Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#803151
dimviii έγραψε:Αφαντο ακόμα
Φύγαμε όλοι από το σπίτι πριν καμιά ώρα,βάλαμε πάτε σε τρία σημεία,και θα γυρίσουμε μετά από ώρες να δούμε εάν θα πάει τουαλέτα,η φάει.
Πάω να σκάσω.
Έχουμε ψάξει τα πάντα,βγάλαμε ψυγεία,πλυντήρια,έβγαλα μπάζα κάτω από ντουλάπια κουζίνας,φακό στην καπνοδόχο πουθενά.
Εγώ όταν την είχαμε πρωτοπαρει μωρό μια φορά (μεταξύ άλλων) τη βρήκα χωμένη στο κενό πίσω από το συρτάρι ενός γραφείου Micke του ΙΚΕΑ :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#803153
dimviii έγραψε:Αφαντο ακόμα
Φύγαμε όλοι από το σπίτι πριν καμιά ώρα,βάλαμε πάτε σε τρία σημεία,και θα γυρίσουμε μετά από ώρες να δούμε εάν θα πάει τουαλέτα,η φάει.
Πάω να σκάσω.
Έχουμε ψάξει τα πάντα,βγάλαμε ψυγεία,πλυντήρια,έβγαλα μπάζα κάτω από ντουλάπια κουζίνας,φακό στην καπνοδόχο πουθενά.


λοιπον ειχαμε αισιο τελος,τον τσακωσαμε τον βρωμιαρη. :inlove:
Μολις γυρισαμε σπιτι ανεβηκαμε τα σκαλια στις μυτες,βαζω το κλειδι αθορυβα,και ανοιγω αποτομα την πορτα και αναβω τα φωτα.
Ακουω γδουπους μπαμ μπουμ αλλα δεν τον βλεπω.Παω γρηγορα στη σκαλα που παει πανω στις κρεβατοκαμαρες να ξερω οτι ειναι στο σαλονι κουζινα τουλαχιστον.
Παει η γυναικα μου στην κουζινα γιατι ακουσε ενα θορυβο και βλεπει ενα μπουκαλι κρασι κατω και τον βραστηρα αναποδα.Ειχε κατσει στην γωνια που σχοιματιζει ο παγκος αναμεσα σε κατι γαντια και ενα τριποδο μεταλλικο απο αυτα που βαζεις να κατσει η καυτη κατσαρολα για να μην χαλασεις τον παγκο.
Τον σβερκωνω περιλαιμιο με κουδουνι κατευθειαν,και απομονωση σε μια κρεβατοκαμαρα που δεν χρησιμοποιουμε.Τουαλετα νερακι και πατεδακι μαζι με ξηρα τροφη.
Οση ωρα λειπαμε ειχε φαει το πατε απο το γραφειο της γυναικας στον 1ο οροφο και το πατε απο το σαλονι.Εκλεκτικος ο βρωμιαρης μου :inlove:
Εν τω μεταξυ οταν μπηκαμε πρεπει να τον πιασαμε στο χεσιμο,η τουαλετα ενω ειχε 5 λιτρα αμμο,απο το σπινιαρισμα εφτασε στο πατο της τουαλετας το ποδι του,και η σκατουλα ειχε φυγει μισο μετρο εξω απο την τουαλετα. :lol:
Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ.................................................................................
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#803154 Εμας οταν ηταν μικρη ειχε μπει ΜΕΣΑ στον καναπε. Πηγε απο κατω, βρηκε (ή εκανε) μια μικρη τρυπα στη φοδρα που εχει η κατω μερια και μπηκε κανονικα στα ενδοτερα δωματια του καναπε.

ΤΙΠ:
Ριξε τιποτα χριστοπαναγιες Ντιμη, παντα βοηθανε οταν ψαχνεις κατι :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#803156
George_Prix έγραψε:Εμας οταν ηταν μικρη ειχε μπει ΜΕΣΑ στον καναπε. Πηγε απο κατω, βρηκε (ή εκανε) μια μικρη τρυπα στη φοδρα που εχει η κατω μερια και μπηκε κανονικα στα ενδοτερα δωματια του καναπε.

σηκωσαμε ολους τους καναπεδες την μπερζερα και κοιταγα και απο κατω μην εχει ανοιξει τρυπα και εχει χωθει μεσα.Τελικα δεν ξερουμε που ειχε χωθει.

George_Prix έγραψε:ΤΙΠ:
Ριξε τιποτα χριστοπαναγιες Ντιμη, παντα βοηθανε οταν ψαχνεις κατι :s_yes

περισσοτερες απο εμενα δεν ριχνεις. :s_yummy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#803157
George_Prix έγραψε:Τι εκανες ρε καργιολη παλι :omg: Φυγανε τα φφφφφφφφφφφφφφφφφφλοκια εξω απο το ποστακι, σχεδον εξω απο το μονιτορ :omg:

Εικόνα


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#803159
Chris έγραψε:Ασταδιαλια κι αγχωθηκα. Ευτυχως


φιλε τετοια στενοχωρια δεν θυμαμαι ποτε ξαναπερασα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#803160 Βγάλε το κουδούνι από το περιλαίμιο..
Τα τρελαίνει ο συνεχής ήχος.

Τέλος καλό, όλα καλά..
Θα ξεψαρωσει

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#803161
Νίκος Παππάς έγραψε:Βγάλε το κουδούνι από το περιλαίμιο..
Τα τρελαίνει ο συνεχής ήχος.

Τέλος καλό, όλα καλά..
Θα ξεψαρωσει

.


μετα απο αυτο που τραβηξα ,θα το βγαλω και θα του βαλω αυτο που ειναι πανω δεξια

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#803162
alexandros.K έγραψε:
NickTG έγραψε:Τώρα Δευτέρα απόγευμα πρέπει να την πάμε στο κτηνίατρο ελπίζοντας ότι θα την πιάσουν τα χάπια να κοιμηθεί γιατί δεν έχει μπει σε αμάξι ποτέ.
Να δούμε το κόστος χειρουργείου αν χρειαστεί! :help: :lipsealed:


Για γατα μιλας? Κλουβι μεταφορας θελεις για να την πας στον κτηνιατρο, οχι χαπια (γατοφόρο το λενε)
Εμενα για να της βγαλει ενα δοντι μου ειχε παρει 50€


Όχι. Αν ήταν γάτα καλά θα ήταν.
Μια σκυλίτσα γύρω στα 30-35 κιλά.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#803163
Νίκος Παππάς έγραψε:Βγάλε το κουδούνι από το περιλαίμιο..
Τα τρελαίνει ο συνεχής ήχος.


Σωστος. Ασε που το σακαταβεις και σαν ψυχοσυνθεση το γατι. Εχουν στη φυση τους το κρυφτο και την αθορυβη κινηση στο χωρο. Δε λεει να του τη σπασεις ετσι.

Ασε που στο χουργιο μου σε αλλου ειδους "ανδρες" κρεμανε τα κουδουνια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#803166
NickTG έγραψε:
alexandros.K έγραψε:
NickTG έγραψε:Τώρα Δευτέρα απόγευμα πρέπει να την πάμε στο κτηνίατρο ελπίζοντας ότι θα την πιάσουν τα χάπια να κοιμηθεί γιατί δεν έχει μπει σε αμάξι ποτέ.
Να δούμε το κόστος χειρουργείου αν χρειαστεί! :help: :lipsealed:


Για γατα μιλας? Κλουβι μεταφορας θελεις για να την πας στον κτηνιατρο, οχι χαπια (γατοφόρο το λενε)
Εμενα για να της βγαλει ενα δοντι μου ειχε παρει 50€


Όχι. Αν ήταν γάτα καλά θα ήταν.
Μια σκυλίτσα γύρω στα 30-35 κιλά.


Δεν ειναι φιλικη η σκυλιτσα γενικα? Αν καθεται για χαδια και την εχει η κοπελια σου πισω και τη χαιδευει, δε νομιζω να εχετε κανενα θεμα. Απλα μπορει να τρομαξει και να λουφαξει εκει πισω. Τα γατια ειναι απροβλεπτα και δεν ειναι να τα βαζεις χωρις κλουβι στο αμαξι...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#803169 @George_Prix

Μια χαρά φιλική είναι.
Απλά τρόμαξε με το χτύπημα, δεν έχει μπει και ποτέ σε αμάξι και δεν ξέρω πως θα αντιδράσει.