Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#818166
mousatos έγραψε:
NickTG έγραψε:Γιατί να το κάνουν αυτό? Τι σχέση έχει ακριβώς?

Να μοιραστεί αγάπη και φροντίδα ένθεν κι εκείθεν


Έχεις περάσει και από τα 2 και σου φαίνεται ίδιο?
Μπορώ για παράδειγμα να πετάξω μια μπάλα σε κάποιον στο γηροκομείο και να τρέξει να τη φέρει?
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#818184 Ευχαριστώ όλους, κούκλα είναι, κοριτσάκι, η Πέρσα. Ποιμενικοί κεντρικής Ασίας οι γονείς.

Mousatos δεν αφήνουν στα νοσοκομεία και στους οίκους ευγηρίας να μπεις και να βοηθήσεις στο άσχετο, υπάρχουν ειδικοί γιαυτες τις καταστάσεις. Μάλλον δεν είχες ποτέ κατοικίδιο, οπότε σε δικαιολογώ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#819092


Κριτηρια ψηφου και μπλα μπλα μπλα το εκλογικο σωμα και χουχουχου ο Ελλην επιχοιροιματιας και κλαψ λυγμ . :s_empathy

Αναλογικα αν το δεις, η χειροτερη κωλοφαρα της τριτης πετρας απο τον Ηλιο. Ακομα και απο τους Βρετανους.

Ψοφο, ουτε τριχα μην μεινει. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819097
Dodger έγραψε::inlove:

Είμαι στο ψάξιμο για καλή τροφή ανάπτυξης.


δες τις τροφες της Leonardo.Πού καλη τροφη,σε καλη τιμη.Τουλαχιστον ετσι ειναι στις γατισιες.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#819098 Από χθες βλέπω αυτή την περίπτωση.
Μακάρι να μπορούσα να πως πως δεν έχω ξαναδεί τέτοια περιστατικά.
Εννοείται πως η τοπική αστυνομία αντί να βοηθήσει τους καθυστέρησε περισσότερο.

Θα στείλω ένα συμβολικό ποσό καθώς είναι το μόνο που μπορώ να κάνω προς το παρόν με την ελπίδα να πάνε όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#819099
dimviii έγραψε:
Dodger έγραψε::inlove:

Είμαι στο ψάξιμο για καλή τροφή ανάπτυξης.


δες τις τροφες της Leonardo.Πού καλη τροφη,σε καλη τιμη.Τουλαχιστον ετσι ειναι στις γατισιες.
Ο Λίο πως τα πάει ρε;
Μεγάλωσε;

Έρχεται για χάδια;

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819101 ναι εχει μεγαλωσει,ειναι στα 3300 γρ τωρα,Την τροφη την τρωει σαν τρελος ακομα (leonardo kitten chicken)
To πρωι ερχετε για κανα 2λεπτο να τον χαιδεψεις στην αγκαλια σου.Κατα την διαρκεια της ημερας περνωντας διπλα του θα σε αφησει να τον χαιδεψεις για λιγα δευτερολεπτα; στη πλατηκαι στο κεφαλι ειδικα στα μαγουλα.Γενικα δεν ειναι χαδιαρης ο βρωμιαρης. :x
Εδω και καιρο αφηνουμε την πορτα ανοιχτη οταν κοιμομαστε και ερχετε και κοιμαται κατω απο το κρεβατι σε ενα χαλακι.Οταν λειπω ανεβαινει κρεβατι και κοιματε στα ποδια χαμηλα στη θεση μου.
Σημερα ηρθε και με εγλυψε οταν κοιμομουν.Μετα μου εριχνε μπατσες με το χερι στο κεφαλι για να ξυπνησω μαλλον.Πρωτη φορα μου το εκανε αυτο.Στη γυναικα μου το εχει κανει αρκετες φορες.
Μετα αφου δεν ξυπνησα,πηγε στα ποδια που ηταν εξω απο την κουβερτα,και αρχισε να παιζει,αλλα εβγαζε και νυχια οποτε σηκωθηκα.
Γενικα ειναι πιο ανοιχτος με τη γυναικα.Με εμενα οχι τοσο.
Μαλλον επειδη εγω λειπω αρκετα,και γιατι τον εχω ζορισει μερικες φορες για παιχνιδι.
Με τη γυναικα υπαρχουν και στιγμες που θα παιξει,δαγκωνοντας το χερι της κλπ
Με εμενα θα με δαγκωσει εαν παω να παιξω(οχι αγριεμενα,gently παντα) και θα φυγει.
Σημερα πηρα και αμπουλες αντιπαρασιτικες.Στο ιδιο μαγαζι που παιρνω και την τροφη,6.5 ευρω οι 3 μηνιαιες(beafar biocton spot on)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#819107 Είναι φυσιολογικά αυτά που κάνει, και των παιδιών μου και τα δύο όταν τα φιλοξενούμε τέτοια κάνουν και ας είναι 7 ετών...και με ιστορικό κακοποίησης στα νιάτα τους. μονο που δεν μιλάνε!!!

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#819108 Απόλυτα φυσιολογικά αυτά που κάνει. Λογικό να έχει καλύτερη σχέση με τον σιτιστη.

Χάδια γενικά όταν θέλουν έρχονται μόνες τους.

Ακόμα όμως είναι παιδιά και προτιμούν να παίζουν, κάνουν αταξίες, κλπ.

Πολύ δάγκωμα αγάπης η δικιά μου, ιδιαίτερα με εμένα.

Κοιμάται στα πόδια της συζύγου συνήθως αλλά πρέπει να με ξυπνήσει το πρωί οπωσδήποτε.

Από φαγητό τρώει απίστευτα λαίμαργα, πλέον τρώει συγκεκριμένη ποσότητα γιατί μετά την στείρωση αποκτούν τάσεις πάχυνσης.

Πριν λίγες μέρες έπεσε και το τελευταίο οχυρό και ανέβηκε στο σύνθετο.
Και πολύ άργησε θα πω.Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#819173
Νίκος Παππάς έγραψε:Απόλυτα φυσιολογικά αυτά που κάνει.

ξεχασα να πω οτι ειναι πολυ ομιλητικος. Νιαουριζει σχεδον συνεχεια.
Οταν του μιλας απανταει. :lol:
τον ζυγισα μολις τωρα εχει παει 4,3 κιλα. πριν κανα μηνα περιπου ηταν 3,3 κιλα.
Θυμιζω οτι τον εχουμε απο 15/1 οπου μας ειχαν πει οτι ειναι αναμεσα 2,5 και 3 μηνων οταν πηγαμε στον κτηνιατρο στο τελος Ιανουαριου. Σημερα δλδ ειναι 7 μηνων.
Πηρε αρκετο βαρος τον τελευταιο μηνα. Παχυς δεν ειναι παντως.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#819175 Αφιονιζεται τα βράδια;
Εκεί που είναι χαλαρός να αρχίζει το παρκούρ για 4-5 λεπτά, να τρέχει σαν σβούρα πάνω, γύρω από τα έπιπλα να βγάζει ήχους σαν βογκητο και μετά να ξαπλώνει;

Εμένα νιαουριζει σπάνια ούτε όταν θέλει να φάει.
Μόνο ένα στιγμιαίο υπόκωφο ήσυχο νιαούρισμα κάνει συχνά.

.