Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#796844 Πολύ γλυκός ο σκύλος όπως και η γατούλες που βάλατε.
Βάζω τους 2 γάτους που φιλοξενώ, των παιδιών μου, ο ενας λιαζεται και ο αλλος βραδυ στο νησι παραφυλαει.ΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#796862
George_Prix έγραψε:
Geo f1 έγραψε:μινι Ικεο καρεκλα μου φανηκε :hmmm:


Κανονικα. Μια ιδια εχουμε σε μεγαλυτερη ...

Οποτε το ερωτημα ειναι αν την ειχε ηδη αγορασμενη για κανενα παιδι ή αν εχει αρχιζει και προικιζει τη γατα και στηνει το δικο της σπιτικο ζγα ζγα :lol:
Του ΙΚΕΑ είναι, η Poang. Υπάρχει σε κανονικό μέγεθος ενηλίκων σε διάφορες αποχρώσεις ξύλου και χρώματα μαξιλαριών και σε παιδική νομίζω μόνο σε αυτό το χρώμα.
Την είχαμε πάρει για την κόρη όταν ήταν μικρούλα αλλά τώρα την χρησιμοποιεί η γάτα.
Άβαταρ μέλους
By otso
#799396 Εχει πειρα κανεις απο Απωθητικό Σκύλων με Υπέρηχους ; Υπαρχει προβλημα με αγελες για ηλικιωμενους και παιδια . Ο δημος κλασσικα δεν ασχολειται εχουν τοσα πολα να κανουν . Απ οτι βλεπω ψαχνοντας ολα ειναι μαρκα μεκαψες , υπαρχει κατι επωνυμο , δοκιμασμενο με εγγυηση;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#799533 @ otso από παιδάκι έβλεπα διαφημίσεις για υπερήχους αλλά δεν είχαμε δοκιμάσει ποτέ, θεωρούσα μουφα ότι είναι.

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#800291 απίστευτο γατάκι σε ταβέρνα στην Αίγινα, υπερηχητικό και προλάβαινε να αρπάξει αυτό που του έριχνες ανάμεσα στα 4
άλλα αδέλφια του!!!!Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By glf
#800358 Αυτές τις μέρες έκανα δοκιμή να βγάλω βόλτα το σκύλο στα χωράφια με το αυτοκίνητο όπως την πάω και με το σκούτερ.
Αυτή πάει μπροστά από το αυτοκίνητο, εγω ακολουθώ με το ρυθμο της. Όπου θέλει σταματάει να μυρίσει κτλ, σταματάω και γω. Μετά τρέχει. Γουστάρει να τρέχει. Πάμε παρακάτω, σταματάει πάλι, σταματάω και γω :)

Είναι λίγο breakthrough γιατί μέχρι τώρα είχε μεγάλο άγχος αν μπαίναμε στο αυτοκίνητο χωρίς αυτή, θα νόμιζε ότι θα την παρατούσα μόνη της. Αλλά τώρα πάει αυτό μας τελείωσε.
Τώρα είναι μια ευχάριστη εμπειρία να την.. ακολουθώ εγώ.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#800424 15 μέρες στην Αθηνα μόνη βόλτα στο μπαλκονι, βαρέθηκε το μέσα και είπε να πάει μια γύρα (2 βασικά) στο άλσος Βεικου.
Όταν εγκληματιζοτανε μετά από κανένα 3λεπτο δηλαδή σε σημεία χωρίς κόσμο και κυρίως παιδάκια πήγαινε σχεδόν σαν σκύλος.
Πήραμε και λίγο γρασιδακι που το τρώει σαν τρελή μετά στο σπίτι.ΕικόναΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#800429 Εχετε δει γατο να τρωει γατακια? Εγω το ειδα μεσα απο τις καμερες οπου κυνηγουσε τα τελευταια 3 που απομειναν, την επομενη μερα το πρωι βρηκα το ενα μισοφαγωμενο στο μπαλκονι. Τις επομενες μερες τον παρακολουθουσα και ερχοταν εξω απο την αποθηκη την νυχτα που τα εχω κλεισει για προστασια. Χθες βρηκα και τη μανα τους που χαθηκε πριν ενα μηνα περιπου, ψοφια και μαλλον φαγωμενη πισω απο το μαντροτοιχο σε διπλανο σπιτι. Τελευταια 1-2 χρονια εχω χασει πολλες γατες, θυληκες και πολλες γεννες/γατακια. Υποψιαζομαι οτι συγκεκριμενος γατος, που ειναι "τεραστιος" δεν εχει αφησει τιποτα ζωντανο... Δεν ξερω τι να κανω και εχω κουραστει να βγαζω για βοσκη τα γατια και να τα ξεσκατιζω μεσα στο γκαραζ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800434 Σε τι κανιβαλο επεσες ρε γμτ. Εχω ακουσει οτι τα αρσενικα τρωνε τα μωρα αλλα οχι και την ιδια τη μανα :dizzy:

Αν ερχεται συχνα και τον πετυχαινεις, πιασε το λαστιχο και μπουγελωσε τον. Εγω ετσι εκανα με 2 εισβολεις που ερχοντουσαν στην αυλη και κανανε τσαμπουκαδες με τους δικους μου. Εχω καιρο να τους πετυχω...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#800442 Ενστικτοδέστατη συμπεριφορά σερνικών αιλουροειδών. Από γάτα μέχρι λιοντάρι. Τρώνε-σκοτώνουν τέλος πάντων- τα μικρά για να φέρουν σύντομα την θηλυκιά σε οίστρο. Συνήθως δεν πειράζουν τα μικρά που είναι δικά τους, είναι από δικό τους...βόλι προς την θηλυκιά, το καταλαβαίνουν μέσω μυρωδιάς, ωστόσο τίποτα δεν αποκλείεται.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800446
Dimitris_P έγραψε:Γάτα με λουρί και μάλιστα για βόλτα δεν έχω ξαναδεί είναι η αλήθεια

Μωρε αυτο το εχω ξαναδει, δε μου κανει τοση εντυπωση...

Νίκος Παππάς έγραψε:Θες να πεις ότι δεν σκαρφάλωσε στο κάγκελο τόσες μέρες;

Αλλα αυτο ειναι πραγματικα περιεργο. Μισο σαλτο υποθεση ειναι αυτο το υψος για τη γατα και η περιεργεια της ειναι δυσαναλογα μεγαλη, αναλογικα με το μικρο φοβο που αισθανεται σα ζωο :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#800449 Η δικιά μου ανέβηκε την ημέρα που είδε το πλέγμα, το οποίο φτάνει στα 1,25μ ύψος.

Με τρομάζει που ανεβαίνει εκεί, αλλά δείχνει να το ελέγχει.

Αν δεν προλάβω να την κατεβάσω το κάνει μόνη της σε 2 λεπτά.
Το μόνο που φοβάμαι είναι μην κυνηγήσει κανένα έντομο και φύγει από τον 5ο!!!

Το λουρί το σκέφτομαι κι εγώ για βόλτα. Το Βεΐκου στα 10 λεπτά με τα πόδια είναι