Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pik.
#125534
mirage έγραψε:Παιδες μην τραβατε τα βυζια σας τοσο πολυ θα παθετε τιποτα.

δεν τα τραβανε mirage, εχουν υψωσει τα χερακια τους,δεν βλεπεις καλα την φωτο; :lol: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#125547
giannik1977 έγραψε::vava: :vava: :vava:
Εικόνα


Βάζω disclaimer από τώρα: όποιος "αριστερούλης"/κομουνιστής/μαρξιστής/λενινιστής και δεν ξέρω γω τι άλλο προσπαθήσει να "προσηλυτίσει" τα ανήλικα παιδιά μου (για αργότερα, το συζητάμε), έχει να παίξει συνδυασμός αριστερό κροσέ/ντιρέκτ/άπερκατ μέχρι να πει τον Μάρξ Βέγγο. Ξηγημένα και αγαπημένα....
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#125550 Δηλαδή για να καταλάβω τι μας δείχνει αυτή τη φωτογραφία από το σάιτ της ομελέτας που μας έβαλε ο γιαννικ: Μας δείχνει παιδάκια που στο σπίτι τους μπαίνει άλλη εφημερίδα εκτός από το Ριζοσπάστη ή που μπαίνει άλλο βιβλίο εκτός από εκδόσεις Σύγχρονη Εποχή ή οι γονείς δεν είναι κομματικά στελέχη με 12ωρη καθημερινή παρουσία στο κόμμα; Πλάκα κάνεις Δε Ασε;

Πικ με τα κατηχητικά δε σε είδα να είσαι τόσο ευαίσθητος. Εκεί κλαψούριζες για την πίστη και την ορθοδοξία. Τελικά αποφάσισε είσαι υπέρ ή κατά της κατήχησης σε ανήλικους;
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#125552 Καλή η πλακίτσα, αλλά μέχρι ενός σημείου, εδώ δεν παίρνει καθόλου πλάκα. Ανήλικα θυμίζω είναι μέχρι τα 17, και έχω δει πάμπολες περιπτώσεις ανάλογου προσηλυτισμού (και έχω βιώσει πρώτο χέρι, γαμώ το Πολυκλαδικό μου μέσα) εκεί τριγύρω στα 14-15....(δηλαδή σαν κάποια από τα παιδάκια που φαίνονται στο βάθος της σκηνής)....
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#125553
Corto Maltese έγραψε:Δηλαδή για να καταλάβω τι μας δείχνει αυτή τη φωτογραφία από το σάιτ της ομελέτας που μας έβαλε ο γιαννικ: Μας δείχνει παιδάκια που στο σπίτι τους μπαίνει άλλη εφημερίδα εκτός από το Ριζοσπάστη ή που μπαίνει άλλο βιβλίο εκτός από εκδόσεις Σύγχρονη Εποχή ή οι γονείς δεν είναι κομματικά στελέχη με 12ωρη καθημερινή παρουσία στο κόμμα; Πλάκα κάνεις Δε Ασε;

Πικ με τα κατηχητικά δε σε είδα να είσαι τόσο ευαίσθητος. Εκεί κλαψούριζες για την πίστη και την ορθοδοξία. Τελικά αποφάσισε είσαι υπέρ ή κατά της κατήχησης σε ανήλικους;

Συγκρίνεις την κατήχησην στον κουμμουνιστοσυμμοριτισμόν με την κατήχηση της ορθόδοξης πίστης ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ω καιροί, ω ήθη !!!!!! :s_whiteflag :s_rofl :s_roses
Άβαταρ μέλους
By gianik
#125555 @corto
Την φωτο την εβγαλε με ενα απλο γκουγκλαρισμα της λεξης : κ.κ.ε.. :)
Τωρα που το εγραψες ,ειδα οτι προερχεται κ απ το site των χρυσαυγουλων..
Για να δεις ποσο fail φωτο ειναι , τους δωσατε κ δικαιωμα να σας κοροιδευουν..
Άβαταρ μέλους
By gianik
#125559 Για την συγκεκριμενη φωτο κ αλλες παρομοιες ,ηθελα να ηξερα ποσο i.q εχουν οι γονεις αυτων των παιδιων ,να τα πολιτικοποιουν απο 5 χρονων.. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#125564 Ναι εχεις δικιο... :dizzy:
Οσο κ αυτοι που τα τρεχουν κ στο γηπεδο ή στελνουν φωτο τους νεογεννητα στο Φως...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#125569 Έ, δεν έχει και πολλά μέρη να τα πας. Αν αποκλείσουμε εκκλησίες, γήπεδα, κκε, χα και με δεδομένο ότι εκλείπουν και οι παιδικές χαρές και θα κλείσει ο ζωολογικός κήπος, ένα gay pride μας θα μας μείνει να τα πηγαίνουμε, άντε και καμιά γυμνή ποδηλατοδρομία... :shifty:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#125584
giannik1977 έγραψε:Για την συγκεκριμενη φωτο κ αλλες παρομοιες ,ηθελα να ηξερα ποσο i.q εχουν οι γονεις αυτων των παιδιων ,να τα πολιτικοποιουν απο 5 χρονων.. :dizzy:

Από 5 δεν ξέρω, αλλά εδώ ο Τζόφρι και ο Μπραν έκαναν κουμάντο σε βασίλεια και φέουδα από τα 12, να μην έχει αρχίσει η πολιτικοποίηση από τα 8;

Και ξαναλέω ΚΑΜΜΙΑ (μα καμμία) διαφορά δε βλέπω στη φωτό αυτή και στο κατηχητικό ή στο σύστημα εκπαίδευσης. Η ουσία είναι η ίδια. Προσπαθούμε από θέση ισχύος να επέμβουμε στο αγνό μυαλό όσο ακόμα οι άμυνές του είναι χαμηλά.

Τωρα μπορείς να μου πεις γιατί βάζοντας ΚΚΕ εμένα δε μου έβγαλε αυτή τη φωτο και την έβγαλε σε σένα; Ξέρεις ότι το google καταγράφει τη συμπεριφορά σου και αν έχει δει ότι είσαι θαμών των αβγών ή προτιμάς τα λινκ που προέρχονται από εκεί σιγά-σιγά στα προτείνει από μόνο του για να μη σε κουράζει. Δεν κάνω πλάκα, προφανώς και ισχύει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#125599
Corto Maltese έγραψε:Τωρα μπορείς να μου πεις γιατί βάζοντας ΚΚΕ εμένα δε μου έβγαλε αυτή τη φωτο και την έβγαλε σε σένα; Ξέρεις ότι το google καταγράφει τη συμπεριφορά σου και αν έχει δει ότι είσαι θαμών των αβγών ή προτιμάς τα λινκ που προέρχονται από εκεί σιγά-σιγά στα προτείνει από μόνο του για να μη σε κουράζει. Δεν κάνω πλάκα, προφανώς και ισχύει.

Αυτό ισχύει απολύτως πάντως. Εννοώ, πως το Google αλλάζει το τι εμφανίζει πρώτο ανάλογα με τις αναζητήσεις του συγκεκριμένου χρήστη και των σελίδων που συχνάζει.

Πάντως, η οποιαδήποτε κατήχηση, είναι λάθος κατ' εμέ. Και το σύστημα που έχει το ΚΚΕ να στήνεται έξω από σχολεία, επίσης κατακριτέο (και παλαιολιθικό σήμερα, υπάρχουν τόσοι τρόποι).
:rtfm: