Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#801 Κάνω εγώ την αρχή σαν κάτοχος Lumia 930
Εδώ θα λέμε τα πάντα για τα αγαπημένα μας live tiles

Εικόνα
Photo by LG G3 Deleted User 1
Τελευταία επεξεργασία από Giuseppe Busso και 04 Σεπ 2014, 16:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#860 Και σκέφτηκα να ανοίξω θέμα, αλλά το άφησα για σένα... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#1390 :inlove: :inlove: :inlove:

Εικόνα
Nokia Lumia 920. 1,5 χρόνο τώρα όλα βαίνουν καλώς! :s_thumbsup
Giuseppe είσαι ευχαριστημένος με την κάμερα?
Στα σοβαρά υπόψιν προς αγορά: Lumia 930 και Lumia 1020(λόγο Glance Screen)
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#1468 Έχουμε και τα νέα 730/735 και 830...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#1505
nomarxis έγραψε:Giuseppe είσαι ευχαριστημένος με την κάμερα?
Στα σοβαρά υπόψιν προς αγορά: Lumia 930 και Lumia 1020(λόγο Glance Screen)


Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την camera. Νομίζω είναι η καλύτερη που είχα ποτέ σε smartphone.
Το 1020 έχει ακόμη καλύτερη camera αλλά στερεί έναντι του 930 στο υπόλοιπο hardware.
Ζεις και χωρίς Glance Screen και κάνοντας μια μικρή υποχώρηση στην camera, δεν θα έχεις την top αλλά την Νο2, overall το 930 είναι καλύτερο τηλέφωνο.


Edit:
http://www.wpcentral.com/lumia-denim-fi ... -microsoft
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#2144 παιδια δεν βρηκα πιο καταλληλο τοπικο για να κανω αυτη την ερωτηση.Εαν υπαρχει ας μετακινηθει.
πως μπορω να μεταφερω καποια αποθηκευμενα μυνηματα απο το κινητο μου σε καποια δισκετα-στικακι κατι αλλο?
υπαρχει καποιος τροπος?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#6688
dimviii έγραψε:παιδια δεν βρηκα πιο καταλληλο τοπικο για να κανω αυτη την ερωτηση.Εαν υπαρχει ας μετακινηθει.
πως μπορω να μεταφερω καποια αποθηκευμενα μυνηματα απο το κινητο μου σε καποια δισκετα-στικακι κατι αλλο?
υπαρχει καποιος τροπος?


κανεις δεν γνωριζει κατι? :s_cry
Άβαταρ μέλους
By 007
#6894 Δοκιμασε μεσω bluetooth

You can transfer text messages over Bluetooth using the Transfer my Data app on your new phone. You can use the appropriate software to store your multimedia messages, notes, browser bookmarks, and DRM-protected music and videos and their licenses on your computer.
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#6915 Από μπαταρία και από θερμοκρασία τί λέει το 930? (η τιμή του ακόμα υψηλή)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#6923
007 έγραψε:Δοκιμασε μεσω bluetooth

You can transfer text messages over Bluetooth using the Transfer my Data app on your new phone. You can use the appropriate software to store your multimedia messages, notes, browser bookmarks, and DRM-protected music and videos and their licenses on your computer.

δεν τα εχω καταφερει,βρηκα λυση ομως στο Γερμανο.Μπορουν να τα μεταφερουν και να τα αποθηκευσουν.
Ευχαριστω παντως!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#6930
Cosmonaut21 έγραψε:Από μπαταρία και από θερμοκρασία τί λέει το 930? (η τιμή του ακόμα υψηλή)


http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_930-review-1107.php

Μέτρια μπαταρία βλέπω.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#7181
Cosmonaut21 έγραψε:Από μπαταρία και από θερμοκρασία τί λέει το 930? (η τιμή του ακόμα υψηλή)


Με τη full χρήση που του κάνω, μου βγάζει +/- 20 ώρες. Όμως μιλάμε για χρήση και όχι αναμονή, αλλιώς περνάς και 24ωρο.
Εγώ κάθε βράδυ στις 12 το βγάζω στο 100% από τη φόρτιση, το πρωί στις 6 που ξυπνάω το βρίσκω στο 96% και το φορτίζω στις 20.00 περίπου με 15-25% μπαταρία.

Περί θερμοκρασίας: Από την 1η στιγμή του πέρασα την Developer Preview και θερμαινόταν αρκετά. Μετά από 10 μέρες η αρχική developer preview πήρε update και το θέμα της υψηλής θερμοκρασίας εξαλείφθηκε σχεδόν καθολικά.
Υπενθυμίζω όμως ότι το εν λόγω smartphone έχει μεταλλικό περίβλημα που είναι καλός αγωγός της θερμότητας και το ζέσταμα γίνεται ευκολότερα αντιληπτό και ενοχλητικό σε σχέση με ένα πλαστικό κινητό.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#7270 http://www.anandtech.com/show/8441/noki ... 930-review

Για όποιον έχει όρεξη για διάβασμα, το παραπάνω λινκ προσφέρει μια εξονυχιστική ανάλυση του Lumia 930.