Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#140912
Anonymous Founder έγραψε:Ευτυχώς ήσουν αναλυτικός και μας έπεισες για το πόσο γεμάτη είναι η μέρα σου...
Το πιο γαμάτο είναι πως πέραν του σκυροδέματος που διαβρώνεται, δεν είχαμε την χαρά να δούμε μέχρι στιγμής αυτόν τον εργασιακό οργασμό να αντανακλά και στο φόρουμ, πολύ κρυψίνους και εχέμυθος μας βγήκες...



Που έγραψα μωρέ μπαφλαμα οτι το σκυρόδεμα διαβρώνεται ;

Στην ηλικία μου κατα δικια σου δήλωση ακομα παλεύεις να περάσεις μαθηματα... :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#140913 Ναι, τρελές αποτυχίες στην ζωή μου, αλλά τουλάχιστον εγώ το ξέρω και το παραδέχομαι.
Ενώ κάτι άλλοι τύποι, το τίποτε το θεωρούν επίτευγμα...
Δεν αναφέρομαι σε εσένα, εσύ φυσικά απέδειξες πως έχεις κάνει φοβέρα και τρομερά πράγματα...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#140930
red_monster έγραψε:
italakias έγραψε:Αμα σε καβαλησουν τα χρεη ειτε γιατι δεν πανε καλα οι δουλειες,ειτε γιατι κανεις λαθος κινησεις,τοτε ειναι δυσκολο να ελεγξεις την κατασταση.
Πεφτεις να κοιμηθεις και ξαφνικα στις 3 τα μεσανυχτα πεταγεσαι αποτομα κανοντας βολτες μεσα στο σπιτι,επειδη πρεπει να πληρωσεις καποιες χιλιαδες λεφτα ή κινδυνευεις να χασεις την επιχειρηση σου.
Ενας ανθρωπος που αντιμετωπιζει σοβαρα οικονομικα και επαγγελματικα προβληματα ,δεν εχει ορεξη κοκκινο τερας να ασχολειται με προπονησεις και διατροφες.Αυτα ειναι χομπι για αργοσχολους που δεν εχουν τι να κανουν να γεμισουν την ημερα τους .
Σορι αλλα αυτη ειναι η αληθεια. :s_yes



Θα προσπαθήσω να σου δώσω μια φιλική συμβουλή παρόλο που έχω -πιθανό- λιγότερα από τα μισά σου χρόνια... :rtfm:

Είναι σημαντικό στη ζωή, που και που, να σταματάμε, να πατάμε ένα pause, να παραδεχόμαστε οτι τα έχουμε κάνει όλα πουτάνα και να προσπαθούμε να κάνουμε ένα restart... Καλό και εύκολο να μας φταίει πάντα η κυβέρνηση, οι Γερμανοί, ο Λαφαζάνης και ο Μπομπ ο σφουγγαράκης δεν λέω, αλλά μερικοί μερικοί είστε μεγάλα παιδιά και καταντάει λίγακι γραφικό (προφανώς δεν το λέω μόνο για εσένα)

Αυτό προφανώς στο λέω εγώ ο αργόσχολος που δεν έχω έννοιες παρόλο που επέλεξα να γίνω ΕΕ σε μια από τις χειρότερες εποχές της μεταπολίτευσης εργαζόμενος κάνα 10 ωράκι ημερησίως (και Σάββατάκια καρδιά μου :inlove: ) σε γραφείο/εργοτάξιο ενώ παράλληλα παρακολουθώ/διαβάζω για καθημερινό MSc στο ΕΜΠ... :s_whiteflag :s_whiteflag . Τι είναι οι 13 δεσμευμένες ώρες ημερησίως + τις μετακινήσεις και πιθανό διάβασμα καρδιά μου ? :s_roses


Εκτός αν εννοείς το αργόσχολος όπως το περιγράφει ο Αρκάς :lol:

Βασικα υπαλληλος γραφειου εισαι και κολλας ΤΕΒΕ .
Καμια απολυτως σχεση με τις σκοτουρες του μαγαζατορα ή του ΕΕ που ψαχνει να βρει μεροκαματο να ζησει.

Συμφωνοι,δεν εισαι απο αυτους που καθονται ολη μερα στον καναπε ,οποτε την λεξη αργοσχολος την παιρνω πισω.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#140941 Απορώ πως δεν τον ρώτησε ακόμα κανένας αν έχει χρόνο να ζμπρώχνει :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#140947 Δεν ρωτάμε αυτονόητα πράγματα, είναι λογικό πως σπρώχνει και μάλιστα αρκετές φορές την ημέρα. Εδώ τόσα και τόσα άλλα πράγματα κάνει, εκεί θα κολλήσει;
:s_dance :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By nEK
#140972 Φετος το μαγαζι κλεινει. Μεχρι στιγμης δεν εχει βγει καμια δουλεια σοβαρη.
Μεσες ακρες αυτα πουββγαζω την ημερα, καλυτερα θα ηταν να πηγαινα για μεροκαμματο με 30€. Και αν προσθεσω το μπουλκουμε στο τελος του οικονομικου ετους, και με 20€ περισσοτερα θα μου μεναν, απο το να ειμαι εε, με τα τωρινα-εως τωρα φετινα-δεδομενα. Αγχος δεν εχω γιατι ξεχνιεμαι με αλλες σκοτουρες και ασχολιες. Ειναι και καλοκαιρι πλεον...
ΥΣ. Αυτος δεν ειναι μηπως ο απωτερος σκοπος καποιων? :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#141022
red_monster έγραψε:
italakias έγραψε:Αμα σε καβαλησουν τα χρεη ειτε γιατι δεν πανε καλα οι δουλειες,ειτε γιατι κανεις λαθος κινησεις,τοτε ειναι δυσκολο να ελεγξεις την κατασταση.
Πεφτεις να κοιμηθεις και ξαφνικα στις 3 τα μεσανυχτα πεταγεσαι αποτομα κανοντας βολτες μεσα στο σπιτι,επειδη πρεπει να πληρωσεις καποιες χιλιαδες λεφτα ή κινδυνευεις να χασεις την επιχειρηση σου.
Ενας ανθρωπος που αντιμετωπιζει σοβαρα οικονομικα και επαγγελματικα προβληματα ,δεν εχει ορεξη κοκκινο τερας να ασχολειται με προπονησεις και διατροφες.Αυτα ειναι χομπι για αργοσχολους που δεν εχουν τι να κανουν να γεμισουν την ημερα τους .
Σορι αλλα αυτη ειναι η αληθεια. :s_yes



Θα προσπαθήσω να σου δώσω μια φιλική συμβουλή παρόλο που έχω -πιθανό- λιγότερα από τα μισά σου χρόνια... :rtfm:

Είναι σημαντικό στη ζωή, που και που, να σταματάμε, να πατάμε ένα pause, να παραδεχόμαστε οτι τα έχουμε κάνει όλα πουτάνα και να προσπαθούμε να κάνουμε ένα restart... Καλό και εύκολο να μας φταίει πάντα η κυβέρνηση, οι Γερμανοί, ο Λαφαζάνης και ο Μπομπ ο σφουγγαράκης δεν λέω, αλλά μερικοί μερικοί είστε μεγάλα παιδιά και καταντάει λίγακι γραφικό (προφανώς δεν το λέω μόνο για εσένα)

Αυτό προφανώς στο λέω εγώ ο αργόσχολος που δεν έχω έννοιες παρόλο που επέλεξα να γίνω ΕΕ σε μια από τις χειρότερες εποχές της μεταπολίτευσης εργαζόμενος κάνα 10 ωράκι ημερησίως (και Σάββατάκια καρδιά μου :inlove: ) σε γραφείο/εργοτάξιο ενώ παράλληλα παρακολουθώ/διαβάζω για καθημερινό MSc στο ΕΜΠ... :s_whiteflag :s_whiteflag . Τι είναι οι 13 δεσμευμένες ώρες ημερησίως + τις μετακινήσεις και πιθανό διάβασμα καρδιά μου ? :s_roses


Εκτός αν εννοείς το αργόσχολος όπως το περιγράφει ο Αρκάς :lol:


Επειδή ακριβώς είσαι μικρούλης λίγο ταπεινότητα και μετριοφροσύνη δε βλάπτει. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αφήσεις τις συμβουλές, να σταματήσεις να κάνεις τον εξυπνσκια, να κλείνεις το στόμα σου που και που και να ανοίγεις τα αυτάκια σου.
Ο τροχός γυρίζει πολύ εύκολα στη ζωή από εκεί που νομίζεις ότι έχεις πιάσει τον παπά από τα αρχίδια, έχεις κατεβάσει τα παντελόνια και σε πηδάνε από παντού.
Γι αυτό κάνε τουμπεκί και άκου...