Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#656008 Κακια φαση ρε Καμπαλα :s_sad

Κι εγω εχω "χασει" ζωα στα 15-17 τους που τα ειχα απο κουταβια και ξερω καλα την πικρα. Μπορει τωρα να σου φανταζει μακρινη η στιγμη, αλλα να ξερεις οτι σιγουρα θα βρεις να μαζεψεις στο μελλον ενα νεο τετραποδο φιλαρακι. Φυσικα ποτε δεν ξεχνας τα προηγουμενα ζωα σου, αλλα η ζωη συνεχιζεται :s_smile
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#656030 απο τα λιγα που καταλαβα απο την αδερφη μου το σκυλακι εφυγε μετα απο ενα βραδυ αρκετων επιληπτικων επεισοδιων οπου το πρωι ο γιατρος της ειπε να του δωσει λιγο παραπανω φαρμακο

το σκυλακι επεσε για υπνο και αυτο ηταν μετα απο λιγες ωρες εφυγε ενω κοιμοταν :(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#656043
cabala10 έγραψε:απο τα λιγα που καταλαβα απο την αδερφη μου το σκυλακι εφυγε μετα απο ενα βραδυ αρκετων επιληπτικων επεισοδιων οπου το πρωι ο γιατρος της ειπε να του δωσει λιγο παραπανω φαρμακο

το σκυλακι επεσε για υπνο και αυτο ηταν μετα απο λιγες ωρες εφυγε ενω κοιμοταν :(

Ηταν η ώρα του.Πήγε κάπου καλύτερα https://www.rainbowsbridge.com/poem.htm
Άβαταρ μέλους
By bill33
#656044 Ο δικός μου ,11 χρονών ,όταν με ακούει στο τηλέφωνο πάει και κρύβεται,έχω να τον δω απο τον Γενάρη.Τα άλλα στα @@ τους.Μου το κρατάει μανιάτικο που δεν τον πήρα μαζί μου μέχρι το Κτελ όταν έφυγα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#656052 :( αυτα με κολωνουν να ξαναπαρω σκυλο ρε γμτ.
στις διακοπες θα εχω ενα γκολντεν ρετριβερ θυληκο 8 μηνων. :inlove:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656053
dimviii έγραψε::( αυτα με κολωνουν να ξαναπαρω σκυλο ρε γμτ.


Αν δεν πάρουν αυτοί που αγαπούν τα ζώα, τότε ποιοι;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#656069 Αν πάντως θέλει κάποιος να σώσει ένα σκυλάκι έχουν βρεθεί τα παρακάτω σε οικόπεδο κοντά στο σπίτι μου.
Όποιος τυχόν ενδιαφερθεί μου στέλνει ΡΜ και μιλάμε.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#656081 αυτη ειναι η Χειζελ.Φτερνιστηκε και της γυρισαν τα αυτια αναποδα. :inlove: :inlove: :inlove: :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#656399 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656400 Ώρες κοινής ησυχίας για τα κατοικίδια: Πρόστιμα 500 ευρώ στους ιδιοκτήτες των τετράποδων «παραβατών»
Πηγή: https://www.lifo.gr/now/greece/290811/o ... 1595518964
Άβαταρ μέλους
By fokion
#656440 Πρακτικά αυτο δεν εχει κανενα νοημα σε οσους εχουν ζωα συνειδητοποιημένα.
προφανως και βγαζω τα σκυλια μου και στο μπαλκονι και στον κήπο. Αλλα τα σκηλια μου τα πηρα ως "μελη της οικογενειας" οποτε τις 20 ωρες του 24ωρου ειναι ετσι κι αλλιως μεσα.
Οποτε και ειναι απολυτως ηρεμα γιατι δεν εχουν κανενα λογο να γαυγιζουν στο ασχετο.

Το προβλημα εγκειται κυρίως σε αυτους που πηραν ζωα " για να παιζει ο μικρός/μικρή" ( τι έχουμε ακούσει στις ημέρες υιοθεσίας δε περιγράφεται) και μολις το βαρεθεί τότε το ζώο μετακομίζει δεμενο στο μπαλκονι/ταρατσα/χωραφι/κήπο οπου και εκει προφανως και "τρελαίνεται"
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656441
fokion έγραψε:Πρακτικά αυτο δεν εχει κανενα νοημα σε οσους εχουν ζωα συνειδητοποιημένα.
προφανως και βγαζω τα σκυλια μου και στο μπαλκονι και στον κήπο. Αλλα τα σκηλια μου τα πηρα ως "μελη της οικογενειας" οποτε τις 20 ωρες του 24ωρου ειναι ετσι κι αλλιως μεσα.
Οποτε και ειναι απολυτως ηρεμα γιατι δεν εχουν κανενα λογο να γαυγιζουν στο ασχετο.

Το προβλημα εγκειται κυρίως σε αυτους που πηραν ζωα " για να παιζει ο μικρός/μικρή" ( τι έχουμε ακούσει στις ημέρες υιοθεσίας δε περιγράφεται) και μολις το βαρεθεί τότε το ζώο μετακομίζει δεμενο στο μπαλκονι/ταρατσα/χωραφι/κήπο οπου και εκει προφανως και "τρελαίνεται"

Ποσοι ειναι αυτοι fokion απο την εμπειρια σου;
Γιατι απο την δικη μου λιγοι, πολλοι λιγοι.
Εκπαιδευση υπακοης; Μπα. Απο μπιγκλ και πανω ο σκυλος βγαζει βολτα το αφεντικο :lol:
Κοινωνικοποιηση με αλλα ζωα; Μπα². Μολις διασταυρωθουν δυο σκυλοι γινεται χαμος απο γαυγισματα και τραβηγματα!
Ποσοι βγαζουν βολτα τον σκυλο τους για την αναγκη του και μαζευουν τα παραγωγα και ριχνουν λιγο νερο μετα; Ελαχιστοι!

Οποτε προστιμα μπας και τους πειραξει στην τσεπη αφου δεν τους πειραζει ποσο ενοχλουν τους γειτονες