Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#296940 Μονο μη βαλουν αλκοτεστ στο κτεο..
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#296943 Σήμερα πέρασα το BMW από το Autovision της Βάρης. €55, με καλή εξυπηρέτηση και δώρο jump starter καλώδια, ΑΛΛΑ για δεύτερη φορά σε ισάριθμους τεχνικούς ελέγχους, μου χαλάσανε την ρύθμιση των φώτων. Το δεξί xenon είναι τέρμα κάτω και πρέπει να περάσω αύριο από τον Σπανό για να το φτιάξουν. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#296945
Χρήστος Λάππας έγραψε:Σήμερα πέρασα το BMW από το Autovision της Βάρης. €55, με καλή εξυπηρέτηση και δώρο jump starter καλώδια, ΑΛΛΑ για δεύτερη φορά σε ισάριθμους τεχνικούς ελέγχους, μου χαλάσανε την ρύθμιση των φώτων. Το δεξί xenon είναι τέρμα κάτω και πρέπει να περάσω αύριο από τον Σπανό για να το φτιάξουν. :hmmm:

Δηλαδή τι έκαναν και το χάλασαν;
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#296951 Άλλαξαν την ρύθμιση, τι άλλο μπορεί να έκαναν; Μέχρι και χτες το βράδυ ήταν σωστό, σήμερα μου δείχνει κάτω, πολύ πιο χαμηλά από το αριστερό. Το γιατί μπορεί να το έκαναν αυτό δεν μπορώ να το φανταστώ γιατί δεν ξέρω καν πως ρυθμίζεται. Ξέχασαν να σφίξουν κάποια βίδα και στην πρώτη λακκούβα βγήκε off? :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By drdino
#296956 Δεν νομίζω ότι πειράζουν βιδες στο ΚΤΕΟ. Στο άναμμα κάνει κανονικά το κούνημα πάνω κάτω;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#296960 Βγάζουν/σκαλίζουν τα φανάρια και γενικά οτιδήποτε στο ΚΤΕΟ; Μέχρι τώρα ήξερα ότι απλά κάνουν ελέγχους. Εκτός αν γίνεται ρύθμιση με υπολογιστή οπότε και έγινε εκεί μ@λ@κία.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#296961 Χρήστο, είσαι σίγουρος?

Δε πειράζουν ρυθμίσεις στο κτεο.

Απλά σε ενημερώνουν κι αν είναι κάτι λάθος και δε περνάς τότε σου λένε να το φτιάξεις και να επιστρέψεις.

< >
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#296962 Έτσι. Στο ΚΤΕΟ ελέγχουν και μετράνε, δεν σκαλίζουν. Για ποιό λόγο να ξεσφίξουν οποιαδήποτε βίδα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#296969
Χρήστος Λάππας έγραψε:Άλλαξαν την ρύθμιση, τι άλλο μπορεί να έκαναν; Μέχρι και χτες το βράδυ ήταν σωστό, σήμερα μου δείχνει κάτω, πολύ πιο χαμηλά από το αριστερό. Το γιατί μπορεί να το έκαναν αυτό δεν μπορώ να το φανταστώ γιατί δεν ξέρω καν πως ρυθμίζεται. Ξέχασαν να σφίξουν κάποια βίδα και στην πρώτη λακκούβα βγήκε off? :s_dunno

Δεν έχουν λόγο να πειράξουν τίποτα.Δεν ρυθμίζουν/σφίγγουν τίποτα.
Επίσης πολλά δεν είναι τα 55€? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#296972
Pitt έγραψε:
italakias έγραψε:Ειμαι οδηγαρα,τελειωσε. :lol:


Εσένα ελέγξανε, όχι το αυτοκίνητο; :shifty:

Εγω ειμαι ανεξελεγκτος. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#296990 Εγώ απλά αναφέρω το τι συνέβη. Μέχρι και χτες τα φώτα ήταν σωστά, σήμερα το δεξί είναι εντελώς κάτω και χωρίς να έχω πέσει σε καμιά τραγική λακκούβα. Το μόνο που έγινε ενδιάμεσα ήταν να περάσω ΚΤΕΟ. Να ήταν απλή σύμπτωση (και μάλιστα για δεύτερη φορά) ; Μπορεί. Το θέμα είναι ότι αύριο πρέπει να πάω να το φτιάξω (ούτως ή άλλως θα πήγαινα βέβαια για να σβήσουν την προειδοποίηση για ΚΤΕΟ)
Τελευταία επεξεργασία από Χρήστος Λάππας και 05 Σεπ 2016, 21:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By italakias
#296991 Στο δικο μου σημερα δεν πειραξαν τιποτα στα φωτα.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#297036 Όπως και να έχει, δεν είναι η ιδέα μου:

Εικόναuploading pictures
Άβαταρ μέλους
By mirage
#297077 Δεν παιζει να στο εκαναν στο ΚΤΕΟ.


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#297181 Μήπως εκεί στα ράουλα που περνάει το αμάξι έγινε;;; :hmmm: