάνει στην Μέρκ 2ωρο τούρ και εκστασιάστηκα :lol: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#377786
Thomas_C200K έγραψε:pik έβαλες φωτιές να το ξέρεις.
Άλλη ερώτηση για το factory tour, βλέπεις τίποτα στην πράξη ή μούφες? Σε πάνε στα light κομμάτια και δεν έρχεσαι σε επαφή.
Έχω κάνει στην Μέρκ 2ωρο τούρ και εκστασιάστηκα :lol: :inlove:

κοιτα οπως ειπα δεν πηγαμε στο factory tour αλλα να φανταστεις οτι προκειται για εναν χωρο σχετικα μικρο
Εικόνα
ολο το εργοστασιο ειναι αυτο το μικρο πανω στην διασταυρωση.
Εμεις μπηκαμε στο μουσειο διπλα,στο γυαλινο που εφαπτεται στον δρομο και στο γρασιδι με το Pagani γραμμενο
Εικόνα
Ομως διπλα υπαρχει επισης αλλος ενας γυαλινος χωρος που ειχαν κρυψει ,εκει ειναι χωρος παραδοσης αυτοκινητων,γραφεια και οργανωση.
Διπλα ειναι ο κεντρικος χωρος
Εικόνα
Εικόνα
που κατασκευαζονται τα αυτοκινητα.
Πηρα τηλεφωνο γιατι αποφασισα να παω στο factory και μου ειπαν βλεπω κανονικα την γραμμη παραγωγης που ειναι ενας χωρος με 2 /3 αυτοκινητα που τα ετοιμαζουν.Ολο το τουρ ειναι 45 λεπτα και διαλεγεις αν θελεις Αγγλικα ή Ιταλικα.Θα προσπαθησω να παω καθημερινη μερα για να μην εχει κοσμο και να ειμαι μονος μου.
εδω ο χωρος foto δικη μου
Εικόνα
πριν ειχα ανεβασει φωτο με τα pagani στην σειρα ,αυτο ειναι το μουσειο.

γενικα απο οτι μου ειπε συναδελφος που πηγε με την γυναικα του,βλεπεις κανονικα να φτιαχνουν το αμαξι.
Τωρα μεταξυ μας δεν ξερω
σε αυτο το βιντεο του MrJWW

στα πρωτα 5 λεπτα δειχνει και τη fabbrica
Άβαταρ μέλους
By JBT
#377808 Απίστευτο το ποσό άλλαξε!

Εγώ είχα πάει πριν 15 χρόνια, ούτε καν θυμάμαι πότε, κι ήταν απλά ένα... Εργοταξιο.

Εννοείται περάσαμε μέσα από την γραμμή κι είδαμε το 1ο ζοντα εβερ με ανθρακονημα.

Φαντασου το σοκ τότε που είχαμε υποστεί.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#377825 I just had a carbongasm :inlove:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#377844
JBT έγραψε:Απίστευτο το ποσό άλλαξε!

Εγώ είχα πάει πριν 15 χρόνια, ούτε καν θυμάμαι πότε, κι ήταν απλά ένα... Εργοταξιο.

Εννοείται περάσαμε μέσα από την γραμμή κι είδαμε το 1ο ζοντα εβερ με ανθρακονημα.

Φαντασου το σοκ τότε που είχαμε υποστεί.

Έχει μετακινηθεί σε άλλο κτήριο από τότε

.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#378302
alexm έγραψε:
JBT έγραψε:Απίστευτο το ποσό άλλαξε!

Εγώ είχα πάει πριν 15 χρόνια, ούτε καν θυμάμαι πότε, κι ήταν απλά ένα... Εργοταξιο.

Εννοείται περάσαμε μέσα από την γραμμή κι είδαμε το 1ο ζοντα εβερ με ανθρακονημα.

Φαντασου το σοκ τότε που είχαμε υποστεί.

Έχει μετακινηθεί σε άλλο κτήριο από τότε

.

το νεο και το παλιο κτηριο ειναι τοσο κοντα που μπορεις να πας με τα ποδια,ουτε 300μετρα μακρια.
Άβαταρ μέλους
By alexmarkou92
#378399
pik. έγραψε:
alexm έγραψε:
JBT έγραψε:Απίστευτο το ποσό άλλαξε!

Εγώ είχα πάει πριν 15 χρόνια, ούτε καν θυμάμαι πότε, κι ήταν απλά ένα... Εργοταξιο.

Εννοείται περάσαμε μέσα από την γραμμή κι είδαμε το 1ο ζοντα εβερ με ανθρακονημα.

Φαντασου το σοκ τότε που είχαμε υποστεί.

Έχει μετακινηθεί σε άλλο κτήριο από τότε

.

το νεο και το παλιο κτηριο ειναι τοσο κοντα που μπορεις να πας με τα ποδια,ουτε 300μετρα μακρια.

Πράγματι. Απλά αν το βάλεις στους χάρτες σου βγάζει το παλιό εργοστάσιο και τρως μία ξενερα στην αρχή.
Την μέρα που χαμε παει ήταν όταν έκανε επίσκεψη ο Ρεντσι στο εργοστάσιο της Lamborghini και η επίσκεψη εκεί ήταν αρκετά σύντομη όποτε φαντάζεσαι την απογοήτευση μου...

Μου χε κάνει εντύπωση όταν πηγαμε που είδα πελατη (ίσως και υποψήφιος αγοραστής) να σκάει με μία r class μαζί με την οικογένεια του.

Να και ένα μικρό ενθύμιο που αγοράσαμε φεύγοντας(ξέρω βλακείες αλλά δεν κρατήθηκε ο πατέρας μου).

Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#378864
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#388129 Eπιτέλους η συνέντευξη στον Cironi με αγγλικούς υπότιτλους:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#459950
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#479720 :eat: :eat: :eat: :eat:

Είδα τις φωτο στο μερσεντοτοπικό και θυμήθηκα τα περσινά.
Εσύ είχες βγάλει κάποιες πολύ γαμάτες σε σχέση με το χρεποκινητό μου.

Κάνε ένα κόπο.