Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By bill33
#299488 Και για να συνεχίσω αν ήταν στο Τολό ανήκει σε μόνιμο κάτοικο του χωριού .Γιατί έχει μία και μια πινακίδα δεν ξέρω.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#299490
Άβαταρ μέλους
By IKE
#299496 Ε αφου σε όλα τα κράτη του πολιτισμένου κόσμου ισχύει ακριβώς αυτό που ισχύει στην Ελλάδα με τις ΙΟ / φίλπα πινακίδες τότε λογικά δεν ξέρω τι είναι το κατσαβίδι.

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By IKE
#299506
Άβαταρ μέλους
By IKE
#299510 Όχι αμα είναι έτσι φεύγω εγώ, σοβαρά.

Το εννοώ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#299545
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#299548
Άβαταρ μέλους
By DAP
#299676 Ρε σεις για σταματηστε....Δεν θα'θελα απο μια παρατηρηση,εστω και να ειναι εσφαλμενη,δικη μου να αρπαχτειτε στα σοβαρα....
Ναι στο Τολο την ειδα,βραδυ μπροστα απο ενα Σ/Μ.....Και αν ειναι τοπικος ενας ακομα λογος να ΜΗΝ την κυκλοφορει μιας και δεν επιτρεπεται ( :hmmm: ;)...Δεν ειναι και καμια μεγαλουπολη πια το Τολο....
@D-jet εξηγησε μου η μαλλον πληροφορησε με γιατι αφου δεν εχουν κανενα προνομιο απεναντι ημων γιατι εχουν αυτες τις ιδιαιτερες πινακιδες και οχι τις κοινες...Και θα σε παρακαλουσα να εισαι λιγοτερο ξυνος μιας και δεν εθιξα ΕΣΕΝΑ προσωπικα αλλα μιλησα γενικα και αοριστα...
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#300153 ...παρομοιο σκηνικο ειχαμε ζησει πριν...15-16 χρονια καλη ωρα, σε ενα Ιστορικο στα Καλαβρυτα με τα παλαια 500αρακια...

Ο θειος μου με το 500αρακι του και τον γιο του, και ο πατερας μου με εμενα, ως συνοδεια-υποστηριξη με αλλο αυτοκινητο.
Πριν φτασουμε στην εκκινηση στην πλατεια Κοτζια, μας σταματησε αστυνομια και ζητησε τα χαρτια για το 500αρακι και γενικοτερα εναν ελεγχο, -αν υπαρχει αδεια για την συγκεκριμενη μερα μετακινησης- αλλα και επιπληξη γιατι ενω πισω ειχε την πινακιδα ιστορικου, μπροστα δεν ειχε τιποτα...

Φυσικα ειχε ολα τα χαρτια, αλλα και την μπροστα πινακιδα μεσα στο αυτοκινητο. Ο λογος που δεν ειχε βαλει μπροστα την πινακιδα ιστορικου ηταν απλως γιατι ειχε φτιαξει-αλλαξει τον εμπρος προφυλακτηρα και μαλλον δεν ηθελε να κανει τρυπες, μεχρι ισως να εβρισκε καποια πατεντα, παντως προφανως δεν υπηρχε σκοπιμοτητα, ουτε καν το μετακινουσε ποτε, πλην τετοιας περιπτωσης...

Το αναφερω γιατι και σε διαφορα Ιστορικα, εχει συμβει -για τον οποιο ασχετο λογο- καποιο αυτοκινητο να εχει αλλη πινακιδα μπροστα και αλλη πισω, ή καθολου μπροστα -μαλιστα σε ξενα πληρωματα αν θυμαμαι καλα- κατι που πραγματι δεν ειναι απολυτως προβλεπομενο, αλλα ειναι και πολυ ειδικες συνθηκες και σπανιες οι περιπτωσεις που αυτα βγαινουν στο δρομο, για να υπαρχει τετοια αυστηροτητα.
Δεν ειναι δηλαδη σωνει και καλα, καποιου ειδους αλητεια, λαμογια, οτι κλεβει το κρατος κτλ, να τυχει μια φορα και ειδικα σε καποια εκδηλωση με ιστορικα, να μην φοραει καποιο αυτοκινητο και τις δυο πινακιδες ιστορικου ...

Τωρα εαν καποιος κυκλοφορει πχ καθημερινα με αυτοκινητο που φοραει πινακιδες ιστορικου/φιλπα, -ανεξαρτητως εαν εχει και τις δυο ή την μια μονο τοποθετημενη, ή οπως αναφερθηκε και σχολιαστηκε προηγουμενως, μια ασχετη-ξενη και αυτη του ιστορικου-
τοτε εκει φυσικα υπαρχει θεμα και imo οποιος βλεπει σε συνεχη βαση κατι τετοιο θα πρεπει να κανει καταγγελια...