Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340200 Από ότι φαίνεται μάλλον ήρθε πάλι η ώρα μου να πάρω δικό μου αμάξι.
Τα λεφτά είναι ευγενική χορηγία και παίζουν το πολύ μέχρι 2.5 χιλιάρικα. Για παραπάνω δίνω IBAN και βάζει ο καθένας τη διαφορά!

Ψάχνουμε κάτι σε λίγο πιο σπορ από το Daihatsu Sirion που έχω τώρα.
Με αυτό θα πηγαίνω και στη δουλειά που είναι 40 χιλιόμετρα τη μέρα οπότε ένα RX8 σε καλή τιμή δεν είναι λύση!

Αν υπάρχει και συγκεκριμενο αυτοκίνητο ή αγγελία με γνωστό αμάξι ευχαρίστως να το δω!

Διάλειμμα γιατί γράφω από τη δουλειά! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340206 Δεν θέλω καθόλου χώρους.
Θέλω σίγουρα air condition όμως που ξέχασα να αναφέρω και είναι βασικό για μένα.

Το ΜΧ5 είναι φυσικά στα υποψιν.
Δεν ξέρω όμως στα λεφτά αυτά αν θα βρω κάτι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#340210 Μόλις φωτογράφισες μια 147.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#340217 Κανένα saxorallο;;; Νομίζω βρίσκεις κάπου εκεί... δεν ξέρω κατάσταση...

Επίσης, κάτι σε clio rs;;; :shifty: Ή fiesta ST;;; 630 ευρά τέλη βέβαια, γι' αυτό και το :shifty: :lol:
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#340253
markvag έγραψε:Κανένα saxorallο;;; Νομίζω βρίσκεις κάπου εκεί... δεν ξέρω κατάσταση...


clio williams
starlet gt
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#340273
vasilis έγραψε:
markvag έγραψε:Κανένα saxorallο;;; Νομίζω βρίσκεις κάπου εκεί... δεν ξέρω κατάσταση...


clio williams
starlet gt
:s_roses

Εγώ λέω πάντως να αποφύγεις κάτι που είτε προέρχεται από τροπετο όπως αυτά του Βασίλη, είτε γίνεται εύκολα τροπετο όπως αυτά του Μάρκου.Πάντως το mx 5 , 2850 το πήρα και νομίζω ότι είναι καλή επιλογή από πολλές απόψεις
Άβαταρ μέλους
By g8777
#340276 Clio 2 16v 98hp.
Διαολος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#340287 BMW E36.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9209026/
Παλιό, αλλά υπάρχουν αρκετά σε καλή κατάσταση και μπορείς να κάνεις και λίγα παζάρια.
Αξιόπιστα μοτέρ (εκείνης της γενιάς), όμορφο σχήμα ακόμη και σήμερα, πισωκίνητη χαρά on a budget.
Εναλλακτικά, για να γουστάρει και ο dimviii, εδώ:
https://www.car.gr/2058399-toyota-celica
:s_dance :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#340291
g8777 έγραψε:Clio 2 16v 98hp.
Διαολος.

Been there, done that, απίστευτο αμαξάκι αν εξαιρέσουμε τους πολλαπλασιαστες φυσικα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#340386 Ανάλογα την περίπτωση παίζει ακόμα και διλιτρο. Άλλωστε οι υποχρεώσεις μου είναι ελάχιστες!
Γενικά τα κοιτάω όλα αυτά μέχρι τώρα.
Επίσης ελέγχω και για κανένα ξεχασμένο Puma στα 1700 κυβικά όπως και Megane Coupe αλλά δεν ξέρω από προβλήματα τι είχαν αυτά.

Deleted User 1 έγραψε:Μόλις φωτογράφισες μια 147.



Σε τι κατάσταση θα είναι όμως? :hmmm:


https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/9180892/

Κάπως φθηνά δεν το έχει?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#340392
NickTG έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Μόλις φωτογράφισες μια 147.



Σε τι κατάσταση θα είναι όμως? :hmmm:



Σαν του Μπούσσου δεν θα είναι φυσικά, αλλά αυτό δεν ισχύει για κάθε αμάξι που θα πας να πάρεις με 2.5Κ? Εγώ θα το έβλεπα και σαν προτζεκτάκι, δηλαδή να πάρεις κάτι μέτριο και να το στρώσεις αφού δεν έχεις εξαρχής το κασέρι. Δεν ξέρω βέβαια αν έχεις το χρόνο και την ανησυχία για κάτι τέτοιο...

Στα specs που κοιτάς πάντως κάνει τικ σε όλα τα κουτάκια. Ειδικά η προ-fl που είναι με την λίγο πιο σκληρή ανάρτηση.
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#340456 Το Barchetta αν έχει φάει έστω και ψιλή στούκα το ξεχνάς, όπως επίσης αν δεν δουλεύει καλά το ac.Προσοχή στον ήχο στο ρελαντί και για τυχόν πειράκια.
Κατά τα άλλα είναι ωραίο παιχνίδι, με κώλο που γυρνάει για πλάκα και γρήγορη θεόκοντη κρεμαγιέρα. Το 306 με τα 80 din είναι λίγο καταδίκη, στη θέση σου θα έψαχνα και για κανένα
μαμά 1.3 Rallye που είναι future Classic ή για κανένα 205 Gti που στο εξωτερικό οι τιμές τους ανεβαίνουν διαρκώς