Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#378299 Παντως, χωρις να γνωριζω λεπτομερειες της συμβασης, απλα εχοντας χρησιμοποιησει το νεο και το προηγουμενο τερμιναλ του αεροδρομιου στη Βαρνα, οπου κι αυτο καποια στιγμη περασε στην διαχειρηση της Fraport, μιλαμε για μερα με τη νυχτα. Μακαρι, ειδικα της Θεσσαλονικης να εχει την ιδια μεταμορφωση, γιατι κακα τα ψεματα στην παρουσα φαση του ειναι αθλοιο.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#378310
Zeus έγραψε:Μακαρι, ειδικα της Θεσσαλονικης να εχει την ιδια μεταμορφωση, γιατι κακα τα ψεματα στην παρουσα φαση του ειναι αθλοιο.


Εγώ παλι το βρισκω πολυ καλό, με εξαιρεση το καλοκαιρι (αλλα οκ, υπομονη.. 2-3 μηνες ειναι). Συντηρηση θελει και λιγο καλυτερη οργάνωση.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#378313
nass έγραψε:
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτά αναφέρονται ρητά στη σύμβαση άρα είναι υποχρέωσή τους με ρήτρες κτλ. ή είναι προαιρετικά :whistlink: (είχε δημοσιεύσει τη σύμβαση το thepressproject αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω αυτή τη στιγμή)


Απ'όσο ξέρω η σύμβαση περιλαμβάνει υποχρέωση της Φραπόρτ να επενδύσει αυτό το ποσό (330 μύρια αν θυμάμαι καλά).

Μακάρι, θα σας κρατάω ενήμερους! :iconcool:

Προς το παρόν, εν τέλει η Κομισιόν έδωσε ένα @ στους συνδικαλιστές της ΥΠΑ τελικά και άρα όλα προχωράνε κανονικά... Άντε, μας έπρηξαν το σκώτι... :lol:


gianik έγραψε:Μεγαλεία ο Μάρκος!!!!


:twisted: :twisted:

Πέραν της πλάκας, αποκλειστικά και μόνο από άποψη βολέματος κατά τη δουλειά, προτιμώ τη σημερινή κατάσταση, αλλά προφανώς χρειάζεται αναβάθμιση σε αρκετούς τομείς (πχ blow dryer :innocent: :svivhaha: :shifty: )


Zeus έγραψε:Παντως, χωρις να γνωριζω λεπτομερειες της συμβασης, απλα εχοντας χρησιμοποιησει το νεο και το προηγουμενο τερμιναλ του αεροδρομιου στη Βαρνα, οπου κι αυτο καποια στιγμη περασε στην διαχειρηση της Fraport, μιλαμε για μερα με τη νυχτα. Μακαρι, ειδικα της Θεσσαλονικης να εχει την ιδια μεταμορφωση, γιατι κακα τα ψεματα στην παρουσα φαση του ειναι αθλοιο.


Είναι όντως άθλιο... :lol: Απλά, για τη δουλειά που κάνω εγώ, με βολεύει αφάνταστα και 2-3 πραγματάκια που λογικά θα γίνουν θα μου κάνουν τη ζωή λίγο πιο δύσκολη στη δουλειά... Βέβαια, γενικά θα είναι προς το καλύτερο...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#378318
mjacob έγραψε:
mirage έγραψε:Θα ζητησεις να σου στειλουν αλλο απο το ΓΡΑΦΕΙΟ. Σιγα μην σκασεις επειδή σου εκλεψαν το laptop απο την τσαντα που ΕΠΡΕΠΕ να παει κατω γιατι ετσι λεει η οδηγια. Απλα πράγματα.

rx8_drifter έγραψε:Μα δεν κουβεντιάζουμε αν θα σκάσεις εσύ, λέμε ότι δημιουργεί πολλά προβλήματα στο μπιζνες.
Εσένα στα παπακια σου, θα κάτσεις και στο ξενοδοχείο στο Φλόριντα 4-5 μερούλες και θα λιάζεις τα παπάκια σου

αν το ΓΡΑΦΕΙΟ είναι το ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΥ και δεν είναι μια τερατώδης μπίζνα, θα ήταν εξίσου απλά πράγματα το να δώσεις μερικά χιλιάρικα παραπάνω και να εκτεθεις σε ένα πελάτη λιάζοντας τ@@ σου 4-5 μερούλες παραπάνω;


Να εκτεθεις γιατι; Επειδη υποχρεωθηκες για λογους ασφαλειας να εχεις το laptop σου στην αποσκευή;
Αν ο πελατης δεν δειχνει κατανοηση τοτε παιρνει ναρκωτικα.

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#378319 Κατανόηση άπειρη θα δείξει.
Αλλά αυτό που θα έπρεπε να γίνει, δεν θα γίνει. Και με κατανόηση δεν πήδηξε κανένας :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#378325
markvag έγραψε:Προς το παρόν, εν τέλει η Κομισιόν έδωσε ένα @ στους συνδικαλιστές της ΥΠΑ τελικά και άρα όλα προχωράνε κανονικά... Άντε, μας έπρηξαν το σκώτι... :lol:


Σαν πολύ γρήγορα δεν έκανε έρευνα και έβγαλε πόρισμα η Κομισιόν? Πριν λίγες μέρες διάβαζα ότι η επιτροπή αναφορών της ΕΕ παρέπεμπε στην Κομισιόν την έρευνα και η ΟΣΥΠΑ την χαιρέτιζε ... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By nass
#378330 Δεν ξέρω τις λεπτομέρειες της προσφυγής της ΟΣΥΠΑ αλλά αναρωτιέμαι, τι είναι καλύτερο από άποψη ανταγωνισμού (περί αυτού δεν επρόκειτο ?) όλα τα αεροδρόμια να ανήκουν στο κράτος ή κάποια στο κράτος και κάποια σε ιδιώτη (το "ανήκουν" καταχρηστικά, περί παραχώρησης πρόκειται) :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#378331
cosneo έγραψε:
markvag έγραψε:Προς το παρόν, εν τέλει η Κομισιόν έδωσε ένα @ στους συνδικαλιστές της ΥΠΑ τελικά και άρα όλα προχωράνε κανονικά... Άντε, μας έπρηξαν το σκώτι... :lol:


Σαν πολύ γρήγορα δεν έκανε έρευνα και έβγαλε πόρισμα η Κομισιόν? Πριν λίγες μέρες διάβαζα ότι η επιτροπή αναφορών της ΕΕ παρέπεμπε στην Κομισιόν την έρευνα και η ΟΣΥΠΑ την χαιρέτιζε ... :hmmm:


Έτσι διάβασε συνάδελφος σήμερα στα ίντερνετς... Δεν νομίζω πάντως να κολλήσει εκεί η υπόθεση, εκτός και αν έχουν γίνει χοντρές μούφες, αλλά αφού για την υπόθεση πίεζαν οι δανειστές, παίζει αυτό;;; :innocent: :lol: :lol:

Επιπλέον κυκλοφόρησε και μία άλλη φήμη αυτές τις μέρες... ζήτησαν λέει από τα everest (που έχουν τις καφετέριες στο τέρμιναλ) να πληρώνουν 35% του τζίρου κάθε μέρα + το αυξημένο (στο τριπλάσιο) ενοίκιο! :yahoo: :s_rofl ΑΝ ισχύει αυτό, μιλάμε για τρελούς απατεώνες...



Πάντως, επικρατεί ένας αναβρασμός γενικά στις εταιρείες, ιδίως με το που έχουν στείλει τα ενοίκια... :vava: Συζητούσαμε χθες με κάτι τύπους από την DHL και είναι και αυτοί πολύ προβληματισμένοι...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#378338
markvag έγραψε:
cosneo έγραψε:
markvag έγραψε:Προς το παρόν, εν τέλει η Κομισιόν έδωσε ένα @ στους συνδικαλιστές της ΥΠΑ τελικά και άρα όλα προχωράνε κανονικά... Άντε, μας έπρηξαν το σκώτι...


Σαν πολύ γρήγορα δεν έκανε έρευνα και έβγαλε πόρισμα η Κομισιόν? Πριν λίγες μέρες διάβαζα ότι η επιτροπή αναφορών της ΕΕ παρέπεμπε στην Κομισιόν την έρευνα και η ΟΣΥΠΑ την χαιρέτιζε ... :hmmm:


Έτσι διάβασε συνάδελφος σήμερα στα ίντερνετς... Δεν νομίζω πάντως να κολλήσει εκεί η υπόθεση, εκτός και αν έχουν γίνει χοντρές μούφες, αλλά αφού για την υπόθεση πίεζαν οι δανειστές, παίζει αυτό;;; :innocent:


Θα έλεγα ότι με οποιοδήποτε τρόπο παίζει καθυστέρηση και μέλλον. Οι συνδικαλιστές πάνε στην Κομισιόν και τις επόμενες μέρες στον Άρειο Πάγο.
Θα έλεγα επίσης οι Γερμανοί να μην κάνουν άμεσα έναρξη οικοδομικών εργασιών ... :oops:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#378389
nass έγραψε:Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτά αναφέρονται ρητά στη σύμβαση άρα είναι υποχρέωσή τους με ρήτρες κτλ. ή είναι προαιρετικά :whistlink: (είχε δημοσιεύσει τη σύμβαση το thepressproject αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω αυτή τη στιγμή)


Εγώ θα γίνω ακόμα πιο καχύποπτος και θα πω ότι αξίζει να δούμε από που προέρχεται η χρηματοδότηση για καθένα από αυτά τα έργα που αναφέρονται ονομαστικά. Λχ. αν το 1,κάτι δις που είναι υποχρεωμένοι να επενδύσουν καλύπτει μερικά από αυτά αλλά συμπεριλαμβάνουν και πράγματα που ίσως γίνουν με λεφτά που έχει δεσμευτεί το δημόσιο να πληρώσει κλπ. Papatziliki Relations 101 :innocent:


gianik έγραψε:Μεγαλεία ο Μάρκος!!!!


Εγώ το Ντίνο σκέφτομαι:
αναβάθμιση και βελτίωση των εγκαταστάσεων υγιεινής,


Ούτε επιχρυσωμένα Dyson Airblade πια, πλέον θα έχουμε στο SKG:

Εικόνα
:metalo:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#380741
markvag έγραψε:Επιπλέον κυκλοφόρησε και μία άλλη φήμη αυτές τις μέρες... ζήτησαν λέει από τα everest (που έχουν τις καφετέριες στο τέρμιναλ) να πληρώνουν 35% του τζίρου κάθε μέρα + το αυξημένο (στο τριπλάσιο) ενοίκιο! :yahoo: :s_rofl ΑΝ ισχύει αυτό, μιλάμε για τρελούς απατεώνες...
..


Τοστάκι στα 9 ευρώ και freddo στα 12.5. απλά μαθηματικά. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#380762
JasonLouk έγραψε:
markvag έγραψε:Επιπλέον κυκλοφόρησε και μία άλλη φήμη αυτές τις μέρες... ζήτησαν λέει από τα everest (που έχουν τις καφετέριες στο τέρμιναλ) να πληρώνουν 35% του τζίρου κάθε μέρα + το αυξημένο (στο τριπλάσιο) ενοίκιο! :yahoo: :s_rofl ΑΝ ισχύει αυτό, μιλάμε για τρελούς απατεώνες...
..


Τοστάκι στα 9 ευρώ και freddo στα 12.5. απλά μαθηματικά. :iconcool:


Τελικά έκανα λάθος. Μόνο το 35% του τζίρου ζητήθηκε, όχι και σταθερό ενοίκιο... Και πάλι βέβαια κάτι ακούστηκε πως τα Everest δεν είναι και πολύ χαρούμενα και ενδέχεται να φύγουν... :vava: Ξαναλέω, όλα αυτά είναι φήμες... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#380765
markvag έγραψε:
JasonLouk έγραψε:
markvag έγραψε:Επιπλέον κυκλοφόρησε και μία άλλη φήμη αυτές τις μέρες... ζήτησαν λέει από τα everest (που έχουν τις καφετέριες στο τέρμιναλ) να πληρώνουν 35% του τζίρου κάθε μέρα + το αυξημένο (στο τριπλάσιο) ενοίκιο! :yahoo: :s_rofl ΑΝ ισχύει αυτό, μιλάμε για τρελούς απατεώνες...
..


Τοστάκι στα 9 ευρώ και freddo στα 12.5. απλά μαθηματικά. :iconcool:


Τελικά έκανα λάθος. Μόνο το 35% του τζίρου ζητήθηκε, όχι και σταθερό ενοίκιο... Και πάλι βέβαια κάτι ακούστηκε πως τα Everest δεν είναι και πολύ χαρούμενα και ενδέχεται να φύγουν... :vava: Ξαναλέω, όλα αυτά είναι φήμες... :s_dunno

ετσι οπως το πανε το μονο πραγμα που θα φερνει εσοδα ειναι
Εικόνα