Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#604570 Οπως αναφεραν και προλαλησαντες, οπως ολα τα ζωα ετσι και οι σκυλοι (μικροι ή μεγαλοι) εχουν ενστικτα. Καποια πράγματα ειναι εμφυτα σε κάθε ζωο. Η διαφορα ειναι οτι ενα μικροσωμο ζωο ειναι απιθανο να κάνει ζημια, ενα ροτβαιλερ ομως μπορει να σε σακατεψει ή και να σε σκοτωσει.

Για τον ιδιο λογο που δεν εχουμε για κατοικιδια λιονταρια και τιγρεις, για τον ιδιο λογο καποιες ράτσες σκύλων θα πρεπει να ειναι υπο αυστηρο ελεγχο σχετικα με την κατοχη-ανατροφη-αναπαραγωγη.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604619
junior gt έγραψε:Αν αντί το ελληνικό ποιμενικό είχες ένα κολλευ πχ. Και το μεγαλώνεις με τον ίδιο τρόπο. Κι αυτό κοντά στα 30 κιλά. Θα του είχες μεγαλύτερη εμπιστοσύνη με ένα βρεφος?


Εδώ ούτε σε άνθρωπο δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη 100%, θα έχεις σε ζώο; Δεν το λέω υποτιμητικά για τα ζώα, αλλά τα ένστικτά τους επιβάλλονται της όποιας διανόησης τους, ενώ οι άνθρωποι εννοείται ότι έχουν την νοητική δυνατότητα να επιβληθούν πάνω στα άγρια ένστικτά τους.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#604633
fokion έγραψε:ε χμ.....
για κρατατε λιγο μικρό ή μεγαλο καλαθι για την ιστορια αυτη.....
εχω μια διαισθηση που αν βγει αληθινή θα ειναι χειρότερα τα πραγματα.................


Δε θελω να το αναπτυξω περεταιρω..
ομως οσο διαβαζω κατι δε μου κολλαει..................


+1
Κι εμενα τωρα που διαβασα πιο αναλυτικα ρεπορταζ...Αλλα μου φαινεται απιστευτο.
Θα δειξει... :(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#604634
Y.V έγραψε:
fokion έγραψε:ε χμ.....
για κρατατε λιγο μικρό ή μεγαλο καλαθι για την ιστορια αυτη.....
εχω μια διαισθηση που αν βγει αληθινή θα ειναι χειρότερα τα πραγματα.................


Δε θελω να το αναπτυξω περεταιρω..
ομως οσο διαβαζω κατι δε μου κολλαει..................


+1
Κι εμενα τωρα που διαβασα πιο αναλυτικα ρεπορταζ...Αλλα μου φαινεται απιστευτο.
Θα δειξει... :(

Τι διαβάσατε δηλαδή;Δωστε λινκ αν θέλετε να διαβάσουμε και εμείς please!!
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#604642 https://hellasjournal.com/2019/09/thrinos-sta-glyka-nera-gia-to-atycho-vrefos-den-xero-ti-egine-dilonei-o-tragikos-pateras/

Αυτο ας πουμε...

Δεν μου ταιριαζει το ιστορικο του σκυλου με το συμβαν, κυριως συνδιαζομενο με το τι εχει διαρευσει μεχρι τωρα απο την ιατροδικαστικη εκθεση.

:( Αν υπαρχει κατι ομως, ειναι βεβαιο οτι θα βρεθει!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#604644 Τι νόημα έχουν αυτά τα μισόλογα ρε παιδιά...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604647
drdino έγραψε:Τι νόημα έχουν αυτά τα μισόλογα ρε παιδιά...


Μάλλον υπονοούν ότι το σκότωσε άνθρωπος και το ρίχνουν στην σκύλα...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#604669 Ας διατηρησουμε ενα επιπεδο και μην βαζουμε στην κουβεντα ανεκδοτα στυλ φορουμ ινσομνια. :roll:

drdino έγραψε:Τι νόημα έχουν αυτά τα μισόλογα ρε παιδιά...


:iconcool: