Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#313380
Asimov έγραψε:Τη δεκαετία του 90 που είχαμε ένα σπίτι στα Γιάννενα πίσω από τη νομαρχία η κατάσταση ήταν απελπιστική.... Το ίδιο αν θυμάμαι καλά και αρχές της επόμενης δεκαετίας. Μετά έγιναν οι πεζοδρομησεις;

Μιχαηλ Αγγελου?
Οι πεζοδρομησεις εγιναν τα τελευταια 2-3 χρονια
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#316820
PeterPan έγραψε:Ταξιδάκι αστραπή στο Μούρεσι Πηλίου.
Πολύ όμορφος καιρός (σταθήκαμε τυχεροί), κ πολύ καλό κατάλυμα, θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα.
Για όσους ενδιαφέρονται να έρθουν με το αμόρε στο Πήλιο, ο ξενώνας "Αντίς ονείρου" είναι απίστευτος. Αξίζει. Τόσο από αρχιτεκτονική, διακόσμηση, οικογενειακό περιβάλλον, πρωινό σπιτικό (μαρμελάδες, γλυκά κουταλιού,πορτοκαλάδα, τάρτες κτλ όλα καλύτερα κ από σπίτι...
Eίχαμε μείνει κι εμείς εκεί πριν 2-3 χρόνια με το παιδί μικρό.
Δεν θυμόμουνα πως το λένε αλλά μόλις είδα τις φωτογραφίες σου είπα αυτό είναι, ναι, το Αντίς ονείρου.
Πολύ όμορφο, περιποιημένο και προσωπικό με σωστή επαγγελματική συμπεριφορά, συμφωνώ με τα σχόλιά σου.
Κι εμείς online είχαμε κλείσει, μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#316821 Σε λίγο καιρό θα ανέβω στο Κιλκίς (από Ελευσίνα-Αθήνα), ποιος είναι ο πιο σύντομος δρόμος; Πολύ πριν μπω Θεσσαλονίκη προς Ευζώνους;
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#316842 Όχι για Ευζωνους βγαίνεις αν θες να πας κανένα Πολυκαστρο, για Κιλκις φτάνεις Σαλονικη περνάς το Τιταν, ανεβενεις το Δερβενι, κ μόλις ξεκινήσει η κατηφορα σε κανένα χιλιόμετρο βγαίνεις δεξιά για Κιλκις (περνάς μέσα από τη Λητή κ στριβεις μετά αριστερά στο 2ο φανάρι), υπάρχει κ ή εναλλακτική να βγεις στη έξοδο για Σερρες κ μετά για Κιλκις αλλά είναι λίγο πιο μακρυά έτσι(+10χιλ)!

< Note 3 >
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#316869 Eυχαριστώ, θυμάμαι με τον πατέρα μου βγάιναμε για Ευζώνους και βλέποντας στο χάρτη μου έκανε εντύπωση και μένα...
Άβαταρ μέλους
By elvet
#316879
Dodger έγραψε:Eυχαριστώ, θυμάμαι με τον πατέρα μου βγάιναμε για Ευζώνους και βλέποντας στο χάρτη μου έκανε εντύπωση και μένα...

Οπως τα λέει ο GeorgeT είναι, γιατί πλέον υπάρχει ο καινούργιος δρόμος του Κιλκίς (μετά το Γαλλικό). Παλιότερα από Πολύκαστρο (ΠΑΘΕ) ήταν πιο σύντομα σε χρόνο (ευθεία, χωρίς να περνάς από χωριά) παρότι μακρύτερα χιλιομετρικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#342027 Τρίκαλα. Μονοημερη. 2 παιδιά. Κανονίστε τα πάντα όλα (φαΐ, καφέ, sightseeing).
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#381214 Έχουμε στο φόρουμ κάποιον όσο το δυνατόν πιο σχετικό με ξενοδοχεία στη Μύκονο να τον ρωτήσω κάτι για ένα συγκεκριμένο?

:help:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#381964 Γνωρίζουμε κάποιο φθηνό και αξιοπρεπές ξενοδοχείο στη Πάτρα; Βασικά να είναι καθαρό θέλω, wi-fi προαιρετικά :lol: για ένα βράδυ...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#383358
bibendum έγραψε:Τσεκαρε Μediterranee, Galaxy... Κεντρο και νομιζω του 40-50...

updata: δες και Olympic star


Μιας και ήμουν κουρασμένος και δεν είμαι για πολύ ψάξιμο, πήρα τηλ στο Μεντιτερανέ "παρακαλώ 1 μονόκλινο :shifty: για 2 βράδια" σκάω μύτη το μεσημέρι που τους είπα, €34/βραδιά. Πολύ καθαρό, καυτό νερό, μικρό μπάνιο (ντουζιέρα), 2 μονά κρεββάτια, LG aircondition και LG τηλεόραση* (22άρα!!!!!). Γι'αυτό που ήθελα είναι ταμάμ. Πέτυχα και τον ηθοποιό Γεράσιμο Σκιαδαρέση στο ασανσέρ, πιάσαμε κουβέντα. Τυπάρα μεγάλη.

Τώρα είμαι στο Cafe Stathmos, βλέπω gayρο μπασκετάκι και τρώω βάφλα. Χθες χτύπησα εδώ μια ποικιλία κρεατικών, ένα burger κοτόπουλο και καφεδάρα. Ακριβό μαγαζι αλλά αξίζει.

* γιατί ΟΛΑ τα ξενοδοχεία που έχω πάει :shifty: έχουν LG τηλεοράσεις;