Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#325161 Piaa; Αυτές κοίταζα, https://www.telematica.gr/product/PIA-0346/HE833/PIAA-(-HE833-)-Hyper-Plus-bulb-H7-12V-55W---4000K?utm_campaign=Skroutz_Ad&utm_medium=affiliate&utm_source=Skroutz

Τέλος, ληξις, πολύ ασχολήθηκα και κρυώνει το πιτογυρο . :adminpower: :eat:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#325164 Αλλαγή λάμπας πορείας σε Citroen C5 2007. Αν δεν έχεις κινέζικα χέρια, πρέπει να βγάλεις μπαταρία και να παλέψεις...
Έκανα 50 λεπτά.... Έλεος.
Δεν θέλω να φανταστώ τι θα κάνω για να αλλάξω λάμπα από την αλλη μεριά. Τί θα ξηλώσω;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#328597
g8777 έγραψε:Piaa; Αυτές κοίταζα, https://www.telematica.gr/product/PIA-0346/HE833/PIAA-(-HE833-)-Hyper-Plus-bulb-H7-12V-55W---4000K?utm_campaign=Skroutz_Ad&utm_medium=affiliate&utm_source=Skroutz

Τέλος, ληξις, πολύ ασχολήθηκα και κρυώνει το πιτογυρο . :adminpower: :eat:



ἀπεκρίθη ἐκεῖνος καὶ εἶπεν· ἄνθρωπος λεγόμενος ᾿Ιησοῦς πηλὸν ἐποίησε καὶ ἐπέχρισέ μου τοὺς ὀφθαλμοὺς καὶ εἶπέ μοι· ὕπαγε εἰς τὴν κολυμβήθραν τοῦ Σιλωὰμ καὶ νίψαι· ἀπελθὼν δὲ καὶ νιψάμενος ἀνέβλεψα.



:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Μερα με νυχτα ειναι λιγο για να περιγραψει τη διαφορα. :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#328612 Εγω ακομα να τις βαλω. Φακ!


< >
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#343681
g8777 έγραψε:
Μερα με νυχτα ειναι λιγο για να περιγραψει τη διαφορα. :thumbsup: :thumbsup:

Για πες καλέ μου άνθρωπε αξίζει να τις πάρω σε H4

https://www.telematica.gr/product/PIA-0 ... A-(-HE830-)-Hyper-Plus-bulb-H4-12V-60/55W---4000K

...ή να πάω σε κλασσικές λύσεις osram - philips σαν αυτές που έβαλε ο xenos? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#343713 Kon, όλα καταλήγουν σε αυτό :

G8777 +Dimviii ή xenos. :iconcool:
Δεν θα κρατήσω κακία όμως, να το ξέρεις. :s_no
Όλα και όλα, είμαι επαγγελματίας, δεν το αφήνω να γίνει προσωπικό. Ο, τι παθανε και οι υπόλοιποι θα πάθεις και συ. Τζεντλι, κουικ εντ κλιν. :s_empathy

(Βαλτες. Γαμανε).
Άβαταρ μέλους
By xenos
#343744 Ρε τις πιιιιααααα εχω παρει κ εγω.


< >
Άβαταρ μέλους
By otso
#346086 οι philips extreme vision 130% καηκαν στον ιδιο μηνα και οι 2 .μου κρατησαν 22 μηνες και λενε για 450 ωρες, σε δοκιμη μια κλασσικη και μια extreme εχουν παραπανω φωτισμο αλλα το υπολογιζω στο 50%.
θα ξαναπαρω ,μου τι σπαει που οι γερμανοι τις εχουν μισοτιμης αλλα με τα μεταφορικα ειναι μικρη η διαφορα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#346089 κρατησαν 22 μηνες,καηκαν,και θα ξαναπαρεις τις ιδιες? :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By otso
#346145
dimviii έγραψε:κρατησαν 22 μηνες,καηκαν,και θα ξαναπαρεις τις ιδιες? :s_crazy


ρε συ αφου το λεει οτι κραταει λιγο αλλα εχει παραπανω φωτισμο , που να δεις τις αγωνιστικες που λεει 150% ανθυμαμαι καλα κρατανε 150 ωρες . εχει και απλες που κρατανε μια ζωη.
εσυ τι εχεις; και ποσο κρατανε; η τι θα προτεινες απο την εμπειρια σου. αν και σαν γερμανοφιλος θα εχεις οσραμ ασε που μπορει να τις πουλας κιολας και να τις εχεις τσαμπα φανταζομαι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#346267
otso έγραψε:εσυ τι εχεις; και ποσο κρατανε;.


τις μαμισιες φυσικα.
Όταν θα το πουλησω,θα τις βγαλω τις μαμισιες για να τις βαλω στο επομενο.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#346387
dimviii έγραψε:
otso έγραψε:εσυ τι εχεις; και ποσο κρατανε;.


τις μαμισιες φυσικα.
Όταν θα το πουλησω,θα τις βγαλω τις μαμισιες για να τις βαλω στο επομενο.


Δεν ξέρω αν το λες στα σοβαρά ή αν κάνεις πλάκα. Αν όμως σοβαρολογείς, να ξέρεις ότι και οι μανίσιες έχουν κάποιο χρόνο ζωής ο οποίος έχει ήδη μειωθεί και δεύτερον, η απόδοση των λαμπτήρων ακόμη και των πυρακτώσεως μειώνεται με το χρόνο και μάλιστα αισθητά.

Οι λάμπες είναι αναλώσιμες και ως τέτοιες πρέπει να τις αντιμετωπίζουμε. Και στα προηγούμενα αυτοκίνητά μου άλλαζα τις λάμπες των προβολέων είτε όταν καίγονταν είτε κάθε 4-5 χρόνια.