Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#350732 τα αεροπορικά τα εχω κλεισει από τον Οκτώβρη ρε συ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#350735
dimik έγραψε:
markvag έγραψε:Μίλησα με πράκτορες @skg κατά τις 12 το μεσημέρι (πριν λίγο δηλαδή) και μου είπαν πως κατά τις 13:00 θα κλείσει το αεροδρόμιο και πως γενικά ανοίγει και κλείνει σε άτακτα διαστήματα, ανάλογα με τις συνθήκες...

Όποιος θέλει να πετάξει, ίσως δεν είναι η καλύτερη ιδέα σήμερα...

Φίλος που πετάει σήμερα έβαλε φώτο του αεροδρόμιου με την φράση "χιονίζει και στα μπουρδελα"

< >



Απόλυτο δίκιο ο φίλος! :lol: :lol:

Μην ανησυχείτε όμως, τώρα με τσι Γερμανοί θα είναι ακριβό μπουρδέλο! :iconcool: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350749 Γιατι ως γνωστον τα αεροδρομια στην Γερμανια δεν κλεινουν ποτε. Συγνωμη για την ειρωνεια αλλα εγω με κατι τετοια ποστακια γελάω.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#350751 Αν δεν ήταν στέλεχος της ΠΑ θα ήταν ποιο αστείο όμως.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350756 Και τι λεει αυτο ακριβως. Ας ηταν και ο Κακαλος. Το ιδιο αστειο παραμενει.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#350769 Ότι δεν είναι η απλή αγανάκτηση ενός κλασικού άσχετου ελ και δεν το είπε γιατί έκλεισε λόγω χιονιού, άλλωστε δεν είχε κλείσει ακόμα εκείνη την ώρα.
Η κατάσταση-γνωμη του (μπουρδελο) προϋπήρχε πιθανώς και για λόγους που ξέρει καλύτερα ο κάθε κακαλος από εμάς.

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#350873 Μπουρδέλο το SKG... πάντως κατι δεκαετιες ως επιβάτης, ουδέποτε με προβλημάτισε η υπηρεσία του ή η ασφάλεια του. Μακάρι ολα τα μπουρδέλα να ναι σαν του SKG. Βελτίωσης σίγουρα χρήζει... και βελτιώνεται χρονο με τον χρονο (εκτός του blow dryer του Ντινου).
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#350912 Με το SOF τι παίζει; Να είμαι ήρεμος για το ερχομενο σ/κ;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#350914 Εννοω από θέμα χιονιού, πάγου, αν αναβάλλονται πτήσεις κλπ
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#351006
mirage έγραψε:Τι να λέει; Νερα να ψωνισεις να μην κορακιασεις κατα τα αλλα κιουριος.

Ευχαριστώ. Δεν είναι για μένα, αλλά για τον bro. Με £200 για LGW-BOS, ας αγοράσει και σαντουιτσάκι. Πάλι quids in θα είναι.

Σε άλλα νέα, στον γυρισμό όταν παρέλαβα τη βαλίτσα μου τη βρήκα σπασμένη. Έκανα claim στη SAS και τώρα βλέπουμε...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#351290 Κάτι λέγαμε για μπουρδέλα...

Ο δρόμος που χρησιμοποιούν τα φορτηγά, τα ΙΧ, κτλ των εταιρειών @ SKG και κανένας παπάρας δεν σκέφτηκε να ρίξει λίγο αλάτι ή να μαζέψει το χιόνι...

Εικόνα

Εικόνα

Αποτέλεσμα;;; Τα 5-10 πόντους χιόνι που έπεσαν συμπιέστηκαν από τα οχήματα και μετατράπηκαν σε 3-4 πόντους ΠΑΓΟ, που γλιστράει απίστευτα... Με τα πόδια και κόντεψα να πέσω 3-4 φορές... :metalo: :metalo: Δεν θέλω να φανταστώ το ενδεχόμενο φρεναρίσματος ανάγκης, έστω και με 20χαω... :help: Live your myth @SKG... :metalo: :metalo:

Και μη μου πείτε ότι τα βαριά οχήματα και τα tow δεν έχουν θέμα, μπροστά στα μάτια μου ένα tow πάτησε τρελό σπινάρισμα μέχρι να ξεκινήσει πάνω στον πάγο, σέρνοντας ένα μόνο (σχεδόν άδειο) καρότσι... :metalo:

Κατά τ' άλλα η πίστα είναι ότι πρέπει για πατινάζ! :metalo: :metalo:

Εικόνα

Εικόνα

Πτήσεις γίνονται βέβαια...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#351358 Μαρκο, καπου πηρε τ' αυτι μου ότι ξεμείνατε χτες το βραδυ από αλατι και η περιφερεια θα σας εστελνε...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#351554
fokion έγραψε:Μαρκο, καπου πηρε τ' αυτι μου ότι ξεμείνατε χτες το βραδυ από αλατι και η περιφερεια θα σας εστελνε...


Δηλαδή θέλεις να πεις ότι έριξαν σε κάποιο σημείο;;; :lol: :lol:

Ίσως στο διάδρομο προσγείωσης - απογείωσης (που δεν πήγα), γιατί αλλού δεν είδα... :lol: Α, και σε 1-2 σημεία που έριξε η εταιρεία security και 1-2 εταιρείες (μπροστά στα φυλάκια ή τις αποθήκες τους ο καθένας)...

3 μέρες και το αεροδρόμιο δεν έχει δρόμο να κινηθούν οχήματα και άνθρωποι... Σενάριο κάποιος να γλιστρήσει και να περνάει κανένα βαρύ όχημα (πχ βυτιοφόρο) πάνω στον πάγο δεν θέλω καν να το σκέφτομαι... :help:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#351877 Το Terminal 1 του SOF έχει τπτ μαγαζιά ή είναι άδειο; Για καμιά duty free αγορά καλύτερα από δω;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#351880 Η Σόφια έχει ανεξαρτητοποιηθεί από την υπόλοιπη Βουλγαρία; :lol: