Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#369021 Δεν έχω ταξιδέψει στην υπόλοιπη Ιταλία, οπότε στον Βορρά μπορεί να είναι αλλιώς. Αλλά αυτή τη στιγμή είμαι στο Παλέρμο και αν υπάρχει έστω και ένα 60% ομοιότητα, BE PREPARED. OI TYΠΟΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ. Η οδήγηση στην Αθήνα θυμίζει Μόναχο σε σχέση με εδώ.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#369086 έχω οδηγήσει Κων/πολη 2 φορές, δε με προβλημάτισε κάτι. Ίσα-ίσα Θεσ/νικη πιο πολύ αγχώνομαι.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#369094
pierce21 έγραψε:Δεν έχω ταξιδέψει στην υπόλοιπη Ιταλία, οπότε στον Βορρά μπορεί να είναι αλλιώς. Αλλά αυτή τη στιγμή είμαι στο Παλέρμο και αν υπάρχει έστω και ένα 60% ομοιότητα, BE PREPARED. OI TYΠΟΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ. Η οδήγηση στην Αθήνα θυμίζει Μόναχο σε σχέση με εδώ.

απο Νάπολι και κατω, οσο κατεβαίνεις ο δείκτης επικυνδυνότητας αυξανεται εκθετικα :lol:

Ειδικα στη Σικελια ειναι "τρέλα", αλλα και παλι δεν συγκρινεται με Κων/πολη
Άβαταρ μέλους
By alexm
#369122 Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν Μιλανο-Μπολονια-Ρωμη.
Δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερα ανησυχητικό στην οδήγηση εκτός από το ότι αλλάζουν λωρίδα χωρίς να υπολογίσουν κανένα και τίποτα γύρω τους.

ΥΓ. Βαρέθηκα να βλέπω a4 και a6 station

.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#369485
rx8_drifter έγραψε:Παλέρμο είσαι πουλάκι μου :inlove:

Οχι, η νότια Ιταλία είναι άλλος πλανήτης :lol:


Και σε διάφορα μέρη ....τριγύρω :shifty:
Ίσως ανοίξω ένα τόπικ αν κάνω ξεσκαρτάρισμα στην φωτογραφική.

Εικόνα

@bebes
Στην αρχή σκέφτηκα να έπαιρνα αυτοκίνητο για να μην αναγκάζω συνέχεια τοςυ δικούς μου να με ακολουθούν, αλλά είναι δεδομένο ότι δεν θα έληγε καλά το εγχείρημα.

@mousatos

Έλα, πλάκα κάνεις τώρα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#378482 δεν βρηκα καποιο θεμα που να ταιριαζει, αν θελουν οι μοντς ας το μεταφερουν: :oops:

Ηθελα να ρωτησω για το παρκινκ του Ελ. Βενιζελος.
Εχει καποιο πλεονεκτημα το μακρας διαρκειας Ρ3 σε σχεση με το P3 Holiday;

Στο σάιτ του αεροδρομιουαναφερεται οτι απο το P3 Holiday πας στο αεροδρομιο με λεωφορειο.

εχει μια εκπτωση επιπλεον, αξιζει να το αφησω εκει;
δεν θα εχω πραμματα, μια μικρη βαλιτσα μονο
Άβαταρ μέλους
By 224v
#378612
bebes έγραψε:δεν βρηκα καποιο θεμα που να ταιριαζει, αν θελουν οι μοντς ας το μεταφερουν: :oops:

Ηθελα να ρωτησω για το παρκινκ του Ελ. Βενιζελος.
Εχει καποιο πλεονεκτημα το μακρας διαρκειας Ρ3 σε σχεση με το P3 Holiday;

Στο σάιτ του αεροδρομιουαναφερεται οτι απο το P3 Holiday πας στο αεροδρομιο με λεωφορειο.

εχει μια εκπτωση επιπλεον, αξιζει να το αφησω εκει;
δεν θα εχω πραμματα, μια μικρη βαλιτσα μονο


Το λεωφορειο ειναι πολυ τακτικο, οταν παρκαρεις και πας στη σταση, πατας κουμπι και το καλεις ερχεται και σε παει στην εισοδο για την εταιρια που πετας. αντιστροφα οταν φτανεις εχει σταση που λεει σε ποσα λεπτα ερχεται και σε παει στην σταση που εχεις αφησει το οχημα σου. εαν δεν κουβαλας κατι βαρυ ακομα και απο το Holiday πας με τα ποδια... αν θελεις, αλλα με το λεοφωριο θα σε παει πιο γρηγορα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#378678
Thomas_C200K έγραψε:Πάσχα έρχεται, οπότε ευκαιρία να κατέβω οδικώς από Γερμανία στην Ελλάδα μέσω Ιταλίας.
Τι προτείνεται? Μέσω Ελβετίας ή μέσω Αυστρίας? Το ταξίδι θα γίνει βράδυ.
Για να βοηθήσω περισσότερο είμαι λίγο έξω από την Φρανκφούρτη (το Ντάρμσταντ δεν είναι και ευρέως γνωστό :lol: )

Up :)
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#378701
Thomas_C200K έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Πάσχα έρχεται, οπότε ευκαιρία να κατέβω οδικώς από Γερμανία στην Ελλάδα μέσω Ιταλίας.
Τι προτείνεται? Μέσω Ελβετίας ή μέσω Αυστρίας? Το ταξίδι θα γίνει βράδυ.
Για να βοηθήσω περισσότερο είμαι λίγο έξω από την Φρανκφούρτη (το Ντάρμσταντ δεν είναι και ευρέως γνωστό :lol: )

Up :)


Καλημέρα Θωμά. Έχω φτάσει μέχρι το ξακουστό Breuberg ( εκεί που φτιάχνουν τα Ιταλικά Pirelli με γερμανικές προδιαγραφές ). :s_thumbsup
Πότε έχεις κλείσει εισιτήριο? Εμείς κατεβαίνουμε 8.4 το πρωί ( 06:00 αναχώρηση ) για Αγκόνα. Αν εκείνη την ώρα περνάς από Ελβετία κατέβα από Στουτγάρδη - Σαφχάουσεν και μετά συνεχίζουμε παρέα. Απλά ξέρεις....μέχρι τα σύνορα πάμε με τα όρια :s_coffee......μετά





:superman:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#378706
Thomas_C200K έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Πάσχα έρχεται, οπότε ευκαιρία να κατέβω οδικώς από Γερμανία στην Ελλάδα μέσω Ιταλίας.
Τι προτείνεται? Μέσω Ελβετίας ή μέσω Αυστρίας? Το ταξίδι θα γίνει βράδυ.
Για να βοηθήσω περισσότερο είμαι λίγο έξω από την Φρανκφούρτη (το Ντάρμσταντ δεν είναι και ευρέως γνωστό :lol: )

Up :)





Καλημερα Θωμα. Οπως βλεπεις στον χαρτη οι διαφορες στους χρονους ειναι μικρες. Βασικα τσεκαρε τι εργα γινονται και ποσο μπορει να επηρεασει το ταξιδι σου και πραξε. :lol:
Προσωπικα θα επελεγα την συντομοτερη διαδρομη αφου το ταξιδι θα γινει βραδυ . Με το καλο να ερθεις!
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#378713 Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί μπαίνετε στο καράβι.



Με το φέρυ ούτε πιο γρήγορα είναι, ούτε πιο φθηνά.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#378724 Αν εισαι καμπινατος ειναι πιο ανετο. Μονο αυτο.

< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#378732 Κάνε διανυκτέρευση σε ένα ξενοδοχείο, αν δεν μπορείς να το πάρεις σερί. Δεν βλέπω κανένα λόγο να μπεις στο καράβι.