Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#222380 Επειδή λόγο επαγγέλματος, έχω μακρά περίοδο "αγρανάπαυσης" κάθε χρόνο, ΔΕΝ την παλεύεις χωρίς δουλειά. Βαριέσαι τη ζωή σου.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#222387 Εγώ πάντως άνετα έκανα ένα μηνιαίο διάλειμμα κάθε 6 μήνες. Εξοχικό, ψάρεμα, μπαλίτσα-μπασκετάκι, ποτό-φαί, φίλοι και γενικά αρντάν. Μετά από εκεί θα έπαιζε βαρεμάρα. Τους μήνες που θα εργαζόμουν θα έκανα dolce vita, γιατί ως γνωστόν η πολύ δουλειά τρώει τον αφέντη.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#222390 Κι εγώ θα ήθελα μια άδεια-έστω άνευ αποδοχών- κανά τρίμηνο για να κάνω ταξιδάκια, America road trip κλπ :metalo:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#222399 Ακριβώς. Εξαρτάται τις ηλικίες βέβαια. Ας πούμε στην ηλικία μας οριακά να έχεις τίποτα παρέες με φοιτητές που θα μπορούσαν να ακουλουθήσουν εν μέρει ένα τέτοιο πρόγραμμα.

Εγώ πάντως εκτός από τους πολύ κολλητούς έχω και τις ανάλογες παρέες για κάθε άλλη ασχολία.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#222404 Ντάξει αυτό που λες εσύ προϋποθέτει εισοδήματα. Έτσι ναι, βγαίνω κι εγώ κάθε βράδυ, αρχίζω τα Rock, Bogart, Cinderalla, Opus, Albion κτλ και γνωρίζω τον αντίστοιχο κόσμο και ανοίγουμε παρτίδες.

Εγώ το πήγα στο πιο ρεαλιστικό. Δηλαδή με τη δουλειά και τα εισοδήματα που έχω τώρα, απλά να κάθομαι 2 μήνες το χρόνο. Κι ας μην πληρώνομαι αυτούς τους δύο μήνες. Είπαμε dolce vita τους μήνες της δουλειάς.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#222407 μπορείς όπως είπα και πιο πίσω να είσαι low level φυτοζωιστής

δε θα έχεις κάποια από τα πράγματα που έχεις μάθει να έχεις, αλλά δε θα ζορίζεσαι κιόλας
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#222408 Εγώ με ένα 500αρικακι το μήνα για τους 2 μήνες ξυσίματος θα ήμουν αρχηγόπουλο. Ίσα για τις βενζίνες μου, τους εξοπλισμούς των χόμπυ και τη μάσα.