Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#604674
Hellenic tifosi έγραψε:Ρε παιδιά όμως αν δεν το έχει σκοτώσει ο σκύλος δε θα φανεί αμεσως;

Το βρίσκει φαντάζομαι η ιατροδικαστική έκθεση.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#604676
bill33 έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Ρε παιδιά όμως αν δεν το έχει σκοτώσει ο σκύλος δε θα φανεί αμεσως;

Το βρίσκει φαντάζομαι η ιατροδικαστική έκθεση.


+1
Άβαταρ μέλους
By italakias
#604686
bill33 έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Ρε παιδιά όμως αν δεν το έχει σκοτώσει ο σκύλος δε θα φανεί αμεσως;

Το βρίσκει φαντάζομαι η ιατροδικαστική έκθεση.

Ερευνα οχι εκθεση.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#604709 ολοι ξερουν εδω μεσα τι εγινε... και κανεις δε μιλαει...

Υπαρχει μια υποπτη ομερτά στο τοπικο αυτο. Υποβοσκει μια ενοχη σιωπη.

ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΩΡΕ, τι εγινε πχιααααααα...?

Τελος παντων, έχω μια θεωρία και γω. Υποπτευομαι alien abduction στην οποια αντεδρασε ο σκυλος και ορμηξε. Δεν πρόλαβε ομως να το σωσει προτου του κανουν κακο του μωρου.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#604760 παιδια δεν ειναι επιστημονική φαντασια.....
ενα σκυλι της δυναμης αυτης και δεν αναφερεται πουθενα μια δαγκωνια παρα "εκχυμωσεις"
αν υποθεσουμε οτι το δαγωνε τοσο δυνατα που χτυποντας το περα δωθε το σκότωσε θα ελειπε κομματι......... οχι.... εκχυμωσεις... εδω για πλακα με δαγωνει ο σκυλος μου και μενει σημαδι κακα δυο μερες....
το αυτο σκυλί "παναγια" σε ξενο περιβαλλον με ξενους ανθρωπους?
η οικογενεια το ειχε επι 8 χρόνια ΜΕ τρια παιδια και προβλημα ουδεν???
οκ......

προσωπικά περιμενω την εκθεση του ιατροδικαστη.... ΑΝ δημοσιοποιηθει ποτέ γιατι "οταν" τοτε "δεν θα ειναι πια ειδηση"........
απο "ειδικους" πλυμηρα.... ( δεν εννοω εδω μεσα...) ο καθε πικραμενος λεει την παπατζα του....
κι ο σκυλος δε μιλαει οποτε ειναι το "ευκολο θυμα".............
Άβαταρ μέλους
By elteo
#604785 Αναφέρεστε στην επιλόχεια κατάθλιψη; :hmmm:

Γιατί δεν πιστεύω ούτε 1 στο εκατομμύριο ότι μια γυναίκα που σακατευτηκε για να γεννήσει ένα κοριτσάκι που τόσο επιθυμούσε (μετά από 3 αγόρια) θα έκανε αυτό που υπονοείτε. :s_shout
Άβαταρ μέλους
By elteo
#604788 Από τις μέχρι τώρα ενδείξεις δεν παίζει με τίποτα αυτό. Αλλά και να έπαιζε δεν υπάρχει περίπτωση να μην το είχαν δηλώσει εξαρχής. Μιλάμε για ατύχημα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#604852
fokion έγραψε:παιδια δεν ειναι επιστημονική φαντασια.....
ενα σκυλι της δυναμης αυτης και δεν αναφερεται πουθενα μια δαγκωνια παρα "εκχυμωσεις"
αν υποθεσουμε οτι το δαγωνε τοσο δυνατα που χτυποντας το περα δωθε το σκότωσε θα ελειπε κομματι......... οχι.... εκχυμωσεις... εδω για πλακα με δαγωνει ο σκυλος μου και μενει σημαδι κακα δυο μερες....
το αυτο σκυλί "παναγια" σε ξενο περιβαλλον με ξενους ανθρωπους?
η οικογενεια το ειχε επι 8 χρόνια ΜΕ τρια παιδια και προβλημα ουδεν???
οκ......

προσωπικά περιμενω την εκθεση του ιατροδικαστη.... ΑΝ δημοσιοποιηθει ποτέ γιατι "οταν" τοτε "δεν θα ειναι πια ειδηση"........
απο "ειδικους" πλυμηρα.... ( δεν εννοω εδω μεσα...) ο καθε πικραμενος λεει την παπατζα του....
κι ο σκυλος δε μιλαει οποτε ειναι το "ευκολο θυμα".............

Παντως κανει μπαμ απο την αρχη στα σχολια σας οτι προσπαθειτε να αθωωσετε ορισμενοι τον σκυλο ενω παραλληλα δειχνετε παγερη αδιαφορια για το βρεφος που εχασε την ζωη του.
Εγω προσωπικα που ειμαι και λιγο αναισθητος γενικοτερα,στεναχωρηθηκα για το βρεφος.
Η εικονα να το εχει πιασει στην μεση και να το χτυπαει περα δωθε μου θυμιζει ενα γεγονος οπου σκυλος σκοτωσε μια γατα κσι εκανε το ιδιο πραμα.
Το ειχα δει με τα ματια μου
Φτασατε σε σεναρια συνομωσιας και δε ξερω ακομη τι θα δημιουργησει ο νους σας.
Πραγματικα λυπαμαι πολυ για την σταση σας.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#604854
italakias έγραψε:....προσπαθειτε να αθωωσετε ορισμενοι τον σκυλο ενω παραλληλα δειχνετε παγερη αδιαφορια για το βρεφος που εχασε την ζωη του.

Δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν στεναχωρήθηκε (για να μην πω "έσκασε") για το βρέφος. Δεν θα ήταν άνθρωπος εξάλλου.
Απλά η περίπτωση μοιάζει σαν μετά το ατύχημα να δικάζουμε (πυροβολούμε στην περίπτωσή μας) τον δρόμο και όχι (π.χ.) τον εργολάβο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#604855 Στην τηλεόραση πάντως οι γείτονες μίλαγαν για ένα σκύλο που γαβγιζε συνεχώς και ήταν άγριος οπότε έβγαινε βόλτα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#604858 Ολα αυτα τα σκυλια ειναι αγρια ειτε το δειχνουν ειτε οχι.
Για μενα φταινε και οι εκπαιδευτες που καθησυχαζουν τους γονεις ή ιδιοκτητες σκυλων, ενω κανονικα θα πρεπει και αυτοι να παραδεχθουν οτι ορισμενες ρατσες ειναι επικινδυνες.
Που ειναι το κακο;
Φοβουνται μην θιχθει το επαγγελμα τους;
Ντε και καλα να τα βγαλουν ακινδυνα.