Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#378556
Bayern7 έγραψε:Τι θα πει σε κάποιον κύριο; Δεν υπέγραψε ο κύριος; Δεν έγραψε το ονοματεπώνυμο του; Ότι να ναι


Τπτ δεν ήξερε το βλήμα. οκ, γείτονας είναι, αλλά με ποιο δικαίωμα το δίνεις αλλού; Ακόμα και αν υπέγραψε! Δεν βγήκε από το διαμέρισμα μου. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By glf
#378566 Περίμενα δέμα 2 δυο φώτα led εξωτερικού χώρου 15€ σύνολο απο bangood.
Έιχε κολλήσει κάνα μήνα σαλονίκη και σήμερα μου ήρθε με σημείωση απο ΕΛΤΑ 3€ τέλη.
Το πέρασαν τελωνείο από ότι είδα σε σφραγίδα στη συσκευασία.
Πρώτη φορά σε μένα.
Κάτι πρέπει να άλλαξε και περνάνε αρκετά δέματα νου είπε ο υπάλληλος.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#378582
xenos έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Τι θα πει σε κάποιον κύριο; Δεν υπέγραψε ο κύριος; Δεν έγραψε το ονοματεπώνυμο του; Ότι να ναι


Τπτ δεν ήξερε το βλήμα. οκ, γείτονας είναι, αλλά με ποιο δικαίωμα το δίνεις αλλού; Ακόμα και αν υπέγραψε! Δεν βγήκε από το διαμέρισμα μου. :thumbsdown:

Δεν βρίσκω παράξενο να του αφήσουν στον γείτονα, αρκεί να ενημερώσουν.
Άβαταρ μέλους
By glf
#378584
elteo έγραψε:15€ αξία και σε χρέωσαν τελωνείο;;;

Εικόνα

2,5$ έλεγε ο φάκελος να φανταστείς.

Και στη σφραγίδα λέει βέβαια ελεύθερο....

Τώρα τι τέλη ήταν τα 3€ ποιος να ξέρει...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#379086 και τα πήρες ακριβά
και είναι γκουμούτσες
και είναι και κινέζος φαντάζομαι χωρίς εγγύηση
και περίμενες κανα μήνα...

:s_empathy :twisted: :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By glf
#379109 Ε πόσο φτηνότερα από 8€ στην πόρτα μου το τεμάχιο;
Τεσπα, το κερασάκι είναι οτι με το τελωνείο που τα πήγε πίσω σχεδόν ένα μήνα και μια άλλη μικρή πατάτα τους που χώρισαν την μεγαλύτερη παραγγελία, στην ουσία τα δύο φώτα μου βγήκαν ακριβώς 3€ :)
Φυσικά από κινέζο δεν παραγγέλνω κάτι που επείγομαι.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#379120 9άρι από την Κοζάνη με 1 έτος εγγύηση. Την άλλη φορά ρώτα :innocent:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#380412 Τα γράφω σύντομα. Αγόρασα από Κινέζο κάτι πράγματα αξίας 45-50€. Ενώ του έγραψα να τα στείλει ως δώρο με απλό ταχυδρομείο τα έστειλε με courrier και τα σταμάτησαν στο τελωνείο. Από την εταιρεία μού είπαν ότι χρειάζονται αλλά 45€ για εκτελωνισμό και ο Κινέζος κάνει τον Κινέζο πλέον. Υπάρχει άλλος τρόπος να τα περάσω; Να κάνω εγώ την δουλειά δηλαδή ή κάτι άλλο για να γλιτώσω κάποια χρήματα γιατί, αν ήξερα ότι θα πάει τόσο, θα τα αγόραζα από Ελλάδα να τελειώνω.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#380513 Τόσο μου είπαν ότι είναι, στο περίπου βέβαια. Μπορεί να είναι 40, μπορεί και 50, αλλά κάπου εκεί μου είπαν. Αυτό πάει με την αξία των εμπορευμάτων, που στην δική μου περίπτωση είναι κάτω από 50€. Μετά αυξάνονται και τα έξοδα. Μου έλεγαν κάτι για 80€ αν τα εμπορεύματα είναι 150€ κτλ. Τους έστειλα την απόδειξη σήμερα για να μου πουν ακριβώς. Δεν νομίζω, όμως, να τα πληρώσω όλα αυτά. Αφού έτσι κι αλλιώς με τα ίδια λεφτά τα παίρνω από Ελλάδα, θα τα αγοράσω από εδώ και θα τα στείλουν πίσω στον Κινέζο, ακόμη και χωρίς refund. Έτσι θα μπορέσω να γράψω αρνητικότατο review.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#380582 Σημερινή παραλαβή, ούτε 8$ πραγματική αξία και νταβατζιλικι 3€ στα ΕΛΤΑ.

Εικόνα

< Note >