Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#404671 Praktiker έχει ειδικές κούτες για μετακόμιση που αντέχουν πολύ βάρος.... περίπου 1 € τη μία τις είχα πάρει πριν δύο χρόνια...

https://www.praktiker.gr/m/c/syskeyasia-metakomisi-131


< TAB 2 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#404772 ειδη συσκευασίας γκουγκλησε.
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#404803
elteo έγραψε:Δεν με βολεύει το Πρακτικερ. Ειναι σχετικά μακρυά μου. :(


Έχει και online shop.....εάν σε συμφέρουν τα μεταφορικά :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#404825
Dimitris_P έγραψε:Γιατί όχι ΝΟΥΝΟΥ:


Δεν βολεύουν, είναι μικρές για μετακόμιση. Θα πρέπει να γεμίσω 50 τέτοιες που λέει ο λόγος. :lol:
Δεν πρόκειται να παρακαλάω για κούτες σε ΣΜ. :rtfm: Μία φορά ζήτησα παλαιότερα και ήθελε να μου πουλήσει κάτι χάρχαλα για 1 ευρώ την μία. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By elvet
#404860
rx8_drifter έγραψε:ρε τζί, με τί εχουμε μπλέξει εδω πέρα? Νουνού λεει ο άλλος

Εικόνα

:s_shout :s_shout :s_shout

πω πω τέτοιες κούτες κρατούσε ο Μανούσος Γρυλλάκης :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#405156 Ας τους να λένε. Οι κούτες Νουνού είναι δεκαετίες δοκιμασμένες. Μικρές μεν αλλά πιο ευέλικτες. Φαντάζομαι ότι την μετακόμιση θα την κάνεις μόνος σου με τ αμάξι και όχι με μεταφορική. Επίσης μπλε σακούλες ΙΚΕΑ για μικρομαλακιτσες
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#413924 Τώρα, ρωτάω και ένα δικό μου θέμα, που δεν γνωρίζω αν έχει ειδική κατηγορία για να μπει, αλλά άπτεται της υγείας.

Θέλω να αγοράσω καινούργιο διπλό στρώμα για το κρεβάτι. Με λογικό κόστος - δηλαδή κάτω από 1000€ - και με δεδομένο ότι προσπαθώ να αγοράσω κάτι από ελληνική εταιρεία - για στήριξη της χώρας, πράγμα άγνωστο στον κόσμο - έχετε κάποια πρόταση να κάνετε; Προτιμώ να είναι μέτριας σκληρότητας, δηλαδή ούτε αυτά με τα δεμένα ελατήρια (bonnel ή κάπως έτσι τα λένε) που νιώθεις ότι ξάπλωσες πάνω σε F1, αλλά ούτε και αυτά με τα latex που νομίζεις ότι διασχίζεις το Αιγαίο με το "Αίολος Κεντέρης" και 4+Bf (με 4Bf πήγαινε βάρκα γιαλό).

Ψάχνω αξιοπιστία και αντοχή στον χρόνο: να μην μου μείνει στο χέρι σε 5 χρόνια + 1 ημέρα, όταν λήγει η εγγύηση δηλαδή. Επίσης, ψάχνω να έχει σωστή δομή και να βοηθά να κοιμάσαι ξεκούραστα, αν και η γυναίκα προτιμά τελείως σκληρά κρεβάτια, αλλά μετά γκρινιάζει, αν αρχίσω να γυρίζω και την ενοχλώ.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413967 Στην κατηγορία τιμής που ψάχνεις, ξεχνάς την Coco-mat και από τις μεγάλες εταιρείες του χώρου πας είτε στην Elite Strom είτε στην Media Strom. Υπάρχει και η Candia Strom που πλέον δεν ξέρω τι βγάζει.
Φυσικά, υπάρχουν και πολλοί μικρότεροι κατασκευαστές.
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως θα πρέπει να πας να τα δοκιμάσεις, αλλιώς δεν βγάζεις συμπέρασμα. Και να το κάνεις με το πάσο σου χωρίς να βιάζεσαι.

edit mod. Οι δημοσιεύσεις θα μεταφερθούν σε λίγο σε κατάλληλο τοπικό.[mod]
Άβαταρ μέλους
By edmond
#413971 Ένα στρώμα δεν μπορεί πρακτικά να δοκιμαστεί. Άντε και έκατσες λίγο να δείς πόσο μαλακό είναι, άντε να...χοροπηδήξεις λίγο να δείς ξανά πόσο μαλακό είναι. Άντε και να ξαπλώσεις να δεις χοντρικά τι παίζει. Ο εγκέφαλος θέλει περίπου 1 εβδομάδα για να συνηθίσει τον ύπνο (την ξεκούραση στην ουσία που προσφέρει αυτός στο σώμα) σε ένα διαφορετικό στρώμα απο αυτό που έχει μάθει να βολεύεται κάποια -συνήθως- χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By djalma
#414020
elteo έγραψε:Ψιλοάσχετη ερώτηση αλλά αφορά μετακόμιση σπιτιού.

Που πουλάνε χαρτόκουτα ρε αδέρφια? Σε τι είδους καταστήματα? Bubble wrap & νάιλον βρήκα σε χρωματοπωλείο, μαγαζί με εργαλεία και τέτοια.

υγ. Λύσεις μεταχειρισμένων από σούπερ μάρκετ αποκλείονται.


Φαρμακεία έχεις στην γειτονιά σου; Έχουν συνήθως και δεν πρόκειται να ζητήσουν και χρήματα :iconcool: