Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#125751
dstou έγραψε:Ρε σεις, που το πήγατε το κείμενο? Πάνω που ήθελα να το διαβάσω, άλλαξα σελίδα και μετά χάθηκε. :x :rant:



http://www.komep.gr/2013-teyxos-5/to-sxoleio-kai-o-rolos-toy-kommoynisth-ekpaideytikoy-sth-diapaidagoghsh-ths-neas-genias

Θα εισηγηθω το λινκ να αναφερεται διπλα στο τηλ του κεντρου δηλητηριασεων, για οσες περιπτωσεις η αντιμετωπιση απαιτει την προκληση εμετου.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#125759
trident1971 έγραψε:
dstou έγραψε:Ρε σεις, που το πήγατε το κείμενο? Πάνω που ήθελα να το διαβάσω, άλλαξα σελίδα και μετά χάθηκε. :x :rant:



http://www.komep.gr/2013-teyxos-5/to-sxoleio-kai-o-rolos-toy-kommoynisth-ekpaideytikoy-sth-diapaidagoghsh-ths-neas-genias

Θα εισηγηθω το λινκ να αναφερεται διπλα στο τηλ του κεντρου δηλητηριασεων, για οσες περιπτωσεις η αντιμετωπιση απαιτει την προκληση εμετου.

βασικα και ενα redbull βαλε γιατι μεχρι να το διαβασουμε.. :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#125766
cabala10 έγραψε:
trident1971 έγραψε:
dstou έγραψε:Ρε σεις, που το πήγατε το κείμενο? Πάνω που ήθελα να το διαβάσω, άλλαξα σελίδα και μετά χάθηκε. :x :rant:



http://www.komep.gr/2013-teyxos-5/to-sxoleio-kai-o-rolos-toy-kommoynisth-ekpaideytikoy-sth-diapaidagoghsh-ths-neas-genias

Θα εισηγηθω το λινκ να αναφερεται διπλα στο τηλ του κεντρου δηλητηριασεων, για οσες περιπτωσεις η αντιμετωπιση απαιτει την προκληση εμετου.

βασικα και ενα redbull βαλε γιατι μεχρι να το διαβασουμε.. :lol:


Gist: "Εκπαιδευτικοι, ξαμολυθειτε να μας βρειτε πελατες, οσο πιο μικροι τοσο πιο καλα". :rant:

Αν δεν ηξερα οτι σοβαρολογουν, θα θεωρουσα οτι το "επιθεωρηση" ειναι αυτο ακριβως, Δελφιναριο κιετς :lol:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#125799
Corto Maltese έγραψε:Πικ με τα κατηχητικά δε σε είδα να είσαι τόσο ευαίσθητος. Εκεί κλαψούριζες για την πίστη και την ορθοδοξία. Τελικά αποφάσισε είσαι υπέρ ή κατά της κατήχησης σε ανήλικους;

μην σκουζεις αλλο και σε περασει κανενας για κουναβι.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#125840 Εγώ που είμαι κατά της κατήχησης σε ανηλίκους, είτε μιλάμε για πολιτική, είτε για θρησκεία, μπορώ να ομιλώ;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#125847
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ που είμαι κατά της κατήχησης σε ανηλίκους, είτε μιλάμε για πολιτική, είτε για θρησκεία, μπορώ να ομιλώ;

Ο κυριος Greo τρεφει εμπαθεια προσωπικη.
Μην μπερδευεσαι,αλλου το παει.

προφανως ειμαι εναντιον οποιασδηποτε μορφης κατηχησης.
Σε καλυψα; :)
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#125851
pik. έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Εγώ που είμαι κατά της κατήχησης σε ανηλίκους, είτε μιλάμε για πολιτική, είτε για θρησκεία, μπορώ να ομιλώ;

Ο κυριος Greo τρεφει εμπαθεια προσωπικη.
Μην μπερδευεσαι,αλλου το παει.

προφανως ειμαι εναντιον οποιασδηποτε μορφης κατηχησης.
Σε καλυψα; :)


Προφανως και χρειαζεται μια σπανια και εξεζητημενη καμπύλη παραμορφωσης σε συνδυασμό με το κοκκινωπό tint στα γυαλια που φοραει καποιος, για να εξισώσει:
- το κατηχητικο, που ΚΑΠΟΙΟΙ γονεις στελνουν τα παιδια ΤΟΥΣ επειδη ετσι επιλεγουν ΑΥΤΟΙ, και
- τις υπουλες προσπαθειες του ΚΚΕ για την αλιευση πελατών στα σχολεία, μεσω εκπαιδευτικων στρατευμενων για αυτο το σκοπο, ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΩΝ, επειδη Λένιν.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#125857 Και τα δύο είναι καταδικαστέα όμως. Το ότι εσένα σε πειράζει λιγότερο το κατηχητικό, δεν σημαίνει πως είναι "καλύτερο".
Άβαταρ μέλους
By dstou
#125858 Συχνό φαινόμενο τα παιδιά-οπαδοί κάποιας ομάδας από γονείς τιφόζι της ίδια ομάδας, ή αντίστοιχα κομματικά φανατισμένα από γονείς μέλη της όποιας κλαδικής, ή θρησκευτικώς κολλημένα από γονείς θεούσους. Θλιβερά παραδείγματα πλύσης εγκεφάλου και βιασμού της ελευθερίας και της προσωπικότητας του ατόμου.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#125935
Anonymous Founder έγραψε:Και τα δύο είναι καταδικαστέα όμως. Το ότι εσένα σε πειράζει λιγότερο το κατηχητικό, δεν σημαίνει πως είναι "καλύτερο".


Ισα ειναι να στειλεις ΕΣΥ το παιδι ΣΟΥ οπου θες, και το ιδιο να το κανω ΕΓΩ στο δικο ΣΟΥ παιδι?
Για συνέχα :lol:

Φανταζομαι αντιστοιχο κειμενο της Αρχιεπισκοπης που θα προετρεπε τους δασκαλους να "αντιστεκονται στο αθεο κρατος", να "γνωριζουν ο'τι συμβαινει στις γειτονιες που διδασκουν" για να το εκμεταλλευονται για εξωχολικους σκοπους και για συμφερον της Αρχιεπισκοπης (οχι του σχολειου ή του Υπ. Παιδειας), θα περναγε ετσι ντουκου... ρε τι πλακα ΔΕΝ εχετε με το κεφαλι χωμενο στην αμμο. :help:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#126021 Το ιδιο ακριβως ειναι με την κατηχηση που γινεται απ το Δημοτικο στο σχολειο με τα θρησκευτικα, τις προτροπες για κατηχητικα και τις "εκδρομες" στην εκκλησια. Και μαλιστα υπο την αιγιδα του επισημου κρατους - ταλιμπανατου.
Μια χαρα κανουν οι κκεδες...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#126027
kovathe έγραψε:Το ιδιο ακριβως ειναι με την κατηχηση που γινεται απ το Δημοτικο στο σχολειο με τα θρησκευτικα, τις προτροπες για κατηχητικα και τις "εκδρομες" στην εκκλησια. Και μαλιστα υπο την αιγιδα του επισημου κρατους - ταλιμπανατου.
Μια χαρα κανουν οι κκεδες...


Ακριβως οπως τα λες, γυρνα απο το αλλο πλευρο τωρα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#126049
kovathe έγραψε:Το ιδιο ακριβως ειναι με την κατηχηση που γινεται απ το Δημοτικο στο σχολειο με τα θρησκευτικα, τις προτροπες για κατηχητικα και τις "εκδρομες" στην εκκλησια. Και μαλιστα υπο την αιγιδα του επισημου κρατους - ταλιμπανατου.
Μια χαρα κανουν οι κκεδες...


:dizzy:
Που τα είδες όλα αυτά;