Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#378558
Νίκος Παππάς έγραψε:
"ushiro mawashi" και θα ξεχασω πως με λενε! :lol: :lol:


θα χρειαστείς ένα shoto uke αν είσαι αργός
ή ένα mae geri αν είσαι γρήγορος
:shifty: :metalo: :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#378562
georgetz έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
"ushiro mawashi" και θα ξεχασω πως με λενε! :lol: :lol:


θα χρειαστείς ένα shoto uke αν είσαι αργός
ή ένα mae geri αν είσαι γρήγορος
:shifty: :metalo: :s_howdy

Θα χρειαστω καινουριο σαγωνι αν με βρει. Αυτη εχει 3ο Dan και εγω ουτε λευκη ζωνη :oops: :oops: :vava:

Αληθεια, δεν πρεπει να σε εχω ρωτησει, που εκανες προπονηση;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#378567
Νίκος Παππάς έγραψε:Πολυ κοντα μου ειναι αυτος http://www.hellinservice002.gr/ Νταης Θωμας λεγεται. Λεει τιποτα;


Αυτός είναι ο 2ος για τον οποίο έχω διαβάσει τα καλύτερα. :thumbsup:

Νίκος Παππάς έγραψε:@ xenos, δεν νομιζεις οτι για το προφιλ χρησης μου ειναι υπερβολικη μια DS;
Ενταξει, λεω 15 χιλιομετρα την ημερα, αλλα αν ειχα μοτο θα μπορουσα να τα κανω και 25 την ημερα :oops: :lol:


Δεν υπάρχει προφίλ χρήσης, μιας και λόγω οικογένειας θα έχεις και αμάξι. Μην τρελαίνεσαι, παίρνεις κάτι που σε γεμίζει. Οι MS σαν του . φάση έχουν πέσει στα Τάρταρα και είναι ασφαλής επιλογή. Εγώ απλά νομίζω ότι δεν μπορώ να την κουμαντάρω καλά. Τις προάλλες άμα σου πω τι διαδρομή έκανα επιστρέφοντας από δουλειά... :oops: Αφού μου λέει καλά νομίζαμε ότι έπαθες κάτι. :oops:

Και εγω ετσι ειμαι σαν εσενα. Το πιο ωραιο ειναι οτι και η γυναικα γουσταρει μηχανες, αλλωστε με μηχανη με γνωρισε, μαζι γυρισαμε την Ελλαδα με την Αfrica και καναμε και Ευρωπαικο ταξιδι.
Απο την μια θελω σαν τρελος μοτο, απο την αλλη θα ζοριστω οικονομικα πολυ για να την παρω και δεν ξερω αν πρεπει στους καιρους που ζουμε. :s_dunno


Εμένα πάαααααλι. Τόσα χρόνια μηχανή και πάντα είχαμε το θέμα να μην χαλάσουν τα μαλλιά μου, τι να βάλω κλπ άπειρες δικαιολογίες. Σχεδόν ποτέ δεν ανεβαίνει. Και το κορυφαίο; Βλέπει το μονόσελο και μου λέει εγώ που θα κάθομαι; Σπίτι σου της λέω. :lol:
Και μην γελιόμαστε, όλοι περνάμε ζόρια. Με τα οικονομικά με την δουλειά με προσωπικά με με με. Όμως περνάει η ζωή μας γρήγορα και δεν κάνουμε ότι πραγματικά μας γεμίζει. Στην θέση σου θα έβαζα έναν ρεαλιστικό στόχο είτε είναι 620, είτε 696 είτε gsr είτε ΧΤ, είτε οτιδήποτε και θα το μεθόδευα. :oops: Διάβασε το και σε 1-2 μέρες θα σβήσω το ποστ μην το πετύχει η γυναίκα σου και με πετύχει με το αμάξι πουθενά. :lipsealed: :lol:
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#378634 Γυναίκες και μηχανάκια και γεράματα, τι λέτε τώρα... :lol:

Στο εξωτερικό, το τότε αίσθημα βλέποντας με να τρέχει το σαλάκι όταν άνοιγε το ντουκάτι του γείτονα με τα τερμινιόνι μου έλεγε "άντε, του χρόνου το καλοκαίρι πάρε και συ ένα"... Άλλες χώρες, άλλο το διαθέσιμο εισόδημα, τα μάζεψα και έφυγα και όχι μόνο μηχανάκι δεν πήρα, πούλησα και το αμάξι :(

Εγκατάσταση στα πάτρια εδάφη, το πρώτο μηχανάκι που είχα μετά την επιστροφή δεν αξιώθηκα να καθίσω θηλυκό πίσω :lol: στο δεύτερο το τότε αίσθημα είχε κόφτη στα 60 και γενικά δεν πολυγούσταρε. Στο δε τρίτο (μηχανάκι) ανέβηκε μία φορά, της φάνηκε πολύ τρομακτικό :lol:

Τώρα το τρέχον αμόρε, με βλέπει να χάσκω στο car.gr, μου λέει "τι θα γίνει, θα πάρεις τελικά τίποτα;" Αν και άσχετη με τα μηχανοκίνητα γενικά (αχ μωρό μου άκουσε λίγο το αμάξι, κάτι κάνει χρούτσου χρούτσου φάση) δεν αδυνατεί να κατανοήσει τι στο καλό χρειάζεται ένα μηχανάκι που βρωμάει, καίει πολύ, δεν κάνει για το δρόμο, δεν παίρνει δεύτερο άτομο και γενικά η μόνη του χρήση είναι να λασπώνεται... θετικό σημάδι αυτό.

Όπως έγραψα και πριν λίγα ποστ, αντί για δίχρονο εντούρο, μάλλον θα πάρω κάτι πιο πολιτικό. Η :inlove: έχει ψηθεί για (ξερο)νησι, λίγες αποσκευές και χύμα φάση. Το acid test θα είναι διαδρομή αρκετών ωρών με κανένα xr600 ή συναφές, αν δεν με σταματήσει για να γυρίσει με το ΚΤΕΛ έχουμε καλές προοπτικές :lol:

Όσο για τις αγορές-διλήμματα-ενδοιασμοί. Πριν το καταλάβω φλερτάρω με τα 40. Μία ζωή σκεφτόμουνα ορθολογικά. Ε, τι κατάλαβα; Προσπαθώ τώρα να αναπληρώσω πράγματα που θα έπρεπε να κάνω πριν 10 χρόνια, αλλά τότε είχα μπει στο γρανάζι και νόμιζα ότι θα κατακτήσω το σύμπαν. Γι'αυτό λέω, γιολάρετε και λίγο αλλά και με μέτρο, δεν χρειάζεται ένα ντουκάτι κούτα των 15000, και ένα bandit μεταχειρισμένο των 4000 καλό είναι. Αρκεί να υπάρχει διάθεση και χρόνος. Κάποτε κάναμε χιλιόμετρα με παπάκια, τώρα; Μας φταίει το λάστιχο, το αμορτισέρ, η ζελατίνα που κάνει στροβιλισμούς...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#378653 +1000 ;-)
Να πω οτι τα τρωμε σε ποτα/τσιγαρα/γυναικες/τζογο/κλπ...

Λεμον οι εντουραδες μετρανε πολυ. Αρκει να εχεις παρεα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#378692
Morx έγραψε:H :inlove: παντως, εκανε αυτο το καλοκαιρι μαζι μου δικαβαλο περιπου 9000χλμ.
ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

Πασχα, εχει ταξιδι 800χλμ! :metalo:


Της κανεις προταση γαμου asap.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#378756 η δικια μου περασε το κρας τεστ ως εξης , ταξιδη με tdm900 αλλα με διαθεσιμη μονο την μια βαλιτσα απο τις 2 ... ηρθε κομπλε ανεβηκε (κρανος παντα αλλιως δεν) χώρεσε τα ρουχα δεν ειχαμε μα μου, εννοείτε χωρις ενδοεπικοινωνια... και τωρα παμε μαζι το μεγαλυτερο ταξίδι...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#378760
Νίκος Παππάς έγραψε:
georgetz έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
"ushiro mawashi" και θα ξεχασω πως με λενε! :lol: :lol:


θα χρειαστείς ένα shoto uke αν είσαι αργός
ή ένα mae geri αν είσαι γρήγορος
:shifty: :metalo: :s_howdy

Θα χρειαστω καινουριο σαγωνι αν με βρει. Αυτη εχει 3ο Dan και εγω ουτε λευκη ζωνη :oops: :oops: :vava:

Αληθεια, δεν πρεπει να σε εχω ρωτησει, που εκανες προπονηση;


:lol:

:offtopic:
Στα νιάτα μου , είχα την τύχη να έχω τον Μ.Χατζηλιάδη.

Σταμάτησα στη 3η καφέ απο τότε, Shotokan το στυλ.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#378959
xenos έγραψε:
Morx έγραψε:H :inlove: παντως, εκανε αυτο το καλοκαιρι μαζι μου δικαβαλο περιπου 9000χλμ.
ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

Πασχα, εχει ταξιδι 800χλμ! :metalo:


Της κανεις προταση γαμου asap.

Να σημειωσω πως και πρωτομαγια, επισης, παιζει ταξιδακι Καστορια! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380656 ρε τι οργιλοι είναι αυτοι? :lol:

Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#380658 Ωραίοι τύποι!
Δεν χρειάζεσαι λεφτά ή άλογα για να περάσεις καλά στο χώμα!!

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By dimik
#380690 Καταπληκτικοί :lol:

Μου θύμισαν φίλο, πολύ καλό τιμόνι, ο οποίος σε βόλτες στο βουνό επέμενε να αφήνει το 636 και να έρχεται με την πάπια.
Στην ανηφόρα τον περιμέναμε και στο κατέβασμα μας περνούσε μέσα στην στροφή από την εσωτερική :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#380712
dimviii έγραψε:ρε τι οργιλοι είναι αυτοι? :lol:




:lol:

-Παπί χόντα ρημάδι, 500 ευρώ
-Κράνος του πενηντάευρου, 50 ευρώ :lol:
-Γαλότσα του αγρότη, 20 ευρώ

Ένα τρίωρο session μαλακισμού με φιλαράκια, αξία ανεκτίμητη :thumbsup:


Δηλαδή δείτε τώρα, πάει ο άλλος δίνει ένα σκασμό λεφτά για αγορά εντούρο, άμα είναι τετράχρονο δώσε συντήρηση φουλ, καινούριο λάστιχο και λάδια ξύδια κάθε δεύτερη βόλτα, δώσε ψάξιμο στους μαστόρους γιατί το μπροστινό χοροπηδάει και μου κόβει τα χέρια, μήπως να βάλουμε πιό ψιλό λάδι, άγχος, ανασφάλεια και αγωνία :lol:

Πάει ο άλλος παίρνει ένα σκελετό χόντα, ρίχνει ένα μοτέρ 200 ευρώ πάνω, παίρνει και ένα λάστιχο τρακτερωτό κινέζικο με 20 ευρώ με διάρκεια ζωής σαν να ήταν σιδερένιο και πάει και βγάζει τα γούστα του :s_yummy

Άκυρα όλα, να πάει να γ@μηθεί, παπί θα πάρω να θυμηθώ τα νιάτα μου :lol: