Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#528847
REALZEUS έγραψε:
theo13 έγραψε:αρβύλες μου που διαλύθηκαν σε μια φωτιά; Μαντέψτε.
Δε μου χορήγησαν καινούριες γιατί δεν υπάρχουν στις αποθήκες και πήγα και τις έφτιαξα με καινούριες σόλες και όσο βγάλουν


Τα άρβυλα είναι μεγάλο πρόβλημα. Προσωπικά αγόραζα του εμπορίου, που ήταν πολύ καλύτερα των υπηρεσιακών, της χορηγήσεως.


Αυτά που χορηγεί η Υπηρεσία είναι πολύ καλά αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν μας χορηγεί. Απ την άλλη μπορώ να βρώ και απ το εμπόριο πιο καλά και πιο ελαφριά αλλά μιλάμε για 250+ €
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#528851 Ναι, σε νιώθω απόλυτα. Εγώ έκανα κάτι άλλο. Έπαιρνα κάτι λίγο φτηνότερο, με Gore-Tex πάλι, και απλά το άλλαζα νωρίτερα. Έτσι είχα πάντα σχετικά καλά άρβυλα. Πλην επιθεωρήσεων. Εκεί αναγκαστικά φορούσα της χορήγησης. :lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#528855
REALZEUS έγραψε:Ναι, σε νιώθω απόλυτα. Εγώ έκανα κάτι άλλο. Έπαιρνα κάτι λίγο φτηνότερο, με Gore-Tex πάλι, και απλά το άλλαζα νωρίτερα. Έτσι είχα πάντα σχετικά καλά άρβυλα. Πλην επιθεωρήσεων. Εκεί αναγκαστικά φορούσα της χορήγησης. :lol:

Τωρα φορας σαγιοναρες ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#528858
bibendum έγραψε:Μπραβο στον Κωστα Μπακογιαννη πιυ εσπευσε και εκκένωσε τα χωρια. :shifty:

< >
Τον έχει εκπαιδεύσει σωστά ο αγαπημένος του θείος, ο Κυριάκος! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#528896
italakias έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Ναι, σε νιώθω απόλυτα. Εγώ έκανα κάτι άλλο. Έπαιρνα κάτι λίγο φτηνότερο, με Gore-Tex πάλι, και απλά το άλλαζα νωρίτερα. Έτσι είχα πάντα σχετικά καλά άρβυλα. Πλην επιθεωρήσεων. Εκεί αναγκαστικά φορούσα της χορήγησης. :lol:

Τωρα φορας σαγιοναρες ;


Τώρα είμαι πια πολίτης και φοράω ό,τι μου κατέβει!!!
Άβαταρ μέλους
By theo13
#528914
REALZEUS έγραψε:Ναι, σε νιώθω απόλυτα. Εγώ έκανα κάτι άλλο. Έπαιρνα κάτι λίγο φτηνότερο, με Gore-Tex πάλι, και απλά το άλλαζα νωρίτερα. Έτσι είχα πάντα σχετικά καλά άρβυλα. Πλην επιθεωρήσεων. Εκεί αναγκαστικά φορούσα της χορήγησης. :lol:


Πέρυσι μόλις μου διαλύθηκαν και μέχρι να τις φτιάξω φόρεσα άρβυλο Ε.Σ.

Έκλαψα :vava: Παρόλο που έβαλα πάτους για πεζοπορία δεν βελτιώθηκαν.

Τελικά η λύση θα είναι να αγοράσω. Το κακό με εμάς είναι ότι η τιμή τους ανεβαίνει λόγω πιστοποιήσεων για πυρόσβεση, αντίσταση σε ρεύμα, χημικούς παράγοντες κλπ. Δεν λυπάμαι τα λεφτά αλλά είναι το γαμώτο ότι τα πληρώνουμε όλα μόνοι μας.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#528985
theo13 έγραψε:είναι το γαμώτο ότι τα πληρώνουμε όλα μόνοι μας.


Δυστυχώς!!! :( Δεν γράφει πλέον και ο gianik για να τα πει. Αγοράζουν αλεξίσφαιρα, ακόμα και όπλα-πυρ/κα, από την τσέπη τους. Βέβαια όταν πρόκειται για την ζωή ή την αρτιμέλειά σου, θα τα δώσεις και θα πεις κι ένα τραγούδι... :oops:
Άβαταρ μέλους
By theo13
#529028
kubiak έγραψε:Δεν παύει όμως να είναι ξεφτίλα...


Δυστυχώς είναι όμως ο κανόνας.

Ξεφτίλα είναι και τα Χsara των 900.000+ χλμ. όπως και τα Steyr 40 ετών που τα χρυσοπληρώνουμε σαν πολίτες.

Η άποψη μου είναι ότι αν θες να λέγεσαι σοβαρό κράτος πρέπει οι υπηρεσίες που αφορούν άμεσα την ασφάλεια του πολίτη να είναι αστακοί. Ε.Δ., ΕΛ.ΑΣ. , Π.Σ. , Λ.Σ., Ε.Κ.Α.Β. πρέπει να είναι μόνιμα τέλεια εξοπλισμένα. Το όφελος είναι άμεσο για τον πολίτη και φαίνεται (για πούμε και για το πολιτικό όφελος :thumbsdown: )
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#529036 περιμενεις εσυ τωρα μια ελληνικη κυβερνηση να χαλασει λιγα εκκ ωστε ο πολιτης να νιωθει πιο ασφαλης?
Άβαταρ μέλους
By DAP
#529042
georgetz έγραψε:^
Γιατί παιδεύεσαι και δε βάζεις κατευθείαν τα δελτία τύπου της κυβέρνησης ? :lol:


Εστω οτι ειναι το δελτιο τυπου του ΣΥΡΙΖΑ...Λεει αληθεια η οχι;Και πως θα διασταυρωθει η οποια ,θετικη η αρνητικη,απαντηση;