Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#318628 Εικόνα

< Note 3 >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#319448 Εικόνα

< Note 3 >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#323483 Δειτε σε αυτες τις φωτογραφειες πως μαζευονται στην επαρχεια της Γαλλιας και διασκεδαζουν με τα παλια τους αυτοκινητα τα Σαββατοκυριακα τους..

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... R2QmtKMVNR
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#323494
224v έγραψε:Δειτε σε αυτες τις φωτογραφειες πως μαζευονται στην επαρχεια της Γαλλιας και διασκεδαζουν με τα παλια τους αυτοκινητα τα Σαββατοκυριακα τους..

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... R2QmtKMVNR


Αυτό με τους πιθήκους το ξέρεις ?
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#323592 Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#325094
panos2171 έγραψε:Εικόνα

< Note >



:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: Το πρώτο αμάξι που θυμάμαι να έχουν οι γονείς μου!!!! Το έφερε ο πατέρας μου ο ίδιος από το Παρίσι. Πήγαν διακοπές με την μητέρα μου το 1978 με το 2CV που είχε τότε, έδωσε το 2CV σε έναν φίλο του (που είχε πάει μαζί τους) και αυτός πήρε το dyane... Ένα σε κόκκινο! Ακόμα θυμάμαι τον πατέρα μου να τελικιάζει (κάπου 100χαω :lol: :lol: μία φορά μόνο έγινε αυτό το θαύμα, πρέπει να είχε ευνοϊκό αέρα... :lol: :lol: ), με το αμάξι να τρέμει ολόκληρο και εμένα και τον αδερφό μου (εγώ 6 και αυτός 3) να εκστασιαζόμαστε στο πίσω κάθισμα :metalo: :lol: :lol: Τι μου θύμισες τώρα... :inlove: :inlove:

Το πούλησε την επόμενη χρονιά και πήρε ένα renault 14 :inlove: και μετά τον έπιασε η αγάπη για τα γερμανικά πρήμιουμ...

Το συγκεκριμένο dyane το πήρε ο αδερφός της μητέρας μου, ο οποίος κάποια στιγμή έσπασε την κολώνα της κρεμαγιέρας στο παρκάρισμα (2 φορές, πρέπει να ήταν φτιαγμένη από σπαγγέτι... :lol: ) και για να μην αφήσει το αμάξι στη μέση του δρόμου, φώναξε έναν γείτονα και το σηκώσανε για να το παρκάρουν... 600 κιλά αμάξι... :lol: :lol: ο θείος και ο γείτονας νταγλάρια, δεν ήθελε πολύ... :lol:
Άβαταρ μέλους
By pienaf
#325105
markvag έγραψε: κάποια στιγμή έσπασε την κολώνα της κρεμαγιέρας στο παρκάρισμα (2 φορές, πρέπει να ήταν φτιαγμένη από σπαγγέτι... :lol: )

Κατά πάσα πιθανότητα είχε στραβό σασί, έβρισκε η κολώνα στην καρότσα και στρίβοντας...
η καρότσα πριόνιζε την κολώνα!

Τι μου θύμισες...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#325134 Tι να σου πω... μπορεί να έπεσε κανένα φύλλο πάνω και να στράβωσε το σασί... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#330055 Το κάτω Μερκ είναι σοβαρό, και ακριβό, εργαλείο!

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#330057
belgarion έγραψε:Το κάτω Μερκ είναι σοβαρό, και ακριβό, εργαλείο!

< >


εάν κατεβεις Αθηνα,θα σε παω σε φωλια να δεις αρκετα απο αυτά.Το ένα μαλιστα ειχε βγει το καλυτερο σε διαγωνισμο στην Ελλαδα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#330229
dimviii έγραψε:
belgarion έγραψε:Το κάτω Μερκ είναι σοβαρό, και ακριβό, εργαλείο!

< >


εάν κατεβεις Αθηνα,θα σε παω σε φωλια να δεις αρκετα απο αυτά.Το ένα μαλιστα ειχε βγει το καλυτερο σε διαγωνισμο στην Ελλαδα.

Εννοείται αυτο!Ήμουν Αθήνα κάποια στιγμή καλοκαιράκι και κατεβαίνοντας την Κηφισίας, στο ύψος του Χίλτον είχα μπροστά λευκη 280 sl pagoda με 50 αρη οδηγο και πολύ ωραία από οσο έβλεπα 40άρα συνοδηγό.Πολύ καλόγουστο όλο το σύνολο
Άβαταρ μέλους
By markvag
#330276
civic79 έγραψε:Άλλα 2 για τον markvag.
Εικόνα
Εικόνα


:inlove: :inlove: :inlove:

Tέτοιο ακριβώς!!! Σε κόκκινο! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Και πάλι 6 χρονών!!! :inlove: