Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#346724
rx8_drifter έγραψε:
Προφανώς είναι καλύτερη απ τα Γιαννιτσά,r:


Αυτό δεν είναι δύσκολο

rx8_drifter έγραψε:Κρακοβία έχετε πάει?

ΝΑ ΠΆΤΕ! Πανέμορφη πολη. +Αλατορυχεια αν είναι ανοιχτά. Σωστό ψοφοκρυο.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#347123 Κρακοβια έκανε ο γιος μου Ερασμους εδώ και 10 χρονια, του άρεσε πάντως. Στο Κατοβιτσε συγκεκριμένα.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#347126 To Katowice ειναι δίπλα στο Gliwice, οχι την Κρακοβία.

Απο Βαρσοβία αξίζει περπάτημα ολο το παλιό κέντρο. Πριν 1 μήνα έμεινα εδώ . Αν δεν έχετε κλείσει να το τσεκάρετε. Μας ειχε βγει πάμφθηνο και τυχαμε τζαμπε upgrade σε κανονικό διαμέρισμα.
+Μουσειο Κοπερνικου αν και προσωπικά δεν το πρόλαβα . :oops:

Αν έχετε μέρες, τσεκάρετε Flixbus και Polski bus και τρένα για Κρακοβία. Ευκολα άλλη μια γεμάτη μέρα εκεί με περπάτημα στο κέντρο,κάστρο,ποτάμι,εβραική συνοικία (Kasimierz).

Kurwa out.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#353715 Τελικα ολα πηγαν οπως τα ειχαμε προγραμματησει, Η Rayan παντα στην ωρα της, η λιμουζινα (σκοντα συπερμπ!!) αψογη και φτηνη 30 ευρω για τα 45 χλμ της αποστασης, (4 ατομα) και το sheraton 180 τις 3 βραδιες.
Το φαι φτηνο και πολυ καλο στα παραδοσιακα ταβερνακια στην πολη. Μουσεια με ενδιαφερον, το πιο καλο αυτο του Σοπεν με πολυ μοντερνο interactive concept. Μπορουσε καποιος να περασει ολη τη μερα εκει να ακουει και να διαβαζει για τα εργα του και την ζωη του. Χιονισε καποιες στιγμες αλλα στα πεζοδρομεια ειχε καθαρο διαδρομο απο τα χιονια οποτε δεν γλυστρησαμε σε καμια περιπτωση ακομα και σε κατηφορες. Τα αυτοκινητα δεν κολλησαν με τα χιονια ουτε τα ταξι κλ.π. Περπατησαμε 7 ωρες σχεδον καθε μερα!!.. Το Εβραικο μουσειο πολυ εντυπωσιακο και σε κανει να σκεφθεις πολυ την ιστορια τους 1000 ετων σε αυτη τη χωρα.
Μια δυσκολια να βρεις ταξι ετσι χυμα στον δρομο, μονο στις πιατσες ευρισκες, φτηνο παντως 2 ευρω η σημαια και περιπου μισο ευρω το χλμ. Το Μετρο ειχε πιο λιτα βαγονια αλλα καινουρια κατασκευη η γραμμη 2. εχει πολυ νεολαια και βραδυνη ζωη απο ο,τι ειδα αλλα ειμαστε τεζα απο τις βολτες...φωτο θα βαλω αργοτερα...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#356496 μερικες φωτογραφιες απο τα κτηρια της πολης που εχουν μια ομορφια

ΕικόναΕιχαν στησει υπαιθρια Ροκ συναυλια, με ψοφοκρυο βεβαια αλλα κοσμος πολυς.


Μουσειο Σοπεν

Εικόνα

Ξενοδοχειο Bristol...
Εικόνα[/url]

Ναος στο κεντρο,
Εικόνα

Προσοψεις κτηριωνΕικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#395038 γενικα τι ξερουμε για την πολη; για διακοπες δεν πολυ αξιζει απ οτι καταλαβα. Για expats λεει τιποτα η φαση; Με πισα αξιζει τον κοπο να το σκεφτει κανεις;

που νοικιαζει ο κοσμος εκει; σε ποιες συνοικιες τριγυρνανε;

για πειτε οτι ξερετε γενικα...

< >
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#395048 Παλιά πόλη γιατί είναι όμορφα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#395058 Πες λίγο πιο συγκεκριμένα τι παίζει για να αμολήσω τα λαγωνικά μου να μαθουμε :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#395066 εγινε μια κρουση απο συναδελφο στην Γερμανια. Η φαση ειναι καλα λεφτα απ οτι μου ειπε, η θεση ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη που εχω εδω. Οποτε ψαχνω να μαθω τι και πως. Το θεμα ειναι οτι ειμαι καλα εδω που ειμαι...

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#395344 Αφού είσαι καλά εδώ και λόγω τομέα και ειδικότητας λογικά θα είσαι όλο και καλύτερα, ποιος ο λόγος;
Να ήταν καμία Βαρκελώνη ξέρω γω, να πω εντάξει, αλλά Βαρσοβία;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#395405 Εάν θα αποταμιεύεις σημαντικά πόσα πήγαινε. Έχει καλο φαΐ, όμορφα κορίτσια οργανωμένη ζωή κοντά ειναι η Κρακοβία, και η υπόλοιπη Ευρώπη.στο κέντρο, μια χαρά μπαράκια και κόσμο έχει.