Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#350969 καθε 3-4 μήνες η ίδια ιστορία με τον geako.
και καλά μια δήθεν σκέψη για δίαιτα, απαντήσεις από τα ίδια άτομα στο ίδιο πάντα μοτίβο και η γνωστή κατάληξη. Posts του geakou να τρώει κέικ, γαριδάκια, κιντερ, τούρτες, ενα κουβα μακαρονια κλπ.
Δεν βαρεθήκατε;
Άβαταρ μέλους
By italakias
#350972
Bayern7 έγραψε:καθε 3-4 μήνες η ίδια ιστορία με τον geako.
και καλά μια δήθεν σκέψη για δίαιτα, απαντήσεις από τα ίδια άτομα στο ίδιο πάντα μοτίβο και η γνωστή κατάληξη. Posts του geakou να τρώει κέικ, γαριδάκια, κιντερ, τούρτες, ενα κουβα μακαρονια κλπ.
Δεν βαρεθήκατε;

:lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#350977
Bayern7 έγραψε:καθε 3-4 μήνες η ίδια ιστορία με τον geako.
και καλά μια δήθεν σκέψη για δίαιτα, απαντήσεις από τα ίδια άτομα στο ίδιο πάντα μοτίβο και η γνωστή κατάληξη. Posts του geakou να τρώει κέικ, γαριδάκια, κιντερ, τούρτες, ενα κουβα μακαρονια κλπ.
Δεν βαρεθήκατε;


Σουπια

Θα δεις...Με πεισμωσες ακομα παραπανω!!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#350979
Bayern7 έγραψε:καθε 3-4 μήνες η ίδια ιστορία με τον geako.
και καλά μια δήθεν σκέψη για δίαιτα, απαντήσεις από τα ίδια άτομα στο ίδιο πάντα μοτίβο και η γνωστή κατάληξη. Posts του geakou να τρώει κέικ, γαριδάκια, κιντερ, τούρτες, ενα κουβα μακαρονια κλπ.
Δεν βαρεθήκατε;


:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#351047 Πάντως ο χοντρός μέσα σου δεν πεθαίνει ποτέ!
Μετα τις γιορτές οπου έπεσε ξεκοίλιασμα (+3 κιλά χωρίς να μειωσω προπονήσεις και +1 θέση στη ζώνη.... κρύφτηκαν και λίγο οι κοιλιακοι...) εστρωσα λίγο το πρόγραμμα.
Χτες στην πεθερά δεν έφαγα τον μουσακά της το μεσημέρι ουτε γαλκτομπουρεκο (πρωτοφανές!).
Ε, το βράδυ μας έφεραν ενα τσουρέκι σοκολάτα σιροπιασμενο απο max perry..
Έσπασα κι εγω κι έφαγα πανω απο μισο, μιλάμε για 1 κιλό γλυκό, παιζει να έφαγα και 700γρ.....
Είχαν προηγηθεί ενα τάπερ μουσακά (σιγά που θα το αφηνα), 2 κομματαρες ρολό κιμά με τυριά και πιπεριές (homemade θεϊκό της γυναίκας) και ψητές πατάτες και κάμποσες φέτες φυστικοβουτυρο και μέλι.....
Βέβαια έχω πάρει και όγκο αλλά και παλι.....
Είναι διαρκής η μάχη.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#351116 Άμα σου αρέσει το φαί δεν υπάρχει σωτηρία. Μια ζωή θα είσαι στη στέρηση, είτε σε είδη είτε σε ποσότητα, αν θες να διατηρείς και κορμί παράλληλα.

Υπάρχουν άνθρωποι που το φαί τους είναι παντελώς αδιάφορο. Ενίοτε ξεχνάνε(!!!) να φάνε. Ξέρω μία γκόμενα η οποία μπορεί να κάνει και 2 μέρες να φάει και δεν τρέχει τίποτα. Κορμάρα βέβαια αλλά από ενέργεια βγάζει δε βγάζει 30 σκαλοπάτια κι ας δουλεύει 8-9 ώρες όρθια.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#351118 κι εγώ ξεχνάω να φάω (χθες έφαγα 11 το βράδυ το μοναδικό μου γεύμα) αλλά όταν το θυμάμαι γίνεται καμός

η μόνη λύση είναι άσκηση σε κάτι που σε ενδιαφέρει, να είσαι μεγάλος τύπος αλλά να μπορείς να πάρεις τα πόδια σου

το να γίνεις στυλάκι από τα 110 κιλά κόβοντας το φαγητό είναι σπάνια φαντασία

να τρως σε σημείο που να ικανοποιείσαι λιγότερα φυσικά σκουπίδια και άσκηση να μη σκάσει η καρδιά σου

δεν είναι όλοι για 70 ή 80 κιλά και ας είναι το "ιδανικό" βάρος, @@
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#351119 Μωρέ όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει κίνητρο, αποφασιστικότητα και πειθαρχία.

Κι εγώ αυτό κάνω πάντως. Τρώω μία φορά τη μέρα αλλά του παίρνει ο διάολος τον πατέρα. Σαλάτα+κυρίως+γλυκό σε διάστημα 15 λεπτών. Ανά περιόδους που είναι οι γονείς σπίτι και όλο και κάτι σκαλίζει η μάνα μου, μπορεί να ξανατσιμπήσω τίποτα σε κάνα δρομολόγιο στην κουζίνα. Εκεί γαμιέται το σύμπαν. Μπαίνουν τα κιλά ανά 2ήμερο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#351120
QsisVTS έγραψε:η μόνη λύση είναι άσκηση σε κάτι που σε ενδιαφέρει,



Αυτό ακριβώς, αν έχει σταθεροποιηθεί στα χ κιλά όσα κι αν είναι αυτά αν συνεχίζεις να τρως το ίδιο όμως παράλληλα ασκείσαι σε κάτι που σου αρέσει τουλάχιστον 4 φορές την εβδομάδα θα χάσεις θες δεν θες.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#351122
Deleted User 1 έγραψε:Άμα σου αρέσει το φαί δεν υπάρχει σωτηρία. Μια ζωή θα είσαι στη στέρηση, είτε σε είδη είτε σε ποσότητα, αν θες να διατηρείς και κορμί παράλληλα.

Υπάρχουν άνθρωποι που το φαί τους είναι παντελώς αδιάφορο. Ενίοτε ξεχνάνε(!!!) να φάνε. Ξέρω μία γκόμενα η οποία μπορεί να κάνει και 2 μέρες να φάει και δεν τρέχει τίποτα. Κορμάρα βέβαια αλλά από ενέργεια βγάζει δε βγάζει 30 σκαλοπάτια κι ας δουλεύει 8-9 ώρες όρθια.

Εντάξει οι άνθρωποι που τους είναι αδιάφορο το φαγητό είναι ελάχιστοι.

Στο 99.9999% μας αρέσει το φαγητό. Από μια ηλικία και μετά, εγκράτεια θέλει.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#351123
dimik έγραψε:
QsisVTS έγραψε:η μόνη λύση είναι άσκηση σε κάτι που σε ενδιαφέρει,

Αυτό ακριβώς, αν έχει σταθεροποιηθεί στα χ κιλά όσα κι αν είναι αυτά αν συνεχίζεις να τρως το ίδιο όμως παράλληλα ασκείσαι σε κάτι που σου αρέσει τουλάχιστον 4 φορές την εβδομάδα θα χάσεις θες δεν θες.

Αν δεν έχεις βάλει τον εαυτό σου σε κάποια "λογική", το υπογραμμισμένο [στατιστικά] δεν θα συμβεί.
Εξ ου και λένε (κι εσύ το έχεις γράψει νομίζω) πως κιλά χάνεις αλλάζοντας τη διατροφή σου, όχι κάνοντας άσκηση.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#351131
mjacob έγραψε:
dimik έγραψε:
QsisVTS έγραψε:η μόνη λύση είναι άσκηση σε κάτι που σε ενδιαφέρει,

Αυτό ακριβώς, αν έχει σταθεροποιηθεί στα χ κιλά όσα κι αν είναι αυτά αν συνεχίζεις να τρως το ίδιο όμως παράλληλα ασκείσαι σε κάτι που σου αρέσει τουλάχιστον 4 φορές την εβδομάδα θα χάσεις θες δεν θες.

Αν δεν έχεις βάλει τον εαυτό σου σε κάποια "λογική", το υπογραμμισμένο [στατιστικά] δεν θα συμβεί.
Εξ ου και λένε (κι εσύ το έχεις γράψει νομίζω) πως κιλά χάνεις αλλάζοντας τη διατροφή σου, όχι κάνοντας άσκηση.


Ναι σύμφωνοι, η σταθεροποίηση στα κιλά όμως σημαίνει ότι παίρνεις συγκεκριμένες θερμίδες ημερησίως, με την γυμναστική εφόσον σου αρέσει θα δημιουργήσεις το έστω μικρό έλλειμμα που θα σε κάνει να χάσεις κιλά μακροπρόθεσμα, πρέπει όμως να προσέξεις την υπερφαγία λόγο γυμναστικής, εκεί ναι πρέπει να υπάρχει συνείδηση.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#351165 Τίποτα δε στερήθηκα πάντως, ουτε τώρα ουτε την περίοδο πιο "αυστηρής" διατροφής.
Απλα δεν έτρωγα junk ή γλυκά σε καθημερινη βαση. Που έτσι κι αλλιως δεν είναι υγιές και υποστηρίξιμο σαν τροπος διατροφής.
Αλλα τώρα με τις γιορτές το ξέσκισα το θέμα, και όταν είναι πρόσφατο είναι πιο δύσκολο να δείξεις εγκράτεια , σιγά σιγά θα στρωσω παλι.
Όταν εχεις χτίσει τις συνήθειες σου σωστα δε σου λείπει η τζανκιλα, ουτε που το σκέφτεσαι.