Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#499586 Ευτυχως υπαρχουν και αυτοι που δε θελουν μικρόσωμο να μη κλαιει να μη μαδαει να μη κατουραει μεσα αλλα ενα που ειναι εξισου ευτυχισμενο αν και

Εικόνα

Το λες και σκυλο πετρολχεντ ε???
Αυτο το εχει κανα χρονο μια κοπέλα...
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 03 Απρ 2018, 21:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#499592
g8777 έγραψε:Τα άπειρα respect και από μένα fokion.

:s_howdy :s_howdy
Ομοίως.
Είσαστε φοβερή οικογένεια!

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By fokion
#499598
Νίκος Παππάς έγραψε:
g8777 έγραψε:Τα άπειρα respect και από μένα fokion.

:s_howdy :s_howdy
Ομοίως.
Είσαστε φοβερή οικογένεια!

Από το Redmi Note 4


μωρε παπαρια ειμαστε.... απλά ειναι καποιες στιγμες που σου κανει ενα "κλικ" ενα ζωο, που οσο κι αν ζοριζεσαι οικονομικά δε μπορεις να "παρακαμψεις"...

περαν αυτου θεωρω - κι αυτο το ξερουν οσοι εχουν μικρά παιδια - οτι τα βοηθαει να γινουν πιο υπευθυνα και πιο εντός πραγματικότητας....
ΠΧ εξεπλαγην ευχαριστα μεν αλλα για ολους τους λαθος λογους δε - με την ωριμότητα και δυναμη που εδειξε η 11χρονη Δαναη στην απολεια της Λουσης που ειχε επι 1,5 χρονο αποκλειστικά στο δωματιο της και δεν κοιμόταν τα βράδια για να προσεχει και να φροντιζει το γερικο σκυλο, ο οποιος την υποδεχτηκε βρεφος στο σπιτι .....

και αυτη η ωριμότητα ηταν που μας επεισε οτι οταν ελεγε "εγω θα το προσεχω" οτι το εννοουσε......
και γι αυτο πηραμε πιο ευκολα την αποφαση για τον "μπουκιτσα"....
γιατι κακα τα ψεματα, 4 ζωα μεσα στο σπιτι εκ των οποιων τα 2 κουταβια (ταυτοχρονα) 5 και ενος μηνόςεν ειναι κι οτι πιο ευκολο.....

αλλα απο την αλλη οταν σε κοιταζουν "με τον τροπο τους" βαθεία μεσα στα ματια με αυτο το αγνό βλεμα που εχουν που φτανει μεσα στη καρδια σου, εκει λες " ρε δε γαμιεται".......

χωραει αλλο ενα??? χωραει..... ε φερτο......
Άβαταρ μέλους
By gianik
#499601 Φωκιωνα συγχαρητήρια...
Συγχαρητήρια κ για οσα κανεις αλλα κ για την υπέροχη οικογένεια σου.. :)
Άβαταρ μέλους
By fokion
#499613 εχουμε και εκδοχή.... ειμαι ο batman!!!!!!!!!! ( batdog)

Εικόνα

Μπαμπά σμίκρυνα το..... λαμπραντόρ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

γιατι παρα-σοβαρεψαμε!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΥΓ.Υοθετητε αδεσποτα no brand.... Βοηθήστε τις συνοικιακές φιλοζωικές....
Άβαταρ μέλους
By bebes
#499650 Όπως σας έγραψα και παλαιότερα, εμείς δεν υιοθετήσαμε, ήρθε μόνος του ο "Βίτο" και αυτουιοθετήθηκε.
Μεγάλωσε λιγο, ευτυχώς σταμάτησε να μας κατοράει στην πόρτα, αλλά τωρα εχω άλλο πρόβλημα.
Τον σκυλάκο τον έχω στον χωρο εργασίας, υπάρχει μεγάλη αυλή (5 στρεμματα) και ήδη έχει βρεί τους αγαπημένους χώρους του.
Είμαστε στην εξοχή, οπότε δεν υπάρχουν αυτοκίνητα και λοιποί κίνδυνοι, ΑΛΛΑ στα 200 μετρα υπάρχει κεντρικός επαρχιακός δρόμος με ερκετη κίνηση και υψηλές ταχύτητες.
Χθές για πρώτη φορα ακολούθησε το αυτοκίνητο όταν εφευγα και παρότι γύρισα πίσω τρείς φορές δε με άφηνε να φύγω και έφτασε μέχρι τον δρόμο :(
Αναγκάστηκα και έκλεισα ολα τα ανοίγματα στις πόρτες με κορμους (εχει καλη περίφραξη και δεν μπορει να φυγει απο αλλού), αλλά μιας και δεν είμαι ο μόνος που μπαινοβγαίνω στον χώρο φοβάμαι οτι αν το θελήσει κάποτε θα ξεφύγει.

Δεν θέλω να τον δέσω, τι άλλο θα μπορούσα να κάνω;
(θυμίζει Κοσμοπόλιταν η φάση, αλλά πραγματικά στεναχωριέμαι μην τον πατησει κανα αυτοκίνητο)

Εδω απο την τελευταία επίσκεψη στον Κτηνίατρο για το τριτο και τελευταίο εμβόλιο φέτος.
Είναι περίπου 3,5 μηνών και 10,5 κιλά!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By fokion
#501272
bebes έγραψε:Όπως σας έγραψα και παλαιότερα,
........................................


Το μόνο που μπορω να σκεφτώ εκ πρωτης ειναι το οτι καποιος "φευγει" να το συνδιασει με κατι ευχαριστο δηλαδη λιχουδιες στο πιατο του που θα τον κραταει εκει και οχι να ακολουθει το αυτοκινητο που φευγει......