Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#399947 προσεξε τον γιατι εχει για χομπι να αρμεγει γυναικες και να πινει το γαλα τους , ειναι και αχορταγος ο αθεοφοβος
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#399949 Δεν είναι η δική μου η γυναίκα σπίτι, ας κάνει ό,τι θέλει λοιπόν. Είναι βέβαια και η μάνα της :inlove: μου. Ελπίζω να διαλέξει σωστά ο kovathe, δεν είναι να του έχεις εμπιστοσύνη σε κάτι τέτοια, με τόσα αυγά που τρώει, έχει θολώσει η κρίση του.
:help: :lipsealed: :(
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#399959
g8777 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Την τηλεόραση την ακύρωσα, δεν συμφωνούσε η :inlove: για το ποσό.
Καλύτερα, δεν βλέπουμε παρά ταινίες και Vodafone TV.



-Μωρο μου, σκεφτομαι να αγορασουμε τηλεοραση , να βλεπεις Αρχονταρικι που τοσο...

(Σηκωνει το χερι σε θεση Talk to the hand)

-Πιατα;
-Ετοιμα, 2 χερια κιολας.
-Χαλακι εξωπορτας;
-Τιναξα.
-Λεκανη;
-Χειρουργειο.
-Ρουχα;
-Με τσακιση, οπως σου αρεσουν, εβγαλα και την Singer και εκανα ενα patch στο σωβρακο μου, δεν νομιζω να παιρνει και αλλο ομως, θα ανοιξω και ενα δευτερο απο την συσκευασια.
-Εχεις 1 λεπτο.

(Σκουπιζει τα χερια του στην ποδια, ισιωνει το φακιολι)

-Να , ελεγα να παιρναμε μια καινουργια τηλεοραση, αυτη που εχουμε ειναι τοσο ανταξια για να υμνησει το μεγαλειο σου.
-Καλα το πας, ποσο θα ΜΟΥ στοιχισει;
-Ε μην παρουμε φθηνοτερη απο τους mjacobαιους..Κανα χιλι..

(Παταει το κοκκινο κουμπι στην συσκευη που ειναι διπλα της. Ανοιγει η εξωπορτα, ειναι ο Κοβαθε. Του ξεμπερδευει τ αντερα γιατι ειχαν μπλεχτει. Φευγει. Total time: 26 sec.)

(Ερχεται, τον αγκαλιαζει . Η σκηνη θυμιζει το Συμπλεγμα του Λαοκοοντα.)

-Λοιπον;
-Εχθεις θικιο μωθακι μου. Γχουχγκουχγκουχ (αιμοπτυση, βγαινει και ενας βραχιονας απο Persol). Που να θρεθουμε θωρα. :inlove:
-Φορεβερ;
-Ενθ εβεθ.

(Βγαζει απο την τσεπη της μια κροκετα, του την βαζει στο στομα.Σηκωνεται, καθεται στην πολυθρονα της, διαλεγει ενα χοντρουλικο αρουραιο απο την γυαλα, πειναει.Ηταν μια καλη μερα. )


Hall of fame :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#402913 Πηρα ένα email από Media Strom ότι το στρωμα που αγορασα πριν 10 χρονια είναι για πεταμα και θα πρεπει να παρω καινουριο. Παιζει κατι τετοιο? Αλλαζετε στρωματα κάθε 10 χρονια??
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#402984 Το χτυπήσατε στη γωνία, έφυγε το εμαγιέ και άρχισε να σκουριάζει. Κάποια στιγμή θα τρυπήσει.
Ως τότε το χρησιμοποιείς άφοβα, εφόσον από την εσωτερική πλευρά του ταψιού το εμαγιέ είναι εντάξει.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#403002
RXristos έγραψε:Εμενα αυτο μετα απο δυο χρονια χρησης εχει "κατσει" και το καλοκαιρι γινομαι μουσκεμα! Πρεπει να βρω κατι αλλο για το καλοκαιρι...

< >

Το στρώμα πρέπει κάθε 2 εβδομάδες να το γυρνάμε ανάποδα, μετά πάνω κάτω κτλ.

Το μαξιλάρι κάνει τη μεγαλύτερη διαφορά για τον αυχένα...

Τώρα που ήμουν 5 μέρες Κρήτη πριν 1 εβδομάδα, με ρωτά ένα παλικαράκι 20 ετών πως να κοιμάται κτλ για τη μέση. Αυτός έβγαλε το κρεβάτι από το δωμάτιο κ κοιμάται στο πάτωμα. Πέρασαν όλα τα προβλήματα λέει !

Γενικά τα αυχενικά προβλήματα χρήζουν προσοχής. Ειδικά αν υπάρχει κ κάποια πάθηση ρευματικής μορφής. Πριν 3 εβδομάδες χειρουργήσαμε ενδοσκοπικά συνάδελφο ειδικευόμενο στον αυχένα για κήλη. Μέσα σε 3 μέρες είχε πάρεση 3/5 στην απαγωγή του άνω άκρου κτλ. Ευτυχώς ο πόνος πέρασε μετά το χειρουργείο κ η πάρεση κάπως φαίνεται να βελτιώνεται με ελεκτροθεραπεία κτλ. Ο,τι μπορείτε να κάνετε, κάνετέ το...

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#403012
dimitrisB έγραψε:Για την "περιστροφή" του στρώματος , υπενθυμίζω:
viewtopic.php?f=9&t=143&p=101906&hilit=King+koil#p101906
:

μπράβο, είχε ξαναγίνει η συζήτηση...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#403163 Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Φωτό απ΄το roof garden (120 τμ).
Τα 2 σαλονάκια ήταν του Carrefour, σε περιόδους προσφορών στα 350€ περίπου το σετ (2010) και η τραπεζαρία απ΄το Pallet stores, στα 550€ (2012) σε προσφορά. Σαν ξύλινα, έχουν τα "θεματάκια" τους, θέλουν σκέπασμα με καλύμματα 4-5 μήνες το χρόνο και ενίοτε συντήρηση.
Το συντριβάνι ήταν "αξεσουάρ" στον παλιό κήπο που είχαμε, όπως και το επιτοίχιο ανάγλυφο, αγορασμένα το 1993 (έχει αλλαχτεί 1 φορά το μοτέρ νερού και 2 φορές η λάμπα, η σημερινή είναι με 3 led που εναλλάσσουν χρωματισμούς RGB , μεμονωμένα ή ανάμικτα )
Και τέλος, υπάρχουν πολλά διακοσμητικά που μπαίνουν σε "ειδικές περιστάσεις" (μερικά φαίνονται ήδη ) , όπως φαναράκια- μικρές ανθοστήλες με τεχνητά λουλούδια για την τραπεζαρία, τα τραπεζάκια κλπ, κλπ. , ενώ υπάρχουν μαξιλάρια για όλα τα καθίσματα, ακόμα και για τα παγκάκια, αλλά συνήθως τα αποθηκεύουμε στην ντουλάπα του δώματος, για να μην τα καίει ο ήλιος.
:)

Επειδή όμως όλα αυτά είναι ...ωραία να τα βλέπεις, αλλά καθόλου αστείο να τα έχεις σε καθημερινή τάξη και να τα συντηρείς , ας θυμίσω ότι είχε γίνει συζήτηση περί υπερβολών στις "δηλώσεις" μου , στο ίδιο τοπικό ==> εδώ.
Πχ: Ο χώρος θέλει σκούπισμα απ΄τα φύλλα τουλάχιστον κάθε 2 ημέρες, πέραν του χρόνου για την ενασχόληση με τα λουλούδια. Kαι βέβαια, όχι για λόγους καθαριότητας και επειδή "μυγιαζόμαστε" απ΄τη σκόνη, αλλά για το πλέον απλό: Να μη βουλώσουν οι υδρορροές.
Επομένως : Εξω απ΄το χορό, πολλά τραγούδια λέμε! Και αν αδιαφορείς-βαριέσαι , σε 5-10 χρόνια δε θα΄χει μείνει τίποτε "όρθιο" ! :oops:

ΥΓ: Σχόλιο : - Ας μην το (τα) ΄φτιαχνες ! :rtfm:
Απάντηση : - ΠΡΙΤΣ! :lol: