Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496150 Stefan FYI ο Ανδρεάδης στο χρήμα που έδωσες έχει την παρακάτω υπερπαραγωγή

https://www.homestores.gr/furniture/sof ... paros.html

Δεν ξέρω αν χωράει βέβαια σπίτι σου. :lol:

Αυτός που έβαλες στο λύγγα μου φαίνεται λίγο μικρός για 1.000 ευρά.
Εννοείς αυτό το στυλ μεγαλύτερο;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496153 Στον Ανδρεάδη βρέθηκα βασικά γι' αυτόν αυτόν αλλά δε με ικανοποίησε. Εγώ οι μαξ διαστάσεις που μπορούσα να βάλω ήταν 280χ2+ οπότε αυτός ο γκράντε που έβαλες δε μου κάνει. Δυστυχώς δε χωράει σχήματος Π στο σπιτι.

Αυτός που πήρα τελικά είναι 2.5χ2 και με βάθος 90εκ και όχι 1μ που είναι οι περισσότεροι. Νομίζω είναι πιο βολικοί οι 90εκ εάν δεν είσαι πρώτο μπόι. Είχα τσεκάρει σε άλλη φάση με γκόμενα στο 1.60 και τα ποδαράκια της δεν πάταγαν κάτω αν ήθελε να ακουμπήσει πλάτη πίσω σε βάθους 1μ.

Πάντως από ΙΚΕΑ θα πάρω τελικά ελάχιστα πράγματα. Υπάρχουν απείρως οικονομικότερες και ποιοτικότερες επιλογές στα πάντα. Όρεξη να έχεις να γυρνάς. Χθες φόρτωσα τη μάνα μου που είναι γατόνι σ' αυτά και γράψαμε 120χλμ μέσα στην Αθήνα αλλά κάναμε δουλειά όμορφα και περιποιημένα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496157
Πάντως από ΙΚΕΑ θα πάρω τελικά ελάχιστα πράγματα. Υπάρχουν απείρως οικονομικότερες και ποιοτικότερες επιλογές στα πάντα


Very true.

Πάντως προσωπική μου γνώμη να μην ανοιχτείς σε πολύ ακριβές επιλογές για πράγματα που 99% στο μέλλον μπορεί να τσινήσει η κυρία Stefan.
Πχ τραπεζαρία

Εγώ και έπιπλα κουζίνας που έβαλα αναγκαστικά καινούρια, έχω στανταράκι ότι στο μέλλον θα πέσει παντόφλα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496160 Ότι πήρα ήταν απ' το μεσαίο ράφι εκτός από τα ηλεκτρικά στα οποία καμία κυρία Στεφάν δε θα έχει λόγο. Κι αυτό είναι δέσμευση. :shifty:

Τα έπιπλα ούτως ή άλλως έχουν τον περιορισμό του εκάστοτε χώρου οπότε τα έχω πάρει με σχετικά βραχύ ορίζοντα. Θεωρώ δεδομένο ότι και σε ένα χρόνο να μετακομίσω, πιθανότητα θα χρειαστούν όλα αλλαγή. Προσωπικά θα είμαι πολύ ικανοποιημένος εάν βγάλουν την επόμενη 5ετία που είναι ηλικιακά κρίσιμη για αποφυγή παντρειάς. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496200 Stefan έχεις ασχοληθεί με το θέμα πόστερ;

Θέλω να κάνω καστομιά τεράστιο πόστερ για να ντύσω τοίχο και μου έχουν πει την sticky.
Είδα κάτι ωραία μεταλλικά που πόσταρες σε άλλο τοπικό.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496216 Κοίτα εγώ πάνω από το κρεβάτι μάλλον θα βάλω αυτό. Πήρα δοκιμαστικά ένα μικρούλι που μάλλον θα το δώσω δώρο από εκεί και σε 3 μέρες ήταν εδώ με DHL.

Σκέφτομαι και ένα multi frame σε άλλο τοίχο μικρότερο που θα χει μέσα μικρά πόστερ από iconic μουσικά άλμπουμς. Δεν έχω τρελαθεί πάντως με ότι έχω βρει μέχρι στιγμής. Τις εκτυπώσεις πάντως θα μου τις φτιάξει κολλητός τυπογράφος.

Πχ https://www.etsy.com/listing/181251546/collage-picture-frame-multiple-pictures?ref=shop_home_active_47

Αυτοί στη sticker σου φτιάχνουν καστομιά ότι τους πας σε ότι διάσταση θες? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496223 Δεν έχω ασχοληθεί αλλά αυτό με ενδιαφέρει.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#496288 Για μένα το πιο βασικό στον καναπέ είναι όταν αράζω να ακουμπάει το κεφάλι μου πίσω. Αλλιώς δεν μπορείς να χαλαρώσεις, απλά κάθεσαι. Δυστυχώς οι περισσότεροι καναπέδες είναι πολύ χαμηλοί πίσω, στην πλάτη.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#496296
EDDIE_147 έγραψε:Stefan έχεις ασχοληθεί με το θέμα πόστερ;

Θέλω να κάνω καστομιά τεράστιο πόστερ για να ντύσω τοίχο και μου έχουν πει την sticky.
Είδα κάτι ωραία μεταλλικά που πόσταρες σε άλλο τοπικό.



https://www.ayrtonsennashop.com/en/coll ... nts/c-215/

Εχει και 20% εκπτωση λογω γενεθλιων!!
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#496393
sknipper έγραψε:Για μένα το πιο βασικό στον καναπέ είναι όταν αράζω να ακουμπάει το κεφάλι μου πίσω. Αλλιώς δεν μπορείς να χαλαρώσεις, απλά κάθεσαι. Δυστυχώς οι περισσότεροι καναπέδες είναι πολύ χαμηλοί πίσω, στην πλάτη.

Ισχύει, αλλά γενικά θα ήταν άσχημο να έχουν τόσο ψηλή πλάτη.

Παίζουν πατέντες πάντως είτε με "διπλα" κάπως συνδεδεμένα μαξιλάρια που μπορείς να τα βάλεις έτσι ώστε να αράζεις και να ακουμπάει το κεφάλι σου (χωρίς να φεύγουν), είτε με προσκέφαλο που εκτείνεται/αναδιπλώνεται όταν το θες.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#496396
Geo f1 έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Stefan έχεις ασχοληθεί με το θέμα πόστερ;

Θέλω να κάνω καστομιά τεράστιο πόστερ για να ντύσω τοίχο και μου έχουν πει την sticky.
Είδα κάτι ωραία μεταλλικά που πόσταρες σε άλλο τοπικό.



https://www.ayrtonsennashop.com/en/coll ... nts/c-215/

Εχει και 20% εκπτωση λογω γενεθλιων!!


Έλεος με τον κάφρο μακαρίτη :vava: :vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#496438
Geo f1 έγραψε:Σεβασμος μπομπο


Όσο σεβασμό έχω σε ένα επαγγελματία οδηγό επικαθήμενο έχω και στον μακαρίτη

Ήρεμα γιατί θα φάω δυο σπέσιαλ πίτσες μπροστά σου και σε θα σου δώσω ούτε μανιτάρι :rtfm: