Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#378632
Scotch έγραψε:Εγώ πάλι πρέπει να έχει το τρελό ψοφόκρυο για να πεις ότι θα βγω στον ήλιο. Είναι ελάχιστες οι φορές που θα τον αναζητήσω. Αντιθέτως μια ζωή με θυμάμαι να ψάχνω για σκιά
Στην παραλία εννοείται πως το θεωρώ αδιανόητο να κάτσω στον ήλιο πάνω από 5 λεπτά (κι αυτά αφού βγω από τη θάλασσα). Δράμα...

< >


Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#378654 Lozzzz

Καλά ούτε εμένα μου αρέσει να ψήνομαι καλοκαίρι στην παραλία, παντα σε ίσκιο αραζω.
Αλλά όλο τον υπολοιπο χρόνο λατρεύω τον ήλιο, μου δίνει ευεξία.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#378655
kovathe έγραψε:Lozzzz

Καλά ούτε εμένα μου αρέσει να ψήνομαι καλοκαίρι στην παραλία, παντα σε ίσκιο αραζω.
Αλλά όλο τον υπολοιπο χρόνο λατρεύω τον ήλιο, μου δίνει ευεξία.




+απειρο.....

Συγνωμη παιδια ,αλλα ΙΜΗΟ για να μην αρεσει ο ηλιος σε καποιον ανθρωπο ,πρεπει να ειναι ολιγον κρυοκωλος... :oops:
Δλδ να προτιμας την μουνταδα κ την συννεφια στην καθημερινοτητα σου απο τον πεντακαθαρο κ γαλανο ουρανο;; :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#378659 Ειδικά αν κάνεις εξωτερική δουλειά βαριά χειρωνακτική θα λες "α τι ωραία σήμερα έχει ντάλα ήλιο"
Από το να είχε μια συννεφιά και ένα αεράκι.
Η πραγματικότητα του καθενός είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#378660 Γαμώ τον κοντρα ήλιο καθε γαμ μέρα που ταξιδευω για δουλειά.

Καθε φορα που εχει μια συννεφιά ανεβάζω απόδοση στις πωλήσεις [/kilomeater mode off]

Έλα εσυ να μαζέψεις μια παλέτα 500άρα σχάρα γαλβανισμένη στους 37 στο λιοπυρι. Και μπονους στροφείο 300m NYY 5x25+2,5
Άβαταρ μέλους
By dimik
#378661 -5 Κελσίου και λιακάδα είναι το καλύτερο ή έστω θερμοκρασία μέχρι το πολύ 10-15 βαθμούς.

Ότιδηποτε πάνω από 20 είναι καύσωνας για μένα.

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#378664 Μετά τον φετινό Δεκέμβριο και Ιανουάριο θα δανειστώ μια ατάκα από τον αείμνηστο Θανάση Βέγγο.... ήλιε μου ήλιε μου βασιλιά μου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#378666
Bayern7 έγραψε:Ειδικά αν κάνεις εξωτερική δουλειά βαριά χειρωνακτική θα λες "α τι ωραία σήμερα έχει ντάλα ήλιο"
Από το να είχε μια συννεφιά και ένα αεράκι.
Η πραγματικότητα του καθενός είναι διαφορετική.



Άλλωστε και οι 2 που είπαν ότι δεν τους αρέσει μέχρι τώρα στο γιαπι δουλεύουν.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#378669
NickTG έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Ειδικά αν κάνεις εξωτερική δουλειά βαριά χειρωνακτική θα λες "α τι ωραία σήμερα έχει ντάλα ήλιο"
Από το να είχε μια συννεφιά και ένα αεράκι.
Η πραγματικότητα του καθενός είναι διαφορετική.



Άλλωστε και οι 2 που είπαν ότι δεν τους αρέσει μέχρι τώρα στο γιαπι δουλεύουν.

Δεν ξέρω που δουλευει ο καθένας. :iconcool:
(Εκτός από τον gianik και το πρωην μέλος geakos)
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#378674 Nα δουλεύεις στους -12oC και συννεφιά σε εξωτερική εργασία. Ωραίο πράγμα δε σε στραβώνει και ο ήλιος :inlove:
Δυστυχώς εδώ στην Δ.Γερμανία ο χειμώνας ως επί το πλείστων ηλιόλουστος ήταν. Πάγος και ήλιος..., τόσο ηλιο δεν είχε στην Ελλάδα :lol: καλά για τα τελευταία δυο καλοκαίρια που βαράμε και 40ρες :dizzy: σε συνδυασμό με την υγρασία.
Χειμώνας και πάλι χειμώνας που είναι ευλογία. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#378677
kovathe έγραψε:Τα ίδια μας λέει και ο αδελφός μου και η κουνιάδα μου (Δουβλίνο, Λονδίνο).
Κάθε φορά που μου περνάνε σκέψεις για εξωτερικό ο ήλιος είναι το πρώτο που μου υπενθυμίζουν....

Λονδίνο σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο άσχημα.

Scotch έγραψε:Εγώ πάλι πρέπει να έχει το τρελό ψοφόκρυο για να πεις ότι θα βγω στον ήλιο. Είναι ελάχιστες οι φορές που θα τον αναζητήσω. Αντιθέτως μια ζωή με θυμάμαι να ψάχνω για σκιά
Στην παραλία εννοείται πως το θεωρώ αδιανόητο να κάτσω στον ήλιο πάνω από 5 λεπτά (κι αυτά αφού βγω από τη θάλασσα). Δράμα...

Σκότς, όνομα και πράγμα. :svivhaha: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#378688 όπως σε όσους αρέσει το κρύο, δεν εννοούν να κάθονται με το σώβρακο στους -20 έξω το βράδυ αλλά μάλλον να είναι ευχάριστα προστατευμένοι από αυτό, έτσι μάλλον και αυτοί στους οποίους αρέσει ο ήλιος δεν εννοούν να κάθονται στο ντάλα ήλιο με 40 βαθμούς αλλά μάλλον να είναι οι ίδιοι καπου δροσερά και σκιερά. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#378703 Αντικειμενικά το μόνο που λείπει σε βόρειες χώρες ειναι η βιταμίνη D, οι γιατροί το βρίσκουν δεδομένο και σου λένε να παίρνεις κανα συμπλήρωμα .
Κατα τα αλλά η περίοδος που έβρισκα ευχάριστη Ελλάδα ήτανε την άνοιξη με σχετικό κρύο και ήλιο και πρασινάδες τριγύρω. Εντάξει αυτό το πετυχαίνεις και πιο βόρεια περι του καλοκαιριου . Με τόν καλοκαιρινό ήλιο μαλωμένοι ήμασταν πάντα, μακρυά και αγαπημένοι. Ίσα ίσα που το καλοκαίρι πλέον άμα κατεβαίνω για δυο βδομάδες βρισκω κάπως πιο υποφερτό τον εφιάλτη του ελληνικού καλοκαιριού .