Συζήτηση και τεχνικές λύσεις για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινήτων και μοτοσικλετών
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#225024 Η επιθυμία σας διαταγή.
Εδώ ανεβάζουμε άρθρα από παλιά περιοδικά, βιβλία κτλ.
BEAMS, Bergarion, D-Jet και όποιος άλλος ορμάτε!!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#225039
belgarion έγραψε:Μιας και πήγα στο χωριό σήμερα,αν και έψαχνα για κάτι άλλο που δυστυχώς δεν βρήκα, έπεσα πάνω σε μια συγκριτική δοκιμή της 190 1.8 από τους 4 Τ το 1990. Θυμήθηκα πόσο πιο αναλυτικά ήταν τότε τα πράγματα, για του λόγου το αληθές :ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#225040
belgarion έγραψε:Με αφορμή αυτό που έγραψες δοκιμή από το car and Driver, τον Ιανουάριο του 1990, βάζω μόνο επικεφαλίδα και τιμές ΕικόναΕικόναΕικόνα Η τιμή της Ε200 είναι χωρίς πινακίδες, ταξινόμηση και ΦΠΑ (6%...).Πως να μην πιστεύουν πολλοί ότι έκαναν επένδυση τότε αγοράζοντας ένα τέτοιο αυτοκίνητο αφού κόστιζε ακριβότερα από ένα διαμέρισμα. Υπόψιν το περιοδικό είχε 350 δρχ και με βάση τον τίτλο οι τιμές πρέπει να ήταν ακόμη ακριβότερες ένα χρόνο πριν,ενώ έπεσαν αρκετά ένα χρόνο μετά

.
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#225065 Νίκο Παππά να είσαι καλά. :)
Ευχαριστώ που έγινα και νονός :lol:

Λοιπόν, καλά λέω "τι θέλω και σκαλίζω αποθήκες";
Πήγα και έπιασα μια χεριά από την έξω- έξω στοίβα.
Συγκίνηση. :(
Πως περνάει ο χρόνος και δεν παίρνουμε χαμπάρι.
Βρήκα μέχρι περιοδικό από την εποχή που κοιμόμουν και ξύπναγα ονειρευόμενος εκτός από αυτοκίνητα, αεροπλάνα. Είμαι βέβαιος πως θα υπάρχουν κι άλλα ενώ ήμουν σίγουρος πως τα είχα πετάξει όλα.
Μέχρι αρχείο για την Ολυμπιακάρα :inlove: βρήκα με φωτό παλιές που θα αρέσουν στον g :inlove:

Για πάμε...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Aυτό το βιβλιαράκι χαρίζεται άμεσα αν θέλει κάποιος

Και τώρα μπαίνουμε στα χωράφια του γνήσιου ποδοσφαιρόφιλου και φίλου μου g :inlove:

G αγόρι μου, γεμίσανε μανικιουρίστες τα αποδυτήρια τα τιμημένα και γίνανε όλοι τιτίκες. :x
Κοίτα τι σου χω εδώ. :yahoo: Με το τσιγάρο στο στόμα ο γίγαντας ο μαγυάρος τους τσέκαρε να δει αν μπορούν να παίξουν. Αν δεν έβγαινε αίμα όπως πρέσσαρε το πόδι, δεν είχες τίποτα :metalo:

Εικόνα


Θείος Μάρτον :)
Εικόνα


και τέλος οι λατρείες. Γιώργαρος :inlove: και Γιόχαν :inlove: μαζί.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#225092 Ολόκληρο το συγκριτικό των διλιτρων από πιο πάνω ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#225542 :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Αυτο το τοπικο θα γινει θησαυρος μου φαινεται. :s_yes


Βαζουμε μονο απο περιοδικα αυτοκινητου ή ο,τι θελουμε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#225600 Έπιασα ενα τυχαίο τεύχος, δεν θέλω συγκινήσεις, το μενού περιλαμβάνει Ραλλάρα, GTV vs all, Barchetta :inlove: και τον απίστευτο θεό που κάθε του πέρασμα ηταν :superman:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#225618 Όπως το λέει ο Κόλιν και οι άλλοι :thumbsup:

@g
To βιβλιοπωλείο καλό είναι να κρατηθεί μόνο για αυτοκίνητο και μοτοσυκλέτα.
Για τις ποδοσφαιροιστορίες από παλιά...... έχε λίγο υπομονή :iconcool:
Σιγά μην το αφήσω έτσι.
Άβαταρ μέλους
By D-Jet
#225626
BEAMS έγραψε:Όπως το λέει ο Κόλιν και οι άλλοι :thumbsup:

@g
To βιβλιοπωλείο καλό είναι να κρατηθεί μόνο για αυτοκίνητο και μοτοσυκλέτα.
Για τις ποδοσφαιροιστορίες από παλιά...... έχε λίγο υπομονή :iconcool:
Σιγά μην το αφήσω έτσι.

Self explanatory:
Εικόνα
Τα έχω όλα αυτής της εποχής, αλλά είναι σκαναρισμένα και τεράστια... :vava:
Καμμία προτίμηση;
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#225628
D-Jet έγραψε:Τα έχω όλα αυτής της εποχής, αλλά είναι σκαναρισμένα και τεράστια... :vava:
Καμμία προτίμηση;


Εμένα μη με ρωτάς λόγω εγγύτητας. Ότι θέλω σου χτυπάω κουδούνι και το κατεβάζεις :lol:
Αν αιτηθεί πάντως κανείς είναι προτιμότερο με φωτό και ανέβασμα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#225665
D-Jet έγραψε:
BEAMS έγραψε:Όπως το λέει ο Κόλιν και οι άλλοι

@g
To βιβλιοπωλείο καλό είναι να κρατηθεί μόνο για αυτοκίνητο και μοτοσυκλέτα.
Για τις ποδοσφαιροιστορίες από παλιά...... έχε λίγο υπομονή :iconcool:
Σιγά μην το αφήσω έτσι.

Self explanatory:
Εικόνα
Τα έχω όλα αυτής της εποχής, αλλά είναι σκαναρισμένα και τεράστια... :vava:
Καμμία προτίμηση;

Αν έχεις καμία μπροσούρα απο /8 δεν θα έλεγα όχι.Και το project του ulenhaut που έβαλες φοβερό αμάξι

.