Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#378581
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#378592
Άβαταρ μέλους
By 224v
#378595 Α!!! ενταξει .. σορρυ για την παρανοηση, σηκωμενο ρελαντι παντως ειναι πολυ επικινδυνο θυμαμαι περιπτωσεις που ξεχναγαν το τσοκ και μουγκριζε το μοτερ...
Άβαταρ μέλους
By swiftakias
#381115 Αν θυμαμαι καλα ειναι ισπανικα αυτα, ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος απο τα τακακια που ειχαν καλο initial bite και αρκετη αντοχη σε συνεχόμενα φρεναρίσματα.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#381129 Σε λίγο θα χρειαστώ εμπρός τακάκια στο Mini cooper s, 2010.
Τελευταία αγορά, σύμφωνα με τα τιμολόγια που μου έδωσε η πωλήτρια που το είχε πριν από μένα αλλάχθηκαν (σε εξουσιοδοτημένο) στα 29,000χλμ. Τα είχε πληρώσει 120 ευρώ χωρίς εργασία.
Σήμερα έχω 63,000χλμ, δλδ έχω κάνει 34 χιλ χλμ και πλησιάζω.
Εγώ θα τα βάλω μόνος μου. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι ή πάω σε γνωστά επώνυμα (Bosch Valeo άλλα; )
Από που να τα αγοράσω;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#382737 120€ μόνον τα ανταλλακτικά, είναι λίγο εξωφρενική τιμή, όταν απ' ό,τι βλέπω ξεκινάνε λίγο κάτω από 40€ και ανεβαίνουν:
https://www.onparts.gr/mini-mini-r56-co ... kia-empros
Υποθέτω πως στην τιμή ήταν και ο δείκτης φθοράς, αλλά αυτός κάνει κάνα 10άρικο. Άρα πλήρωσες διπλή τιμή τότε.
Ετούτη τη φορά, αγόρασε από αλλού. Ούτως ή άλλως η τοποθέτηση δεν είναι κάτι δύσκολο, γίνεται οπουδήποτε.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#382747 Δεν θέλετε να κατανοήσετε ότι δεν είναι όλα τα ίδια, υπάρχουν τακάκια με 25€ και με 350€ για το ίδιο αυτοκίνητο την ίδια μάρκα τακάκια και την ίδια δαγκάνα.

Η σύγκριση πρέπει να γίνεται με την πάστα που βάζουν κάθε φορά και όχι με την τιμή στεγνά, πχ εγώ πήρα τακάκια με 40€ και εσύ με 80€ και σε κορόϊδεψαν, είναι τόσο απλό.

Αν στο αμάξι μου βάλω τακάκια πχ ferodo premier με 65€ και μετά βάλω carbotech xp10 με 210 λίρες που είναι η αλήθεια και που η κοροϊδία ?

Έτσι όπως συγκρίνετε μόνο με την τιμή είναι σύγκριση σε ανόμοια πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#382752 Κύριε Παναγιώτη, στην σελίδα που έβαλα, σχεδόν όλα τα τακάκια απ' όλες τις μάρκες, παίζουν από 40€ έως αρκετά κάτω από 100€. Οπότε νομίζω πως σωστό ήταν το σχόλιό μου.