Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#334525 και σε μερικα Ελληνικα εχω πετυχει
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#334540 Παίδες σας χιλιοευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σας.
Προωθώ το Premier Inn του St James Park στην Ελένη το οποίο κατά πάσα πιθανότητα και θα κλείσουμε.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#334856 Με το καλό.
Για πότε είναι να έρθετε; Αν το είπες το έχω ξεχάσει...
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#334863 Επισης τα premier inn εχουν πολυ δυνατο πρωινο. Τα συνιστω ανεπιφυλακτα, ειχα μεινει 1 μηνα με το rellocation package της δουλειας. Το μονο που μου ελειψε ηταν το ψυγειο, κατα τα αλλα πολυ ευχαριστημενος.

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#334909 Καλό φαίνεται :iconcool: Κρίμα που δεν το ήξερα όταν πήγα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#335131 Παίδες ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Ξέρω σας έπρηξα, αλλά μάλλον κάναμε καλή επιλογή.
Έκλεισα μόλις στο Premier Inn στο St James Park για 4 βράδια στα 330 ευρώ (277 λίρες, ακρίβυνε σήμερα από τις 269 λίρες που ήταν μέχρι χθες).
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#335163 Τώρα το είδα, όντως έκανες την καλύτερη επιλογή. Όσες φορές έμεινα στο Inn, super ευχαριστημένος.

Να περάσεις τέλεια
Άβαταρ μέλους
By Jesus
#341407 Θέλω να ρωτήσω κάτι για επικείμενο ταξίδι στο Λονδίνο που ίσως ακουστεί βλακεία. Σκέφτομαι να ταξιδέψω εκεί είτε την τελευταία εβδομάδα του Ιανουαρίου είτε την πρώτη εβδομάδα του Φεβρουαρίου 2017 (ας πούμε απο 30/01 έως 05/02).

Η ερώτηση είναι τί θερμοκρασίες να περιμένω;; (στο περίπου φυσικά). Έχει δυνατό χειμώνα φέτος; Απο αυτά που έχω δει, ο Δεκέμβρης είχε νορμάλ θερμοκρασίες, 8-10 βαθμούς περίπου.

Είχα ξαναπάει Λονδίνο το Δεκέμβρη του 2009 και είχα πέσει πάνω σε αυτό και δεν μου έμειναν και οι καλύτερες εντυπώσεις, μιας και υπέφερα απο το ψύχος. Δεν ευχαριστήθηκα το περπάτημα, τις βόλτες κλπ και ας ήταν όλα γύρω στολισμένα. Και αυτός είναι ο λόγο που το σκέφτομαι ακόμα αν θα πάω.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#341416 Οτιδηποτε απο -2 μεχρι 15. Δεν μπορεις να ξερεις πως θα ειναι αν και εγω παντα περιμενω κατι μεταξυ 5-10 για εκεινες τις μερες.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#341426 Αν έχει 5 βαθμούς ως 10, θα κάνω πάρτι.

Παίδες κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με τα χρήματα.
Καταρχήν δήλωσα στην Alpha bank τις κάρτες μου, ότι την τάδε περίοδο θα βρίσκομαι UK.
Ο,τιδήποτε ψωνίσω ή πληρώσω σε ένα εστιατόριο με την πιστωτική ή την κάρτα ταμιευτηρίου, έχει προμήθεια;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#341433
bibendum έγραψε:Προμηθεια μονο στο ATM


Δηλαδή δεν χρειάζεται να χώσω χρήμα στη Revolut;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#341449
Giuseppe Busso έγραψε:Αν έχει 5 βαθμούς ως 10, θα κάνω πάρτι.

Παίδες κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με τα χρήματα.
Καταρχήν δήλωσα στην Alpha bank τις κάρτες μου, ότι την τάδε περίοδο θα βρίσκομαι UK.
Ο,τιδήποτε ψωνίσω ή πληρώσω σε ένα εστιατόριο με την πιστωτική ή την κάρτα ταμιευτηρίου, έχει προμήθεια;


Σε προφατο ταξιδι χρησιμοποιησα 3 φορες χρεωστικη MasterCard Eurobank και σε κάθε χρηση μου εβαλε 2.5 ευρω προμηθεια ανεξάρτητα από το ποσο χρεωσης. Αρα δεν συμφερει εκτος και αν κανεις μια αγορα πανω από 100 ευρω.

Σου προτείνω να τραβηξεις 200 λιρες από ΑΤΜ όταν φτασεις και να πληρωνεις τα παντα με αυτές.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#341450
bibendum έγραψε:Προμηθεια μονο στο ATM


Είσαι σίγουρος;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#341486
drdino έγραψε:
bibendum έγραψε:Προμηθεια μονο στο ATM


Είσαι σίγουρος;


οσες φορες χρησιμοποιησα debit card της Πειραιως δεν ειχε προμηθεια. Και στο Λονδινο και στο Βερολινο.

Απλα στο Λονδινο δεν ηταν ιδιαιτερα φιλικη η μετατροπη νομισματος.