Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#12110
JarnoT έγραψε:Δοκίμασα σήμερα τα adidas energy boost 2 που καιρό τώρα περιτριγυρίζω. Είναι μάλλον ό,τι πιο ελαφρύ και μαλακό έχω δοκιμάσει τα τελευταία χρόνια. Δεν κατάφερα ωστόσο να αποφασίσω ποιο είναι το νούμερο που μου ταιριάζει. Το 43&1/3 αγκαλιάζει υπέροχα το πόδι μου γύρω από τη φτέρνα, τον αστράγαλο και το κουντουπιέ, ανησυχώ όμως λιγάκι για τον μόνο μισό πόντο αέρα που έχει το μεγάλο μου δάχτυλο. Κι επειδή την έχω πατήσει με άλλα παπούτσια στο παρελθόν (αποδεικνύονται στενά για τα δάχτυλα στα long runs >15km), δοκίμασα και το 44άρι, που ήταν μεν πολύ άνετο στο μπροστινό μέρος, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο το παπούτσι δεν εφάρμοζε καλά στο υπόλοιπο πόδι.

Μάλλον θα κινηθώ για το μικρό νούμερο.

Τα αγόρασα προχθές και πρόλαβα να κάνω μόνο μία προπόνηση, όμως μπορώ να πω ότι είναι μακράν ελαφρύτερα και ανετότερα απ ότι είχα στο παρελθόν. Μου φάνηκε λίγο φρουφρου και να χαμε να λέγαμε η continental σόλα και ο σαν-φελιζολένιος πάτος αλλά σε διάδρομο και σε τσιμέντο δούλεψαν καλά, χωρίς πολλούς κραδασμούς για τα γόνατα.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#12377
Jorge_greek έγραψε:
JarnoT έγραψε:Δοκίμασα σήμερα τα adidas energy boost 2 που καιρό τώρα περιτριγυρίζω. Είναι μάλλον ό,τι πιο ελαφρύ και μαλακό έχω δοκιμάσει τα τελευταία χρόνια. Δεν κατάφερα ωστόσο να αποφασίσω ποιο είναι το νούμερο που μου ταιριάζει. Το 43&1/3 αγκαλιάζει υπέροχα το πόδι μου γύρω από τη φτέρνα, τον αστράγαλο και το κουντουπιέ, ανησυχώ όμως λιγάκι για τον μόνο μισό πόντο αέρα που έχει το μεγάλο μου δάχτυλο. Κι επειδή την έχω πατήσει με άλλα παπούτσια στο παρελθόν (αποδεικνύονται στενά για τα δάχτυλα στα long runs >15km), δοκίμασα και το 44άρι, που ήταν μεν πολύ άνετο στο μπροστινό μέρος, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο το παπούτσι δεν εφάρμοζε καλά στο υπόλοιπο πόδι.

Μάλλον θα κινηθώ για το μικρό νούμερο.

Τα αγόρασα προχθές και πρόλαβα να κάνω μόνο μία προπόνηση, όμως μπορώ να πω ότι είναι μακράν ελαφρύτερα και ανετότερα απ ότι είχα στο παρελθόν. Μου φάνηκε λίγο φρουφρου και να χαμε να λέγαμε η continental σόλα και ο σαν-φελιζολένιος πάτος αλλά σε διάδρομο και σε τσιμέντο δούλεψαν καλά, χωρίς πολλούς κραδασμούς για τα γόνατα.

Πολύ ωραία. Ναι, είναι πράγματι πολύ ελαφριά. Έχω κι εγώ τις μικρές μου αμφιβολίες για την αντοχή του πάτου σε τραχιές επιφάνειες (τσιμέντο-άσφαλτο, κλπ).
Για το νούμερο καμιά συμβουλή;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#12407
giannik1977 έγραψε:Είμαι μεταξύ των κάτωθι (απλή χρήση καθημερινή + ποδήλατο) :


[
Image




τι λέτε?


Μεταξύ των 3 αυτά γιατί είναι πιο ωραία απο τα άλλα 2. Γενικά διαβάζω καλά λόγια για αυτή την σόλα αλλά εσένα δε σε απασχολεί ιδιαίτερα αφού δεν τα θές για τρέξιμο. Ή δεν κατάλαβα καλα;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#12812 Mirage σωστα καταλαβες.
Χτες εμαθα οτι κλεισαμε ενα βοηθητικο κλειστο του ΟΑΚΑ για μπασκετακι καθε 2η Τριτη οποτε θα χρειαστω κ ενα ζευγαρι μπασκετοπαπουτσα. Μεχρι 70-80€ θα βρω τπτ (οχι απαραιτητα ψηλο μποτακι);
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#12834 Υπαρχει κανα στοκατζιδικο-πρατηριο-site-οτιναναι να βρω φτηνα allstar ή παρομοια με εντελως φλατ πατο?
Δε με ενδιαφερει η μαρκα ή το σχεδιο, θελω απλα εντελως επιπεδο πατο οπως τα σταρακια να τα φοραω στα squat.

Κατι σαν αυτο πχ:
http://www.sportsdirect.com/dunlop-mens ... e=24604618
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#12838
JarnoT έγραψε:Για το νούμερο καμιά συμβουλή;

Δοκίμασέ τα οπωσδήποτε, μην τα αγοράσεις κατευθείαν από net. Εμένα με βόλεψε το επιπλέον μισό νούμερο απ αυτό που φοράω συνήθως

kovathe έγραψε:Υπαρχει κανα στοκατζιδικο-πρατηριο-site-οτιναναι να βρω φτηνα allstar ή παρομοια με εντελως φλατ πατο?
Δε με ενδιαφερει η μαρκα ή το σχεδιο, θελω απλα εντελως επιπεδο πατο οπως τα σταρακια να τα φοραω στα squat.

Κατι σαν αυτο πχ:
http://www.sportsdirect.com/dunlop-mens ... e=24604618

Δες εδώ http://www.skroutz.gr/c/1462/andrika-sn ... max=60.001 εννοείται πως αν έχεις κανένα στοκατζίδικο κοντά εκεί που μένεις πας και παίρνεις ότι σου κάνει με top limit 20αρικο
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#24877
red_monster έγραψε:Σωκράτη εγκρίνεις τρέντικο πατούμενο ?

Δηλαδης,τι μαρκα και στυλ? (εγω εκανα την τρεντια μου οπως ειδες στο ινσταγκραμ :innocent: )
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#24880
socratesn έγραψε:
red_monster έγραψε:Σωκράτη εγκρίνεις τρέντικο πατούμενο ?

Δηλαδης,τι μαρκα και στυλ? (εγω εκανα την τρεντια μου οπως ειδες στο ινσταγκραμ :innocent: )


αυτό που έκανες και λαικ :lol:

δικιά σου η φωτό?? μάρκα τιμή, όλα :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#24888
red_monster έγραψε:
socratesn έγραψε:
red_monster έγραψε:Σωκράτη εγκρίνεις τρέντικο πατούμενο ?

Δηλαδης,τι μαρκα και στυλ? (εγω εκανα την τρεντια μου οπως ειδες στο ινσταγκραμ :innocent: )


αυτό που έκανες και λαικ :lol:

δικιά σου η φωτό?? μάρκα τιμή, όλα :rtfm:


Πω ουτε ειδα ημερομηνια που ποσταρες,ειμαι ντεφορμε :thumbsdown:
Δυναμη τα lunar flyknit (one + ειναι ? )..Εγκρινω φουλ :rtfm: Επισης ανεση lunar + φουξια ροζ λεπτομερειες δινουν μπονους ποιντζ στο τρεντυ-καζουαλ του ζητηματος.Πεφτουν λιγο στενα αυτα ή δεν ειχες θεμα?

Δικια μου βεβαια :rtfm: : Jordan 11 low concords + Jordan Future Wolf grey.Τιμη για το πρωτο οταν τα πηρα 150,τωρα δε νομιζω να υπαρχουν καπου σ αυτα τα λεφτα,τα δευτερα γενικα 130-150,αλλα μου βγηκαν 94 απο το nike.com με εκπτωση + κουπονι 10%.Τα futures (τα γκρι δηλαδη) βρισκονται πιο ευκολα σε νορμαλ λεφτα παντως.Ανεση απο αλλο πλανητη απλα
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#24892 Έχει φέρει/αγοράσει κανείς, ή έχει δοκιμάσει, τα Concept της Propulsion Labs (APL) ? Από περιέργεια περισσότερο ρωτάω, δεν νομίζω ότι θα τα αγόραζα ποτέ....
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#24898
socratesn έγραψε:
red_monster έγραψε:
socratesn έγραψε:
red_monster έγραψε:Σωκράτη εγκρίνεις τρέντικο πατούμενο ?

Δηλαδης,τι μαρκα και στυλ? (εγω εκανα την τρεντια μου οπως ειδες στο ινσταγκραμ :innocent: )


αυτό που έκανες και λαικ :lol:

δικιά σου η φωτό?? μάρκα τιμή, όλα :rtfm:


Πω ουτε ειδα ημερομηνια που ποσταρες,ειμαι ντεφορμε :thumbsdown:
Δυναμη τα lunar flyknit (one + ειναι ? )..Εγκρινω φουλ :rtfm: Επισης ανεση lunar + φουξια ροζ λεπτομερειες δινουν μπονους ποιντζ στο τρεντυ-καζουαλ του ζητηματος.Πεφτουν λιγο στενα αυτα ή δεν ειχες θεμα?

Δικια μου βεβαια :rtfm: : Jordan 11 low concords + Jordan Future Wolf grey.Τιμη για το πρωτο οταν τα πηρα 150,τωρα δε νομιζω να υπαρχουν καπου σ αυτα τα λεφτα,τα δευτερα γενικα 130-150,αλλα μου βγηκαν 94 απο το nike.com με εκπτωση + κουπονι 10%.Τα futures (τα γκρι δηλαδη) βρισκονται πιο ευκολα σε νορμαλ λεφτα παντως.Ανεση απο αλλο πλανητη απλα



με λίγο μαζεμένη φόρμα είναι και μαριανο ντι βαιο απρουβντ :rtfm:

κανονικά 44,5 φοράω σε νικε αλλά αυτά τα πήρα σε 45 και μου κάτσανε κουτί... έχουν κάνει ήδη πάνω από 50 διαδρομοkm και έχουν αρκετά ωραία αίσθηση...

έχουν τρύπα να μπει αισθητήρα για μηλόφωνο αλλά δεν τον πήρα...

τα αριστερά είναι έρωτας, τα φουξια, κρίμα να μην παίζω μπάσκετ :lol: