Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#403201 ΔημητρηΒ, μπας και ανοιγες κανα καναλι Youtube για μαστοριες μαζι με τον Pitt? Θραύση θα κανατε εσεις, και χρυσες δουλειες ο Dimvii πουλώντας εργαλεια για τις μαστοριές... :yahoo:

Με ενα 5-10% για την ιδεα παρακαλω :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#403208
trident1971 έγραψε: μπας και ανοιγες κανα καναλι Youtube για μαστοριες

Με τίτλο : Mastroheads! :lol:
Ποσοστά δε δίνουμε, είμαστε "φαταούλες". :innocent:

BTW : Ο Pitt έχει ευρύτερο πεδίο γνώσης απο εμένα. Εγώ τον "κερδάω" μόνο στις εντυπώσεις, λόγω .... ελεύθερου χρόνου. :oops:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#403216
dimitrisB έγραψε:
trident1971 έγραψε: μπας και ανοιγες κανα καναλι Youtube για μαστοριες

Με τίτλο : Mastroheads! :lol:
Ποσοστά δε δίνουμε, είμαστε "φαταούλες". :innocent:

BTW : Ο Pitt έχει ευρύτερο πεδίο γνώσης απο εμένα. Εγώ τον "κερδάω" μόνο στις εντυπώσεις, λόγω .... ελεύθερου χρόνου. :oops:


Μα για αυτο λεμε να συνεργαστειτε! :s_howdy

Λοιπον, επεισοδια 15-20 λεπτων...
Στα πρωτα λεπτα εγω αναρωτιεμαι πως θα λυσω τα θεματα που εχει το σπιτι,
Cut στη φαση που ερωταται ο Pitt και απαντα τι πρεπει να γινει και τα υλικα,
και μετα ερχεσαι με φορμα εργασιας και κανεις τις δουλειες και εξηγεις και λεπτομερειες "τι να προσεξουμε".

ΤΡΙΑΚΟΕ ΧΙΛΙΑΔΕ ΔΙΣΚΟΙ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#403229
Pitt έγραψε:Το χτυπήσατε στη γωνία, έφυγε το εμαγιέ και άρχισε να σκουριάζει. Κάποια στιγμή θα τρυπήσει.
Ως τότε το χρησιμοποιείς άφοβα, εφόσον από την εσωτερική πλευρά του ταψιού το εμαγιέ είναι εντάξει.

Από μέσα είναι ΟΚ, μόνο στις γωνιές και περιμετρικά είναι λίγο χτυπημένο. Αν δω ότι προχωρά η ζημιά, πέταμα.

Ευχαριστώ!

< >
Άβαταρ μέλους
By otso
#403241 κατω τι ειναι; εμποτισμενο; η WPC;
οι καλεσμενοι ποσο αντεχουν διπλα στο συντριβανι προτου πανε για κατουρημα;
φανταζομαι οταν εχεις ηλικιωμενους καλεσμενους θα το κλεινεις.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#403244
dimitrisB έγραψε:
trident1971 έγραψε: μπας και ανοιγες κανα καναλι Youtube για μαστοριες

Με τίτλο : Mastroheads! :lol:
Ποσοστά δε δίνουμε, είμαστε "φαταούλες". :innocent:

BTW : Ο Pitt έχει ευρύτερο πεδίο γνώσης απο εμένα. Εγώ τον "κερδάω" μόνο στις εντυπώσεις, λόγω .... ελεύθερου χρόνου. :oops:


Όλοι ξέρουμε πόσο μετριόφρων είναι ο Δημήτρης. :s_empathy

Είμαστε μια μεγάλη παρέα και ο καθένας βοηθάει όπου μπορεί. Κι εμένα με έχουν βοηθήσει φίλοι από εδώ μέσα και αντίστοιχα, αν τύχει να γνωρίζω κάτι κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω.

No big deal... :s_dunno

otso έγραψε:φανταζομαι οταν εχεις ηλικιωμενους καλεσμενους θα το κλεινεις.


Ε, βλέπεις λοιπόν γιατί δεν σε κάλεσε; Δεν ήθελε να σου πεί να βάλεις pumpers πριν πας... :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By otso
#403247 με καλεσε αλλα ηταν 60ς παρτυ , απο αυτα που αφηνουν οι κυριοι τα κλειδια του αμαξιου σε μια πιατελα , σβηνουν τα φωτα και οι κυριες παιρνουν απο ενα κλειδι και φευγουν στο τελος με αυτον στον οποιο ανηκει το αμαξι.
εγω επειδη ειμαι παραδοσιακος και δεν τα παω αυτα δεν πηγα , εσυ ειχες παει ;
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#403253
otso έγραψε:με καλεσε αλλα ηταν 60ς παρτυ , απο αυτα που αφηνουν οι κυριοι τα κλειδια του αμαξιου σε μια πιατελα , σβηνουν τα φωτα και οι κυριες παιρνουν απο ενα κλειδι και φευγουν στο τελος με αυτον στον οποιο ανηκει το αμαξι.
εγω επειδη ειμαι παραδοσιακος και δεν τα παω αυτα δεν πηγα , εσυ ειχες παει ;


:lol:
Δυστυχώς δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Τότε ήμουν περιορισμένος στο τοπικό του 3008. :slap:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#403265
otso έγραψε:κατω τι ειναι; εμποτισμενο; η WPC;
οι καλεσμενοι ποσο αντεχουν διπλα στο συντριβανι προτου πανε για κατουρημα;
φανταζομαι οταν εχεις ηλικιωμενους καλεσμενους θα το κλεινεις.

Πλακάκι είναι και-δυστυχώς- δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ πλέον στην αγορά το ιδιο. :(
Υπάρχει όμως σε καλύτερη έκδοση (γρανιτέ), ελάχιστα πιό σκούρο , αντιολισθητικό (ελαφρώς ανάγλυφο) και 3€ ακριβότερο, στα 15€/τμ.
Λεφτά έχεις, βάλε! :iconcool:
Το συντριβάνι δεν χρειάζεται να κλείνει, υπάρχει WC + ντούς στο δώμα. Πάνε ένας -ένας και με σειρά! :innocent:

Δεν έχεις παράπονο πάντως, σου απαντάω σε όλα με ακρίβεια και λεπτομερώς.
Όπως κι εσύ, σε όλους μας ! :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#403280
Pitt έγραψε:
otso έγραψε:με καλεσε αλλα ηταν 60ς παρτυ , απο αυτα που αφηνουν οι κυριοι τα κλειδια του αμαξιου σε μια πιατελα , σβηνουν τα φωτα και οι κυριες παιρνουν απο ενα κλειδι και φευγουν στο τελος με αυτον στον οποιο ανηκει το αμαξι.
εγω επειδη ειμαι παραδοσιακος και δεν τα παω αυτα δεν πηγα , εσυ ειχες παει ;
p

:lol:
Δυστυχώς δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Τότε ήμουν περιορισμένος στο τοπικό του 3008. :slap:


Δεν άφηνε και χρόνο για τίποτα άλλο το συγκεκριμένο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#403299 ωχ αυτό ηταν φααααααππππ!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#403438 Ε, δίκιο έχει. Είχαμε τόσες συναντήσεις, φαγοπότια και εκδρομές, που να μείνει χρόνος... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#403439 Ναι, τα στρώματα ανάλογα και με τα υλικά τους υποτίθεται ότι μετά από 5-10-20 χρόνια έχουν καταπονηθεί, γεμίσει ακάρεα και είναι λάθος και μηχανικά αλλά και από πλευράς υγιεινής.

Ανάλογα με το στρώμα και η ανάγκη για περιστροφή ή αναστροφή. Το 2 εβδομάδες είναι απλά υπερβολικό θα έλεγα κάθε 1-3 μήνες είναι το σύνηθες.
Μερικά έχουν μόνο μία επιφάνεια οπότε προβλέπεται μόνο περιστροφή ενώ άλλα έχουν διαφορετικές επιφάνειες, μία για χειμώνα και μια για καλοκαίρι (οπότε αναστροφή κάθε 6 μήνες και περιστροφή συχνότερα).
Εμένα που το στρώμα ζυγίζει περί τα 53 κιλά η περιστροφή του είναι εργολαβία.... ευτυχώς έχει μόνο μία επιφάνεια ύπνου και δε θέλει αναστροφή...

Για αυτούς που τη βρίσκουν ιαπωνικά στο πάτωμα, υπάρχουν και στρώματα που είναι όσο σκληρά θέλεις ακόμα κι αν είναι πάνω σε κρεβάτι. Επειδή το έζησα για κάποιο διάστημα το σήκω από το πάτωμα και λιγότερο το πέσε στο πάτωμα είναι αρκετός μπελάς (ιδίως αν είσαι κουρασμένος, άρρωστος κλπ).
Άβαταρ μέλους
By otso
#403443
Pitt έγραψε:Ε, δίκιο έχει. Είχαμε τόσες συναντήσεις, φαγοπότια και εκδρομές, που να μείνει χρόνος... :shifty:


λογικο ηθελε να το ευχαριστηθει μετα την bmw
εδω βλεπουμε την μπεμβε του πιττ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#404670 Ψιλοάσχετη ερώτηση αλλά αφορά μετακόμιση σπιτιού.

Που πουλάνε χαρτόκουτα ρε αδέρφια? Σε τι είδους καταστήματα? Bubble wrap & νάιλον βρήκα σε χρωματοπωλείο, μαγαζί με εργαλεία και τέτοια.

υγ. Λύσεις μεταχειρισμένων από σούπερ μάρκετ αποκλείονται.