Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#377915
Dimitris_P έγραψε:Εγώ χωρίς να ξέρω αλλά απ'αυτά που έχω ακούσει όταν έκανα έρευνα παλιότερα ήταν εστίες φ/α και φούρνος ηλεκτρικός.


Αυτο βολευει και τις νοικοκυρες αλλα και την τσεπη μιας και τα φαγητα κατσαρολας κοστιζουν ελαχιστα με το αεριο.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#377917 Πήρα τηλέφωνο την μητέρα μου :lol: μάτια και φούρνος ανάβουν χωρίς ρεύμα.
Στην Αθήνα η κουζίνα είναι με υγραέριο στα μάτια και στον φούρνο στην βάση και πάνω (γκρίλ το λένε? ) έχει αντίσταση ηλεκτρική.
Μην βαράτε :tomato: που δεν γνωρίζω τις ονομασίες
Άβαταρ μέλους
By 224v
#377935 Καλά τα λες, μια χαρά τα κατάλαβες, αν σου αρέσανε και τα ιταλικά αμάξια θα ήσουν αψογος
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#378086
224v έγραψε:Καλά τα λες, μια χαρά τα κατάλαβες, αν σου αρέσανε και τα ιταλικά αμάξια θα ήσουν αψογος

Μου αρέσουν οι ιταλίδες :inlove: :inlove: και από αυτοκίνητα καμιά Pagani :inlove: να βρίσκεται άντε και καμιά Ferrari.
Κάτι άλλο δεν βγάζουν :ninja:

Dimitris_P έγραψε:Εσύ μαγειρεύεις Θωμά ή έχεις νοικοκυρά; :)

Όποτε έχω όρεξη την κάνω την αγγαρεία :lol:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#378113 Ρε σεις κανα γκαζακι με φιαλακι για πρωινο καφε/ γαλα της προκοπης?
Εχω ενα ιταλικο αλλα εχει χαλασει απο την αρχη ο ενσωματομενος αναπτηρας και καθε φορα που αλλαζω φιαλακι, μετα δεν δουλευει καλα ο ρυθμιστης λογω πιεσης.
Να δοκιμασω αυτα του τυπου θεοφιλου ή τζαμπα λεφτα?
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#378115 Μια χαρά είναι ο Θεοφιλος. Προσοχή μόνο σε ζαχαρες κλπ γιατί θα κολλάει και θα δυσκολεύει στο κούμπωμα του.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#378208 Πάρε ένα της προκοπης γκαζάκι με φυαλάκια 190γρμ τα κλασικά πχ Camping Gas. Τα θεοφιλος κλπ αν δεις τα φυαλάκια κανουν πολλαπλάσια από τα κλασικά. Κάποτε που είχα κανει την αναγογή αν θυμάμαι καλά έβγαινε 4πλάσια τιμή +
Άβαταρ μέλους
By nEK
#378274
gakost έγραψε:Πάρε ένα της προκοπης γκαζάκι με φυαλάκια 190γρμ τα κλασικά πχ Camping Gas. Τα θεοφιλος κλπ αν δεις τα φυαλάκια κανουν πολλαπλάσια από τα κλασικά. Κάποτε που είχα κανει την αναγογή αν θυμάμαι καλά έβγαινε 4πλάσια τιμή +


Ποιο ειναι της προκοπης?
Πηρα αυτο
https://www.toolstore.gr/idealgas-fsto1 ... NKPr5HiWhA
Γιατι το θεωρησα καλο!
Άβαταρ μέλους
By Chris
#378496 Προφανως τα τυπου θεοφιλος χρησιμοποιουν το μπιζνες πλαν των κατασκευαστων εκτυπωτων, στα τρωνε απο την υπερτιμολογηση των αναλωσιμων. Δεν βρισκω κανενα πλεονεκτημα, αντε τον ενσωματωμενο σπινθηριστη, αλλα:

1. Πλεον βγαινουν και απλα με αυτο το αξεσουαρ

2. Και τι εγινε αν εχεις εναν μπικ εκει γυρω;

Προσωπικα εχω ενα μαγνητακι που ακουμπαω σε καποιο μεταλλικο εξαρτημα και απο εκει κρεμαω ενα αναπτηρα. Νοικοκυρεμενα.

Γενικα προτεινω το απλουστερο που θα βρειτε. Ο πρωτος λογος που πεφτει η αποδοση τους ειναι το βουλωμενο μπεκ. Οσο απλουστερο ειναι τοσο ευκολοτερα λυνεται και φτανεις στο μπεκ. Κοιτατε μεσα απο την τρυπα του καποιο φως, το βουτατε στο ξυδι για μερικες ωρες και ξανακοιτατε. Η διαφορα τα λεει ολα.


< >
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#378855
gakost έγραψε:Πάρε ένα της προκοπης γκαζάκι με φυαλάκια 190γρμ τα κλασικά πχ Camping Gas. Τα θεοφιλος κλπ αν δεις τα φυαλάκια κανουν πολλαπλάσια από τα κλασικά. Κάποτε που είχα κανει την αναγογή αν θυμάμαι καλά έβγαινε 4πλάσια τιμή +


Ά γειά σου...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#378862
nEK έγραψε:Ρε σεις κανα γκαζακι με φιαλακι για πρωινο καφε/ γαλα της προκοπης?
Εχω ενα ιταλικο αλλα εχει χαλασει απο την αρχη ο ενσωματομενος αναπτηρας και καθε φορα που αλλαζω φιαλακι, μετα δεν δουλευει καλα ο ρυθμιστης λογω πιεσης.
Να δοκιμασω αυτα του τυπου θεοφιλου ή τζαμπα λεφτα?

Πήρα πρόσφατα αυτό.
http://www.ab.gr/click2shop/KAThARISTIK ... /p/7105726

Value for money. Μεγαλη φιάλη, ανοίγει χωρίς αναπτήρα, πολύ ποιοτικό.

Καραπροτεινεται

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#381396 Θέλω να αγοράσω μία κουζινομηχανή έως 150€ από σκρουτζ online. Ξερω ότι πρέπει να έχει δυνατό μοτέρ. Δεν ξέρω τίποτα άλλο. :lol: Εχετε να προτείνετε κάποια; :oops: Θα ήμουν υπόχρεος. :oops:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#381531 Τώρα που γυρίζει #2.
Κουζίνα: για Pitsos πήγαινα αλλά στο μαγαζί μου έκαναν κλικ πιο πολύ οι Zanussi.

Τιμαί απ' ότι είδα παρόμοιες και λίγο πιο κάτω οι Zanussi.
Υπάρχει φοβερή διαφορά ανάμεσα στις δυο;
Άβαταρ μέλους
By nEK
#381595
EDDIE_147 έγραψε:Τώρα που γυρίζει #2.
Κουζίνα: για Pitsos πήγαινα αλλά στο μαγαζί μου έκαναν κλικ πιο πολύ οι Zanussi.

Τιμαί απ' ότι είδα παρόμοιες και λίγο πιο κάτω οι Zanussi.
Υπάρχει φοβερή διαφορά ανάμεσα στις δυο;


Μια χαρα ειναινοι zanuzi, made in italy οι φουρνοι, Γερμανικες οι εστιες.
Αντιθετα οι bosch pitss κλπ πιθανοτατα ειναι Τουρκικα και δεν ειναι καλυτερα.