Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By royal_airness
#34462 Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, μου έκανες την καρδιά περιβόλι βέβαια ... Υπάρχει κάπου φωτό απ'τα 11άρια που θα βγούν τώρα ; Ξέρω οτι θα είναι λευκά, αλλά με σόλες κτλ τι γίνεται ;
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#34464 @stef,θες να εμπιστευτεις αυτη την "υποστηριξη"? Μια ανετη καλτσα ειναι που γαμαει για περπατημα,αλλα με τιποτα για μπασκετ.
Εικόνα
Edit,υπαρχει και βιντεο


@royal_airness ελπιζω να μη σε μπερδεψα
Αυτα θα ειναι
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#34465 Βρήκα σε εξευτελιστική τιμή τα
Εικόνα

Όταν με το καλό αναρρώσει το γόνατο, κάνουν αυτά για κανένα μπασκετάκι σε ανοιχτό(άσφαλτο) γήπεδο. Ή θα τρέχω για 3η αρθροσκόπηση;

υ.γ. Δεν τα πήρα για μπάσκετ, αλλά για καθημερινό πατούμενο

υ.γ.2 Θεσσαλονίκη είχαμε το "τετράγωνο" στη Ναβαρίνου.

60.000δρχ δε θυμάμαι ποτέ να έδωσα. Το περισσότερο ήταν 40.000 για
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#34467 Χειρότερο δηλαδή κι από ένα ρετρό Jordan 11 που είναι τεχνολογία 15ετίας? Μου κάνει πολύ εντύπωση ρε γμτ. Ναι μεν είναι ωραίο παπούτσι αλλά είναι ωραίο για παρκέ. Έξω που διάολο να το βάλεις? Μόνο σε κάνα hood κι αν δείχνεις και λίγο σαν τον Lil Wayne! :s_tongue

Edit: τώρα είδα τη φώτο! :lipsealed: Neeeeeeeext!!!!
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#34471
kyr80 έγραψε:Βρήκα σε εξευτελιστική τιμή τα
Εικόνα

Όταν με το καλό αναρρώσει το γόνατο, κάνουν αυτά για κανένα μπασκετάκι σε ανοιχτό(άσφαλτο) γήπεδο. Ή θα τρέχω για 3η αρθροσκόπηση;

υ.γ. Δεν τα πήρα για μπάσκετ, αλλά για καθημερινό πατούμενο

Φοβερα και παρα πολυ ανετα,μεγεια!
Που τα βρηκες αν επιτρεπεται?Τα εχω σε λευκο γκρι,θα εισαι οκ για χαλαρα πραγματα :superman: :)
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#34472
socratesn έγραψε:....Υπαρχουν μαγαζια αυτη τη στιγμη στη Ελλαδα που τουλαχιστον σε jordan και nike ρετρο θα φερουν οτι θα εχει προς διαθεση η Ευρωπαικη nike.Υπαρχουν αλλα καταστηματα που δε φερνουν πια ουτε τα βασικα και υπαρχουν και αλλα που τους στελνουν ακομα και quickstrikes που δε τα εχει καν στο nike.com.Απλα δεν εχουν οοοολα τα ελληνικα μαγαζια μια Χ ποικιλια που μπορει να ειχαν παλιοτερα


Και το χειρότερο, πέραν της ανυπαρξίας μοντέλων, είναι και η μειωμένη (??) ανθεκτικότητα (λόγω παλαιότητας ? λόγω λανθασμένης αποθήκευσης ? λόγω κινέζικης κατασκευής ?). Όταν έψαχνα παπούτσι για το πρωτάθλημα της ΓΣΕΕ, πήρα ένα Nike (ούτε που θυμάμαι ποιο ήταν) και του λέω του μαγαζάτορα εκεί στη Θεμιστοκλέους: "είναι για πρωτάθλημα και είμαι βαρύς, θα αντέξει ?" και μου λέει "μην το φοβάσαι, είναι Nike, σκυλί". Ε το πρώτο ζευγάρι άνοιξε στις ραφές στο ΠΡΩΤΟ ημίχρονο του ΠΡΩΤΟΥ αγώνα. Το πάω πίσω και του λέω "φέρε άλλο", και μου δίνει το ίδιο (είχε ένα ζευγάρι ακόμα). Ευτυχώς το άλλο άντεξε το πρώτο ημίχρονο στον επόμενο αγώνα, και άνοιξαν οι ραφές στο δεύτερο ημίχρονο :roll:

Τα πάω πίσω και του λέω "κανά σοβαρό παπούτσι έχεις ?", μου έδωσε ένα ζευγάρι Asics, που ακόμα τα έχω, ψιλοδιαλυμμένα βέβαια, αλλά μου έβγαλαν όλη τη χρονιά...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#34475 ebay.de
Πλειστηριασμός της τελευταίας στιγμής με 46€+ 5,90€ μεταφορικά. Τα παρέλαβε η κουνιάδα μου και τα πήρα όταν ήρθε η πεθερά μου.
Επειδή το μισό σόι ζει πάνω, έχω το πλεονέκτημα αγορών από Γερμανία.
Ο συγκεκριμένος πωλητής δεν έστελνε Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#34479
Deleted User 1 έγραψε:Χειρότερο δηλαδή κι από ένα ρετρό Jordan 11 που είναι τεχνολογία 15ετίας? Μου κάνει πολύ εντύπωση ρε γμτ. Ναι μεν είναι ωραίο παπούτσι αλλά είναι ωραίο για παρκέ. Έξω που διάολο να το βάλεις? Μόνο σε κάνα hood κι αν δείχνεις και λίγο σαν τον Lil Wayne! :s_tongue

Edit: τώρα είδα τη φώτο! :lipsealed: Neeeeeeeext!!!!

Nαι δε το συζηταω..Κ αν τα δεις και εσυ απο κοντα δε θα το σκεφτεις 2η φορα.Μπορει να εχει ολο το κατω μερος σχεδον αυτουσιο απο 11αρια (αρα ειναι φοβερα ανετο),αλλα το πανω δεν εχει ουτε στοιχειωδη υποστηριξη..Ειναι μια καλτσα με κορδονια απλα,αψογα για καφε,ουτε να το σκεφτω για μπασκετ :iconcool:

@ace,γενικα ειναι πεσμενη η ποιοτητα στα περισσοτερα,δε θα δεις καλο δερμα ή σολες που να μη κιτρινιζουν με τον καιρο.Α επισης αν το χει φαει κανα 2 χρονια η ξεραϊλα στο κουτι,λογικο ειναι να χαλαρωνουν οι κολλες και να εχουν λιγοτερες ανοχες τα υλικα στη σολα.Με τα νεα υλικα στα καθαρα μπασκετικα παπουτσια εχει βελτιωθει καπως η ανθεκτικοτητα,αλλα και παλι θελουν προσοχη.

@kyr80 Ωραιος!θα τα απολαυσεις :)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#34481 Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Nike για 100% indoor χρήση αλλά από αυτά που έχω δει από καμιά 40αρια ζευγαρια Nike είναι ότι η ανθεκτικότητα δεν είναι το δυνατό τους σημείο. Βέβαια έχω διαπιστώσει μεγάλη βελτίωση την τελευταία 10ετία αλλά μάλλον είναι (και) επειδή κάνω πιο ελαφριά και προσεκτική χρήση. Τα Lebron V που έχω τώρα πάντως είναι σκυλιά του πολέμου και έχουν παίξει 70%-30% outdoor-indoor.
Άβαταρ μέλους
By royal_airness
#34482
socratesn έγραψε:@royal_airness ελπιζω να μη σε μπερδεψα
Αυτα θα ειναι
Εικόνα

Εντάξει, πάω να δώσω προκαταβολή στο phatsoles στην Γλυφάδα ... :yahoo:

Στεφάν, indoor που παίζεις ; Εταιρικό πρωτάθλημα ή παίζει κάτι σε pick up ?
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#34484
Deleted User 1 έγραψε:Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Nike για 100% indoor χρήση αλλά από αυτά που έχω δει από καμιά 40αρια ζευγαρια Nike είναι ότι η ανθεκτικότητα δεν είναι το δυνατό τους σημείο. Βέβαια έχω διαπιστώσει μεγάλη βελτίωση την τελευταία 10ετία αλλά μάλλον είναι (και) επειδή κάνω πιο ελαφριά και προσεκτική χρήση. Τα Lebron V που έχω τώρα πάντως είναι σκυλιά του πολέμου και έχουν παίξει 70%-30% outdoor-indoor.


Για να μην λέω μόνο κακίες, τα Overplay VII που έχω (για περιστασιακό παιχνίδι σε παρκέ) έχουν αντέξει σχεδόν 1,5 χρόνο τώρα, βέβαια σε λιγότερο έντονο παιχνίδι και μικρότερης διάρκειας, αλλά δεν έχουν δείξει τη παραμικρή φθορά....Τι να πω, μπορεί να έπεσα σε περιπτωσάρα τότε....
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#34485 Indoor παίζω στο κλειστό της Ερμιόνης με παρέα (κάποιοι παίζουν και στον ΑΟΚρανιδίου και την Ερμιόνη = Γ' Εθνική) και από φέτος θα παίζω στο Πρωταθλημα Τύπου ή όπως αλλιώς το ονομάσουν τελος πάντων.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#34634 Στεφ,πηγα σημερα σ ενα outlet εδω στη Θεσ/νικη και ειχε τα hyperrev σε 2-3 χρωματα 50 ευρω.
Αφου σ αρεσαν τα future που πανω ειναι ''καλτσες'' πιστευω θα σ αρεσουν τα hyperrev.Eμενα ειναι απο τα αγαπημενα μου και τα εχει βαλει πολυς κοσμος στο ΝΒΑ,ριξτους μια ματια :iconcool:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#34647 Δεν είναι καθόλου άσχημα για 50€!! Καλά που το είπες γιατί έχω 2 κολλητούς που ανεβαίνουν την άλλη Τετάρτη πάνω. Που να πω να πάνε να τσεκάρουν?
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#34648
Deleted User 1 έγραψε:Δεν είναι καθόλου άσχημα για 50€!! Καλά που το είπες γιατί έχω 2 κολλητούς που ανεβαίνουν την άλλη Τετάρτη πάνω. Που να πω να πάνε να τσεκάρουν?

Μega outlet,στη Γεωργικης σχολης λιγο πριν το ΙΚΕΑ.Αν θες και το αποφασισεις παντως στα παιρνω κ εγω :iconcool: